Projektový týden - „Cesta kolem světa“


Ve dnech od 21.10. do 24. 10.2019 se na naší škole ZŠ Východní konal projektový týden na téma „Cesta kolem světa.“


Pondělí


V pondělí se žáci pomocí zajímavých prezentací seznámili se šesti kontinenty – Evropou, Afrikou, Amerikou, Asií, Austrálií a Antarktidou. V rámci tohoto dne si vyzkoušeli hru na domorodý australský nástroj „didgeridoo,“ zasoutěžili si o americké dolary a vyslechli si zajímavé přednášky, které si připravili učitelé. 
Odkaz na fotogaleriiÚterý - středa


Během úterý a středy byli žáci rozděleni do deseti skupin napříč ročníky. V každé třídě byly připraveny aktivity, soutěže či úkoly, které si žáci vyzkoušeli na vlastní kůži. V rámci evropských zemí si například vyzkoušeli upéct a poté i sníst oblíbené jídlo Italů, pizzu. Měli možnost si vyzkoušet nejznámější americký sport – softball nebo si zahráli americkou vybíjenou a jiné tematické pohybové hry. Naučili se folklórní africkou píseň z Konga – Banaha. Poznávali a přiřazovali kostýmy k jednotlivým zemím a následně se do nich mohli obléknout a vyzkoušet si tak, jaké to je být na chvíli například africkým domorodcem. Luštili kvízy, poznávali podle zvuků zvířata, diskutovali o životě v Africe a nutnosti humanitární pomoci. Žáci v rámci dalšího stanoviště dobývali jižní pól. Zahráli si hru na slepého polárníka, který staví sněhuláka nebo se zachraňovali před sněhovou bouří. Seznámili se s druhy písma: arabštinou, azbukou, vietnamštinou, následně si napsali své jméno. 
Odkaz na fotogalerii - úterý
Odkaz na fotogalerii - středaČtvrtek


Ve čtvrtek jsme projektový týden završili šipkovanou. Po cestě jsme hledali otázky, na které jsme se dozvěděli odpovědi v předchozích třech dnech.Cílem projektu bylo prohloubit vztahy mezi spolužáky napříč všemi ročníky, zajímavou formou seznámit žáky s jednotlivými kontinenty a jejich odlišnostmi. Týden nám utekl jako voda a všichni jsme si ho společně užili.

Závěrem bychom chtěli poděkovat panu Vohnoutovi za poskytnutí sponzorského daru v podobě sýrů a salámů na pizzu.

Odkaz na fotogalerii

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm