Články 2011 - 2019

 

1. třída sází jahůdky


Mgr. Ivana Havranová   10. 9. 2019

Školní výlet - 3. třída


Ve středu 19.6. se 3. třída vypravila na školní výlet na skalní hrad a poustevnu Sloup. Jeli jsme linkovým autobusem do Nového Boru, kde jsme se na autobusovém nádraží setkali s našimi kamarády ze ZŠ, MŠ Rybniště. Všichni jsme zjistili, že jedeme na stejné místo - do Sloupu v Čechách. My jsme ale pokračovali na skalní hrad a poustevnu Sloup. Zde nás provedl zkušený průvodce. Dětem i nám se hrad velice líbil. V podhradí si děti nakoupily drobné dárečky na památku a vykročili jsme vstříc novým zážitkům. Tím bylo Lanové centrum. Zde děti mnohdy překonaly sami sebe.

Odměnou byla točená kofola a zmrzlina.

Výlet se nám moc líbil a už se těšíme příští rok na další.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   8. 6. 2019

Hry bez hranic


13. 6. se na našem školním hřišti sešlo 150 dětí ze tří varnsdorfských škol (Karlovka, Bratislavská, Východní). Děti byly rozděleny do 10 skupin a absolvovaly 10 stanovišť, kde po dobu 15 minut plnily sportovní, vědomostní úkoly (skládání obrázků, prolézání tunelu, hledání pokladu, pavoučí síť....).Heslem dne bylo " Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se", což se povedlo a už se všichni těší na příští 2. ročník, který proběhne na další spřátelené škole.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   3. 7. 2019

Rodiče do tepláků


ve středu 5. 6. proběhlo sportovní odpoledne Rodiče do tepláků. Sedm stanovišť pod vedením zkušených trenérů, dvě kýty a dva sudy - limo, pivo a ideální počasí na sportování. Krásné odpoledne jsme si všichni velice užili. Na závěr proběhl již tradiční zápas ve fotbale rodiče X děti, kde byl výsledek úplně jedno, jelikož šlo o to užít si pohyb a srandu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   3. 7. 2019

Při čekání na své první vysvědčení vyrazila 1. třída na Hrádek


Mgr. Alena Smetanová   28. 6. 2019

Veverčáci turnaj - 4. třída


26. června, středa, 8.30. Nadešel čas vyzvednout si zásoby oříšků uschovaných na zimu. Schrödingerův herní klub pořádá pro 4. třídu ZŠ Východní ve Varnsdorfu turnaj ve vtipné paměťové karetní hře Veverčáci. Ve hře se účastníci v rolích veverek snaží projít skrz les, tak aby se dostali k místu se spoustou oříšků. Les je reprezentován vyloženými kartami v síti 3x3 karet obemknutými dvanácti dalšími, na nichž jsou vyobrazeny ořechy. Hráči si musí zapamatovat cestu podle orientačních bodů, které jsou však na druhé straně kartiček. Aby veverčák vytouženou odměnu získal, musí odvyprávět celou cestu (tři kartičky). Někdy si přitom musí pamatovat tvary - list, houba, kámen, jindy barvy - červená, žlutá a modrá.

Po vysvětlení velice jednoduchých pravidel a jedné ukázkové hře měl každý účastník turnaje možnost předvést své síly celkem v šesti partiích hry se třemi rozdílnými variantami. Prvenství, zasloužené odměny a obdivné pohledy ostatních účastníků nakonec sklidila Anička Hladíková následovaná Štěpánem Spáčilem a Štěpánem Malým.Výherci si vybojovali krásné deskové hry od společnosti Albi, které takto děkujeme za sponzorský dar a zapůjčení herních setů.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   27. 6. 2019

Školní výlet - 5. třída


Výlet 5. třídy plný super zážitků: dopolední dovádění v bazénu, vodní bitva, sportovní a společenské hry, táborák, střelba ze vzduchovky, přednáška s ukázkami o judu (Kuba Š., Petr K.), večerní diskoška, spaní pod širákem,… to jsou jen útržky prima dvou dnů na chatě v Jetřichovicích.Tímto bych ráda poděkovala p. Kořínkovi za proplacení autobusu, p. Kubelkovi za zapůjčení chaty, třem maminkám za sladkou snídani, p. Kepkovi za zábavu a hlavně p. Kepkové za pohodový doprovod a pomoc.

A teď už hurá na prázdniny!

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   27. 6. 2019

Školní výlet na Luž - 4. třída


Pátek, 21. června, 8.00. Před budovou ZŠ Východní ve Varnsdorfu se schází čtvrťáci, plní nadšení z očekávaného výstupu na nejvyšší vrchol Lužických hor. O čtvrt hodinky později vyrážíme na vlakové nádraží. Vlakem se dopravíme do Nové Hutě, odkud se dále ubíráme po svých. Na úbočí Bouřného se pouštíme do samosběru lesních jahůdek a borůvek. Další zastávkou na naší cestě je Sirný pramen pokrytý žlutohnědým povlakem s velmi železitou vodou. Ve 13. 00 dobýváme vrchol Luže, a jelikož nám cestou dosti vyhládlo, pouštíme se do chlebů s řízky. Po občerstvení se nemůžeme vynadívat na úžasné výhledy do kraje ležícího hluboko pod námi. Vidíme Varnsdorf jako na dlani a dokonce dalekohledem i naší školu. Rovněž spatřujeme v dáli rychle se přibližující bouři s dešťovou stěnou. Balíme věci a raději vyrážíme na zpáteční cestu. Po červené turistické značce, malé štěrkové pěšince s občasnými balvany přicházíme na rozcestí Pod Ptačincem. Zde se napojíme na modrou, která nás dovede až do Dolního Podluží.Přesně na 18. hodinu, po 22 kilometrech, mírně unaveni, docházíme na autobusové nádraží ve Varnsdorfu.

Jsme doma. Zvládli jsme to!

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   24. 6. 2019

Rozlučka s prvním stupněm - 5. třída


Tento týden si páťáci opravdu užili ve středu 19. 6. 2019 zavítali na exkurzi o činnosti Policie ČR a ve čtvrtek si zařádili na „rozlučce“ s 1. stupněm v ZAJA centru. Ale nejvíce se těší na příští týden kdy si užijí dvoudenní výlet do Jetřichovic, kde se rozloučí s některými spolužáky.


Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová   21. 6. 2019

Školní výlet - 2. třída


Druháci si užili krásný výlet do Sloupu a do Lindavy. Navštívili hrad, lesní divadlo, vyšlapali na rozhlednu a do Samuelovy jeskyně, ale také poznali těžkou práci sklářů. Sami si jejich řemeslo vyzkoušeli a jako suvenýr si sami vyfoukli pěknou vázičku.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   17. 6. 2019

Školní výlet - 4. třída


13. 6. se žáci 4. třídy vydali na školní výlet do Jump arény v Liberci.
Užili jsme si skvělé dvě hodiny zábavy a smíchu.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   16. 6. 2019

Sklizeň si užívá i - 2. třída


Společnými silami si "uvařili" žáci 2. třídy špenátový salát.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková   12. 6. 2019

Ředkvičková sklizeň - 5. třída
Mgr. Ivana Havranová  7. 6. 2019

Špenátová sklizeň - 4. třída


Ve čtvrtek 6. 6. si žáci čtvrté třídy sklidili špenátovou úrodu a společně upekli špenátovou pizzu.
Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   7. 6. 2019

Za humny máme národní park - 4. a 5. třída


Děti 4. a 5. třídy se ve čtvrtek 6. 6. zúčastnily soutěže "Za humny máme národní park", která byla Správou Národního parku České Švýcarsko připravena v rámci EKO DNE. V závěru soutěžního odpoledne je čekalo překvapení - opékání vuřtů.

Naše týmy nevyhrály, ale soutěž si opravdu užily.

Odkaz na fotogalerii

Miroslava Müllerová  7. 6. 2019

Country tance v Rybništi - školní družina


Dne 13. 5. byly děti ze školní družiny s pí. vychovatelkou B. Marcziovou a pí. vychovatelkou H. Šimkovou na další společné akci se ZŠ, MŠ Rybniště.

Tentokrát jsme byli pozváni my k nim na Country tance. Country kurz vedl taneční lektor Míra Procházka z SDC Šumaváček. Nejdříve nás seznámil s historií a teorií Country tanců a potom už jsme to "roztočili" na parketě. Naučil nás některé základní kroky i několik tanečních sestav.

Protančené odpoledne nám rychle uteklo a v půl páté už na nás před školou čekal autobus, který nás odvezl do Varnsdorfu.Děkujeme za krásný zážitek a těšíme se na další spolupráci.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   6. 6. 2019

Výlet za odměnu - školní parlament


Ve čtvrtek 30. května se žáci žákovského parlamentu vydali do překrásného prostředí v Kyjovském údolí. Tento výlet byl poděkováním za příkladnou práci navíc. Výlet byl okořeněn doprovodem zástupce NP České Švýcarsko – panem Judou.Dětem se prostředí i přednáška s různými úkoly moc líbila a rády by něco podobného ještě znovu zažily….

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  6. 6. 2019

Pernštejni - celá škola


Agentura, se kterou spolupracujeme už několik let a zatím nás jejich představení nikdy nezklamalo. Ve středu 29. 5. k nám opět zavítali, tentokrát se 2 představeními. První představení „ Pojďte si s námi hrát na dobu rytířů, princů a princezen“ shlédli žáci 1. – 3. třídy naší školy společně s našimi hosty - 1. třída ZŠ Bratislavská, MŠ Stonožka a MŠ Slovíčko. Druhé představení s názvem „ Renesance“ bylo určeno pro 4. – 9. třídu.Všem se představení moc líbila, určitě i proto, že byli často přímo vtaženi do děje.

Celou akci zafinancovala organizace MaS Šluknov.

Děkujeme

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   6. 6. 2019

Vzdělávací akce přírodovědné gramotnosti


V pondělí 13. 5. proběhla na naší škole vzdělávací akce se zaměřením na podporu přírodovědné gramotnosti.

Žáci 1. stupně si pod vedením zkušených lektorů vyzkoušeli pokus o různé hustotě kapalin a hravou formou byli zasvěceni do tajů fyziky a jako „bonbónek„ si vyrobili a odnesli oblíbený sliz. Děti pracovaly s nadšením a moc se jim laboratorní hodina líbila.

Žáci 2. stupně se postupně hravým, ale i poučným způsobem mohli seznámit se zajímavými pokusy z oblasti fyziky a chemie. Dokonce si mohli něco i sami vyzkoušet, např. vyrobit si jednoduchou raketu z PET láhve.Cílem této akce bylo probudit v dětech zájem o přírodovědné předměty. Akce se dětem velice líbila a uvítaly by další podobné akce.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   6. 6. 2019

Olympiáda základních škol 1. stupně - BASKETBAL


Olympiáda 1. stupně byla zakončena ve středu ve sportovní hale basketbalem a vyhodnocením celé Olympiády 1. stupně základních škol.
V basketbalu si děvčata odnesla hezké druhé místo.
Chlapci opět skončili na místě třetím.CELKOVÉ HODNOCENÍ OLYMPIÁDY 1. stupně :
DĚVČATA 2. místo
CHLAPCI 3. místo

Všem zúčastněným patří velké poděkování za reprezentaci školy na Olympiádě 1. stupně.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová   6. 6. 2019

Olympiáda základních škol 1. stupeň - FLORBAL


Po atletice pokračovala Olympiáda 1. stupně v úterý 4. 6. 2019 ve sportovní hale florbalem. Zde se ukázalo, že pravidelný trénink naše žáky dobře připravil a přinesl jim velmi hezká umístění. Děvčata si jednoznačně a zaslouženě vybojovala 1. místo a neobdržela ani jeden jediný gól. Chlapci i přes jednu jedinou prohru skončili na místě třetím.

Děvčatům i chlapcům děkuji za pečlivou přípravu po celý rok.
Všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová   6. 6. 2019

Finále přehazované


Ve čtvrtek 30. 5. proběhlo poslední finálové kolo přehazované, pořádané volejbalovým oddílem TJ Slovanu Varnsdorf. Všichni si turnaj užili a za své snažení si odnesli nějakou dobrotu a medaile.
Letos putovní pohár opět získala IZŠ Karlova, která obhájila loňské prvenství.Naše škola skončila na 3. místě za druhou ZŠ Bratislavskou.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  4. 6. 2019

Sportuj ve škole - Judo


Posledním blokem tohoto projektu je Judo.Děti si pohybu na tatami velmi užívají.

Michaela Damnitzová  6. 4. 2019

Olympiáda 1. stupně - atletika

V pátek 31. 5. 2019 se v Kotlině uskutečnil 1. díl Olympiády 1. stupně ZŠ. Za slunečného počasí si žáci poměřili síly v atletických disciplínách. V bězích, ve skoku dalekém a v hodu míčkem soutěžilo 10 družstev (5 dívčích, 5 chlapeckých). Bohužel zúčastněných mladých sportovců nebylo tento rok mnoho a na konečném pořadí se to odrazilo. Přesto družstvo chlapců vybojovalo třetí místo. Děvčatům uteklo bronzové umístění o jeden jediný bod.

Nejlepší výkony předvedli:
    Matouš Tomko (1. místo hod míčkem 39,26, 2. místo 300 m - 51,2 s)
    Ellen Kašíková (1. místo 60 m - 9,6 s, 1. místo hod míčkem 29,13)
    Robin Kovanda (2. místo hod míčkem 35,97)
 
Všem žákům patří velké poděkování za reprezentaci školy.

Blanka Plocarová   3. 6. 2019

Úroda ze školní zahrady - 2. třída


Návštěva z 2. třídy v ředitelně školy, ředkvičky ze školní zahrady na ochutnávku.


Děkujeme !

Mgr. Helena Šmídová   3. 6. 2019

Zmrzlina - celá škola


Žáci celé školy si pátek 31. 5. zpříjemnili zmrzlinou a drobným dárkem - hakisakem.Přejeme krásný sváteční den.

Michaela Damnitzová   31. 5. 2019

Beseda s Petrou Braunovou


Ve středu 15. 5. jsme se v deštivém počasí vypravili do knihovny, kde na nás čekala spisovatelka Petra Braunová. Vyprávěla nám o své nové knize Evička, lhářka, žhářka. Druhá kniha byla starší, ale i přesto velice zajímavá: Ema a kouzelná kniha. Všichni jsme se zatajeným dechem poslouchali, jak se vyprávění vyvíjí.

Konec si však musíme dočíst sami .Této skvělé besedy se zúčastnili žáci 2. a 4. třídy.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová  28. 5. 2019

Duha - atletika


Dne 23. 5. 2019 proběhlo další kolo soutěže Duha zaměřené na atletiku. Soutěže se zúčastnilo 6 žáků naší školy : Matouš Tomko, Ellen Kašíková, Láďa Jindra, Matyáš Svatek, Natálie Valíčková a Simona Žišková. Hezké výkony dětí nám zajistily 3. místo. Vyzdvihnout bych chtěla výkony Matouše Tomka z 5. třídy, který letos předvádí opravdu krásné výkony.


Všichni si zaslouží velké poděkování.

Blanka Plocarová  28. 5. 2019

Přehlídka IZS 2019 - 3. - 5. třída


Ve čtvrtek 23. 5. se žáci 3. - 5. třídy zúčastnili přehlídky integrovaného záchranného systému. Měli možnost nahlédnout do zákulisí hasičského i policejního povolání, vyzkoušet první pomoc a osahat si vybavení potřebné k výkonu těchto povolání. Na basketbalovém hřišti předvedli jak jsou zdatní cyklisté a na ovále jim policie změřila rychlost běhu.Krásné dopoledne bylo bohužel poznamenáno deštěm, který ale nadšeným dětem vůbec nevadil.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  24. 5. 2019

Jr. NBA 2. kolo


Ve středu 22. 5. se konalo 2.kolo kvalifikace basketbalu v Děčíně. Bohužel po 1. kole jsme již věděli, že dál nepostoupíme. Dětem to ale vůbec nevadilo a do obou zápasů se pustily s pořádnou vervou. První zápas jednoznačně vyhrály nad ZŠ Šluknov (20:6) a v druhém zápase držely krok se zkušenou ZŠ Komenského Děčín.

Bohužel v poslední čtvrtině bylo znát, že nemáme střídání a vyrovnaný zápas tak vyšel nakonec lépe pro soupeře z Děčína.Všichni zaslouží velkou pochvalu jak za hru, tak za povzbuzování z lavičky.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  24. 5. 2019

Turnaj v miniházené - 2. - 5. třída


V úterý 21. 5. se konal již tradiční turnaj v Miniházené, pořádaný oddílem házené TJ Slovanu Varnsdorf. Letos se zúčastnilo celkem 5 škol ve 2 kategoriích - mladší (2. - 3. třída) a starší (4. - 5. třída).

Obě naše družstva předváděla krásnou házenou a bylo vidět, že se hrou baví.

Odměnou jim bylo 1. a 2. místo. Mimo jiné posbírali naši žáci i individuální ceny za nejlepší hráče turnaje.Celkem 6 trofejí udělalo všem ohromnou radost.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  24. 5. 2019

Soutěž duha - CROSS ORIENTAČNÍ ZÁVOD S ÚKOLY


Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se žáci VI. a VII. třídy naší školy Jirka Burger, Honza Karman, Kristýna Sedláčková, Katka Málková, Kristýna Schuldesová a Láďa Jindra zúčastnili 7. kola soutěže Duha.

Náplní byl přespolní běh a plnění různých úkolů na stanovištích. Žáci skládali hlavolamy, odhadovali čas a vzdálenost, poznávali byliny a dopravní značky, házeli na cíl, řešili další úkoly. Body získali také za dosažený čas běhu. Družstvo se umístilo na 7. místě. Závod se konal v Dolní Poustevně, kde nám nakonec přálo i počasí.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy, blahopřejeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí a pěkné sportovní výsledky v dalších kolech Duhy.

Ing. Mirka Smrčková   21. 5. 2019

Osvětim - Krakov


Žáci II. stupně ZŠ Východní se zúčastnili dvoudenní poznávací exkurze v Polsku. V pondělí 6. 5. odpoledne jsme navštívili bývalý koncentrační tábor Osvětim a jeho druhou část Březinku. Navečer jsme se ubytovali v Krakově a prohlédli si centrum města. V úterý 7. 5. jsme absolvovali prohlídku historické části města a nejvýznamnější památku Katedrálu na Wawelu.


Exkurze se uskutečnila ve spolupráci s VOŠ, SPŠ a SOŠS a CR, Varnsdorf a Agenturou Wenku.

Ing. Mirka Smrčková   21. 5. 2019

Den matek


V úterý 14. 5. proběhl na naší škole Den matek. Maséři, kadeřníci, tvořivá dílnička, taneční zumba a zdravá kavárna, to vše bylo možné navštívit v prostorách školy a pořádně si odpoledne užít.Děkujeme žákům Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu, zdravé kavárně EMAVÍK a Petře Svobodové Rýdlové za zpříjemnění odpoledne.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  15. 5. 2019

Cyklistická soutěž "Besip"


Dne 7. 5. 2019 jsme se zúčastnili dopravní soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti ve Varnsdorfu. Žáci během dopoledne absolvovali tyto tři dovednostní disciplíny : dopravní testy, jízdu zručnosti a nakonec jízdu na dopravním hřišti.
Z naší školy se na druhém místě umístil Jakub Vavřín , který si odnesl plnou tašku dárečků od sponzorů této akce.Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se zase na příští rok.

Odkaz na fotogalerii

Jana Plocarová   10. 5. 2019

Jr. NBA 1. kolo


30. 4. proběhlo 1. kolo Jr. NBA v tělocvičně ZŠ Edisonova.
Letošní los naše žáky vůbec nešetřil. Ve skupině M se utkali se ZŠ Edisonova VDF a ZŠ Komenského DC.

22. 5. na ně v 2. kole v Děčíně čekají opět nelehké zápasy se ZŠ Šluknov a ZŠ Kamenická DC.Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nezaleknutí se soupeře. Přeci jen nastoupili proti nim žáci navštěvující basketbalové tréninky.
V příštím kole nám držte pěstí

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Už jsem čtenář - 1. třída


1. třída vyrazila do městské knihovny. Děti si dopoledne prohlédly dětskou knihovnu a nahlédly do knižních tajů v oddělení pro již zkušenější čtenářeOdkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   2. 5. 2019

4. kolo přehazované škol


25. 4. proběhlo ve sportovní hale další kolo celoročního turnaje škol. Během dopoledne bylo k vidění mnoho bojovných výkonů a radosti ze hry.Příští červnové kolo bude již poslední, kde proběhne celkové vyhlášení za celoroční snažení.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Měsíc školních zahrad


Naše škola byla přihlášena do projektu "Květen - měsíc školních zahrad" Na https://www.mesicskolnichzahrad.cz se představila naše nově vznikající školní zahrada. Na výše zmíněných stránkách budeme nadále informovat jak se zahrada rozrůstá a vzkvétá.Zahrada vznikla za pomoci sponzorských darů od rodičů našich žáků, za což jim velice děkujeme a těšíme se na další rozvoj a spolupráci.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 1. třída


V pátek 26. 4. pokračovala v práci na školních pozemkách i 1. třída. Děti zasázely byliny, fazole, jahody a hrášek.Na další třídy se již těšíme....

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 2. třída


2. třída si zasázela kedlubny, ředkvičky a špenát.


Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Práce na školní zahradě - 4. třída


Svůj záhonek si začala obhospodařovávat i 4. třída. Bylinka a různé pochutiny zasázely děti během prvouky.

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Zápis do 1. třídy


Ve středu 24. 4. proběhl na naší škole zápis do 1. třídy Každý, kdo zápis absolvoval obdržel menší drobnost na památku.Děti se již těší na září, na svou novou paní učitelku a novou partu kamarádů.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   2. 5. 2019

Barevný velikonoční týden


Během velikonočního týdne proběhla celoškolní soutěž o nejbarevnější třídu.Celkovým vítězem se nakonec stala 4. třída.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  2. 5. 2019

Reklamní upoutávka z 5. třídy


Děti z 5. třídy si ve skupinkách v hodinách ČJ připravily podle svého uvážení reklamní upoutávky a plakáty na nabízené zboží a jednu z nejlepších zde můžete zhlédnout.

Mgr. Ivana Havranová  2. 5. 2019

NA DECH


V pondělí 15. 4. se žáci naší školy zúčastnili tanečního vystoupení taneční skupiny NA DECH v Městském divadle. V úterý 16. 4. přišla taneční skupina na oplátku za nimi do školy a během dopoledne společně nacvičovali taneční kousky.Všichni si dopoledne pořádně užili a už se těší na další.

Odkaz na fotogalerii 1. třída
Odkaz na fotogalerii 2. třída
Odkaz na fotogalerii 3. třída
Odkaz na fotogalerii 4. třída
Odkaz na fotogalerii 5. třída

Michaela Damnitzová  18. 4. 2019

Vystoupení angličtinářů 4. třídy - pro spolužáky němčinářeMichaela Damnitzová   11. 4. 2019

Vystoupení němčinářů 4. třídy - pro spolužáky angličtinářeMichaela Damnitzová   11. 4. 2019

OVOV

V pátek 5. dubna se naše škola zúčastnila celorepublikové soutěže s názvem OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Za krásného slunečného dne si naši žáci 1. a 2. stupně vyzkoušeli své dovednosti v pěti disciplínách (trojskok, hod medicinbalem, skok přes švihadlo, kliky a volitelná disciplína 1000 m či dribling). Výkony a snaha našich žáků mě velmi mile překvapily. Žáci soutěžili jak za jednotlivce, tak za družstvo ZŠ Východní, které bylo složeno z osmi žáků: Natálie Valíčková, Kristýna Sedláčková, Anna Kabátová, Ladislav Jindra, Ellen Kašíková, Jakub Vaněk, Jeremy Kusík, Matouš Tomko. Z patnácti přihlášených družstev se náš tým umístil na krásném třetím místě. Nejlepších výsledků ve své věkové kategorii dosáhli Ladislav Jindra, Eliška Jindrová, Anna Kabátová a Natálie Valíčková, kteří za své předvedené výkony postupují do krajského kola, jež se bude konat 10. května v Chomutově.Všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová  10. 4. 2019

Ukliďme Česko - celá škola


V pátek 5. 4. se naše škola zúčastnila celorepublikové akce Ukliďme Česko. Žáci se s vyučujícími vydali do okolí školy a do předem připravených pytlů sbírali nepořádek v místní zeleni. Někdo se vydal směrem k Hrádku, další na Špičák.Společnými silami se postarali o to, že z krajiny zmizelo to co do ní nepatří.

Michaela Damnitzová   8. 4. 2019

DESKOSPANÍ : Karak - (29. – 30. 3. 2019)


29. března, pátek odpoledne, 15. hodina. Na ZŠ Východní se schází dvacítka dobrodruhů, jež se s rancem, svačinou a spacákem chystá vydat pátrat po pokladech do podzemí hradu Karak.

V pravidlově jednoduché, svižné, rodinné české hře se účastníci deskoherního turnaje vžívají do rolí mocných hrdinů. Beze strachu vstupují do podzemních katakomb, aby se zde utkali s nestvůrami, získávali zbraně a poklady. Každý z šestice hrdinů – čaroděj, černokněžník, lupička, vědma, válečník, šermíř - disponuje vždy dvojími unikátními schopnostmi, které je odlišují od ostatních a poskytují jim určitou výhodu a jen ten, kdo je dokáže efektivně využít, může pomýšlet na vítězství.

Do labyrintu pod hradem se hrdinové vydávají s holýma rukama. Veškeré vybavení si musí vybojovat. Když porazí nějakou nestvůru, získají od ní zbraň, kouzlo nebo i poklad. Podzemí ukrývá kostlivce, pavouky, mumie, krysy, duchy padlých hrdinů a draka. Hra končí právě v okamžiku, kdy některý z hráčů porazí tohoto nejsilnějšího protivníka, který ovládá celé podzemí. Vítězem se pak stává ten, kdo během hraní nasbíral nejvíce truhel s poklady.Každý účastník turnaje měl možnost předvést své síly celkem v šesti zhruba čtyřiceti minutových kolech. Nejlepším hráčem se stává Štěpán Spáčil. Druhé místo obsazuje Eliška Jindrová a na třetím místě končí Jakub Štefan.

Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra. ZŠ Východní děkuje Schrödingerově hernímu klubu za spolupráci a firmě Albi za zapůjčení herních setů a odměny pro výherce v podobě krásných deskových her.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová  2. 4. 2019

Památník Terezín - 5. třída


15. březen 1939, druhá světová válka, konec 2. světové války, koncentrační tábor Terezín - některá témata z vlastivědy pro 5. třídu.
I proto jsme se vypravili v pátek 29. 3. 2019 na komentovanou prohlídku památníku Terezín a s otevřenými ústy prošli i vyslechli historii tohoto místa.Zanechalo v nás hluboké vzpomínky...

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová  2. 4. 2019

III. kolo přehazované škol


Ve čtvrtek 14. 3. proběhlo ve sportovní hale další kolo přehazované škol. Opět se zúčastnily 3 školy (Karlovka, Východní, Bratislavská). K vidění byly velmi obětavé výkony a všichni si dopoledne v hale pořádně užili. Děti si za účast připsaly body do celkového hodnocení, které proběhne v červnu.Celkově se naše škola drží na průběžném 3. místě za Bratislavskou a Karlovkou.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  21. 3. 2019

Bruslařská olympiáda


V pondělí 11. 3. proběhlo poslední letošní bruslení. Na zimním stadionu byla pro děti připravena stanoviště, kde plnily dovednostní disciplíny. dopoledne všichni žáci předváděli své bruslařské dovednosti, které pilovali od ledna při hodinách tělocviku. Každý účastník obdržel diplom a drobnou sladkost za odměnu.Velké poděkování patří pí. Vaňkové, pí. Rýdlové a p. Hájkovi za pomoc s organizací a za to, jak se úžasně dětem po celou dobu věnovali.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  21. 3. 2019

Fashion show - 5. třída


Angličtináři nás pozvali na krátkou módní přehlídku a navzájem se moderovali. Snad jim diváci odpustíte drobné chyby ve výslovnosti a užijete si to společně s nimi. Poděkování patří i DJ Matějovi Z. a zvlášť Klárce S., která video upravila a tešíme se na další pyžamovou párty v měsíci dubnu....

Mgr. Ivana Havranová  19. 3. 2019

DUHA ve - Velkém Šenově


Ve čtvrtek 7. března se konala ve Velkém Šenově soutěž DUHA, tentokrát s hudebním a výtvarným tématem. Naši žáci se zúčastnili na krásném 6. místě a my jim tímto ještě jednou moc děkujeme a gratulujeme.Odkaz na fotogalerii

Denisa Vokálková  13. 3. 2019

Karnevalová výtvarka - 8. třída


Únor je měsíc plesů a karnevalů, tak jsme si trochu maškarní atmosféry vytvořili i v 8. třídě při hodině výtvarné výchovy.Děti jiná forma kreslení a malování bavila.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová   4. 3. 2019

Zpráva o stavu projektu - „ŠKOLNÍ ZAHRADA“


Jaro už se rychle blíží a na pořad dne se dostává postupné budování naší školní zahrady. Díky štědrosti a pozornosti některých rodičů už máme shromážděnu nebo přislíbenu větší část věcí potřebných pro budování. Ve stadiu výroby jsou dřevěné rámy, přislíben máme i protiplísňový nátěr, folii z netkané textilie, zeminu, nádrž na vodu. Na cestě jsou i pracovní nástroje, jako kolečka, nějaký ten rýč, konvička na vodu.

Velice nám pomohl i finanční dar, za který rovněž děkujeme.

Děkujeme panu Machovi, paní Vrataninové, panu Pasovskému, panu Málkovi, paní Zákoutské, panu Janečkovi, paní Hejdukové, Weinhauerovým a Svatkovým.

Ke zdárnému dokončení první etapy naší práce by nám velmi pomohlo, kdyby se našel nějaký šikovný tatínek, který by uměl vyrobit podstavec pod nádrž na vodu ( třeba z palet ) a přípojku k nádrži od okapové roury.

V této fázi už pevně věřím, že se nám společnými silami podaří naši zahradu vybudovat a že už letos ochutnáme plody naší práce.

Mgr. Eva Janečková   4. 3. 2019

Svačinkové dny - 5. třída


V úterý 26. 2. 2019 a ve středu proběhly na naší škole další oblíbené svačinkové dny. Tentokrát pekla 5. třída a na konto Dobrého anděla přispěla částkou 1 692 Kč.

Děkujeme všem pečícím „osůbkám“ i dětem a těšíme se na další březnové mlsání.

Mgr. Ivana Havranová   3. 3. 2019

Recitační soutěž pořádaná DDM


Dne 27. 2. 2019 se úspěšní žáci, kteří postoupili ze školního kola, zúčastnili městského kola recitační soutěže Dětská scéna 2019, pořádané DDM ve třech kategoriích:

 1. kat. (2. - 3. tř.) : K. Vápeníková, T. Bučková
 2. kat. (4. - 5. tř.) : M. Tomko, K. Seifertová
 3. kat. (6. - 9. tř.) : M. Savková, P. Kristelová


Žák páté třídy M. Tomko svým výkonem nadchl porotu a postoupil do oblastního kola v Děčíně a tímto mu též gratulujeme a přejeme hodně štěstí.
I ostatní výkony našich soutěžících byly výborné, děti obdržely čestná uznání.

Těšíme se na další ročník!

Mgr. Ivana Havranová, Miroslava Müllerová   3. 3. 2019

Naši dějepisci


Vašek Svoboda a Kuba Vavřín (oba z IX. třídy) zastupovali naši školu v okresním kole dějepisné olympiády v Děčíně. Z 37 soutěžících se Vašek umístil na krásném 12. místě, Kuba byl 30. Oběma moc děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Další nadějný dějepisec nám vyrůstá v VI. třídě. Je jím Láďa Pařenica, který se zajímá hlavně o dějiny holocaustu. Na toto téma připravil pro své starší spolužáky z VIII. a IX. třídy dvě poutavé vyučovací hodiny, ve kterých jim také vyprávěl o své oblíbené knize Deník Anny Frankové.
I jemu děkujeme a doufáme, že se nám podaří zrealizovat dějepisný projekt, který Láďa vymyslel.


Mgr. Vladimíra Juricová   25. 2. 2019

Výtvarka - 1. a 8. třída


Minulý týden spojili síly žáci z 1. a 8. třídy a vytvořili na školní zahradě a hřišti společná sněhová díla. Každý osmák měl na starosti několik prvňáčků.Všem se hodina velice líbila a byli na své výtvory pyšní.

Odkaz na fotogalerii

B. Marcziová a H. Šimková  15. 2. 2019

Recitační soutěž - školní kolo


Ve středu 13. 2. se konalo školní kolo recitační soutěže. Žáci soutěžili ve 4 kategoriích
- 0. kat. - prvňáci mezi sebou,
- 1. kat. - 2. - 3. třída,
- 2. kat. - 4. - 5.třída,
a letos se po letech zúčastnil i 2. stupeň
- 3. kat. - 6. - 7. třída


Celkem recitovalo 36 recitátorů. 2 vítězové z každé kategorie (kromě 0-té) postupují do městského kola, které se koná 27. 2. od 15:00 v DDM ve Varnsdorfu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  15. 2. 2019

Sportuj ve škole - bruslení


V rámci sportovního projektu chodí žáci každé pondělí zdokonalovat své umění na ledě.Děkujeme pí. Vaňkové a pí. Rýdlové, že se dětem věnují...

Mgr. Petr Karman   12. 2. 2019

Hodina tělesné výchovy na ledě - 1. stupeň


Od začátku ledna navštěvují žáci 1. stupně místo tělocvičny zimní stadion. Rozděleni do výkonnostních skupin si osvojují pohyb na ledě.

Děkujeme p. Hájkovi, za výpomoc při výuce.

Mgr. Petr Karman   12. 2. 2019

II. kolo přehazované - Varnsdorf


Ve čtvrtek 24. 1. proběhlo 2. kolo přehazované základních škol ve Varnsdorfu. Opět se zúčastnily všechny 3 školy. Naše škola tentokrát z důvodů chřipky neobsadila barvu žlutou, ale do oranžové jsme nakonec postavili celkem 7 družstev. V této barvě žáci obsadili 2., 4., 5., 6., 7., 8. a 9. místo. Všichni si to náramně užili.Děkujeme volejbalovému oddílu při TJ Slovan Varnsdorf za krásný turnaj a těšíme se na další.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman   28. 1. 2019

Není důležité zvítězit……


Ve čtvrtek 24. 1. 2019 se uskutečnila další část 22. ročníku soutěže Duha. Jedná se o regionální soutěž osmi základních škol Šluknovského výběžku. Tentokrát se děti sešly na Zimním stadionu ve Varnsdorfu. Soutěž pořádala ZŠ Východní Varnsdorf. Soutěžilo se v bruslařských dovednostech a hokeji. Celkové první místo ukořistili domácí, kterým se ovšem letos tolik nedaří….
Vítězem pro mne ale byly všechny děti. S úsměvem absolvovaly všechny disciplíny, dokázaly si pomoc, dokonce i pomáhaly ostatním, povzbuzovaly se, tleskaly ostatním družstvům….Velké poděkování patří nejen těmto dětem, ale také rodinným klanům Vaňkových, Rýdlových a Damnitzových, bez kterých by plynulá organizace byla nemožná.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman   28. 1. 2019

Pěvecká soutěž Skřivánek


Ve středu 23. 1. 2019 se konalo školní kolo pěvecké soutěže Skřivánek. Soutěžilo 15 dětí, z nichž porota vybrala 2 postupující do městského kola.
Vítězkami se staly Valerie Krausová ze 4. třídy a Karolína Švecová ze 3. třídy.Zpěvačkám blahopřejeme !

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Alena Smetanová   28. 1. 2019

Dramaťák hraje školkám – 3. tř. – 5. tř.


Pozvali jsme školku Slovíčko a Stonožka na představení dramatického kroužku, děti se dobře bavily a na závěr jsme si společně zazpívali.Těšíme se na další setkání.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Alena Smetanová   28. 1. 2019

Výsledky výtvarné soutěže - 4. tř., 5. tř.


Na začátku letošního školního roku vyhlásila Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola a Střední odborná škola služeb a cestovního ruchu Varnsdorf výtvarnou soutěž. Tématem byly „VČELY VE MĚSTĚ“.
Do této soutěže se zapojili žáci čtvrté třídy – kategorie 3D dílo - vytvořili dva velké včelí úly i s osazenstvem, za které získali 1. místo. A také žáci páté třídy – kteří vytvořili 3D plástve s včelkami – 2. místo.
Páťáci se také zapojili do kategorie jednotlivců s nádhernými obrazy. I zde byli soutěžící oceněni. Výtvory budou vystavené v Městské knihovně ve Varnsdorfu.


Gratulujeme výhercům a přejeme štěstí do příštích soutěží.

Mgr. Veronika Říhová   27. 1. 2019

The Master of Vocabulary - 7. tř. - 9. tř.


Angličtináři ze 7. až 9. třídy spolu opět poměřili síly v soutěži znalosti slovní zásoby The Master of Vocabulary. Plný počet bodů (60 ze 60) získali Marek Petr (VIII. P), Vašek Šimek a Kuba Vavřín (oba IX. P). Umístili se tak na děleném 1. - 3. místě, všichni již po několikáté, a právem si tak zasloužili své odměny.
Mile překvapil sedmák Dan Hušák a deváťák Pepa Jelínek, kterým prvenství uniklo o jediný bod.

Tak pro příště... Good luck:-)

Mgr. Vladimíra Juricová  24. 1. 2019

Soutěž Řemeslo má zlaté dno - 9. třída


V pátek 18. 1. žáci z deváté třídy reprezentovali naší školu v soutěži "Řemeslo má zlaté dno" na Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu.
Soutěžilo se ve dvou částí, první byla řemeslná - žák vyráběl zadaný výrobek v oblasti na kterou byl nominován. Druhá část byla znalostní - celé družstvo vyplňovalo test z oblasti techniky + gastro.
Měli jsme pětičlenné družstvo složené z jednoho elektrikáře (Jakub Vavřín), automechanika (Josef Jelínek), truhláře (Vítek Urválek), kovoobráběče (Václav Šimek), kuchaře (Daniel Hnídek) + náhradník fotograf (Jakub Stach).Všichni se do soutěže vrhli plni nadšení.

V oblasti elektrikáře jsme obsadili krásné 1. místo (Jakub Vavřín).
Celkově se naše škola umístila na pěkném 2. místě.
Již teď se těšíme na příští ročník a všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Jan Rohm   21. 1. 2019

Sférické kino


Tento týden (čtvrtek, pátek) proběhlo v naší škole promítání Sférického kina pro celou školu. Žáci měli možnost shlédnout film "Gravitační zákon", "Lidské tělo", "Sen o létání".Michaela Damnitzová  21. 1. 2019

Soutěž na kopci Kurťák - 9. tř. a 4. tř.


V pátek 11. 1. vyrazili čtvrťáci společně s deváťáky na kopec Kurťák.
Zde utvořili čtyři smíšené týmy, jejichž úkolem bylo po jednom sjet kopec, co nejrychleji se dostat zpět a předat štafetu, aby mohl startovat další hráč.Všichni se do soutěže vrhli plni nadšení.
Starší žáci pomáhali mladším a mladší zjistili, že i se staršími žáky mohou být kamarádi.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   16. 1. 2019

Pracovní vyučování - 5. třída


Netradiční mrazivé a krásně bílé hodiny pracovního vyučování žáků 5. třídy na kopci Kurťák.Mgr. Ivana Havranová   11. 1. 2019

Zdobení vánočního stromečku pro zvířátka v lese - 1. třída


Ve čtvrtek 20. 12. vyrazila 1. třída do lesa ozdobit stromeček zvířátkům.Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  21. 12. 2018

Vánoční turnaj - vybíjená - 3. - 5. třída


Ve čtvrtek 20. 12. proběhl 1. ročník vánočního turnaje ve vybíjene smíšených družstev 3. - 5. třídy. Všechna družstva si za svoji bojovnost zaslouží obrovskou pochvalu.umístění družstev:

1. Pytlíci
2. Tornáda
3. Kotlíci
4. Rebelové
5. Lvíčata

Již teď se těšíme na příští ročník a přejeme všem krásné svátky.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová  21. 12. 2018

VÁNOČNÍ JARMARK


V úterý 18. 12. se v naší škole konal VÁNOČNÍ JARMARK. Návštěvníci měli možnost zakoupit vánoční výtvory žáků, občerstvit se v jídelně, vyrobit si vlastní výrobek či ozdobit perníček.
Také byl prostor na deskové či interaktivní hry. Děti měly možnost předat dopis do Ježíškovy pošty nebo si postavit sněhuláka (i bez sněhu).
V 1. patře byl kulturní program - 4., 5. třída AJ + NJ, dramatický kroužek a učitelský pěvecký sbor. Proběhla soutěž "O nejlepší cukroví".

Návštěvnost byla hojná, o čemž svědčí výtěžek 7 360 Kč (5 000 Kč - škole, na nové vybavení školní zahrady, 2 360 Kč - Dobrý Anděl).Děkujeme všem rodičům za účast a pí. Keresmanové za sponzorský dar v podobě perníčků a polev.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  20. 12. 2018

Školní - knihovna


Ve školní knihovně nově najdete tituly naučné literatury, které se většinou zabývají historií našeho státu. Svou knížku tu najdou nejmenší čtenáři (Pohádka o Československu), ale i starší žáci (např. Co má vědět správný Čech nebo České století).


Miroslava Müllerová  17. 12. 2018

Za tajemstvím skřetího hrnce - (14. - 15. 12. 2018)


14. prosince, páteční mrazivé odpoledne, 15. hodin. Na ZŠ Východní postupně doráží všichni účastníci, kteří se chtějí vydat pátrat po tajemství vánočního skřeta. Nemalé batohy a spacáky si odnášíme do čtvrté třídy, která se nám stává základním táborem. Bereme si s sebou jenom malou svačinu a láhev s pitím a ihned vyrážíme do přírody. Cesta nás nejdříve vede skrz město, okolo ZŠ Bratislavská a dále k rybníkům Gerhus na naučnou včelí stezku Fascinující příběh medu. Po několika drobných hrách stoupáme zasněženým lesem na Špičák, odkud se kocháme nočním pohledem na osvícený Varnsdorf. Nádhera! Po osmi kilometrech se vracíme zpátky do školy, večeříme a následně se pouštíme do turnaje ve hře Mici Maki. Prvenství a zasloužené odměny v podobě deskových her si po třech a půl hodinovém hraní vybojoval Adam Svatek, následovaný Valerií Krausovou a Nikolou Kolkovou.Následně zalézáme do spacáků a usínáme u promítaného filmu Hotel Transylvánia 3.
S nástupem půlnoci vyrážíme po jednom temnou školou po stopách vánočního skřeta. Hledáme jeho hrnec. Některým se zadaří a jsou odměněni.
Ráno rychle posnídáme, zabalíme si věci, dáme vše do původního stavu a hurá do tělocvičny na dodgeballový turnaj. V devět hodin už jsou tu pro děti rodiče, tak tak stiháme vyhlášení a předání odměn.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová  17. 12. 2018

Florbal - 2. stupeň


V pondělí 10. 12. 2018 se naši žáci zúčastnili poslední soutěže v rámci PODZIMNÍCH HER pro 2. stupeň.
Žáci si tentokrát poměřili síly ve florbale. Chlapci skončili na místě čtvrtém, děvčatům patřilo místo páté.
Celkově se naše škola umístila na pátém místě.
Nutno říci, že naše škola je omezena počtem žáků na 2. stupni, především děvčat, a tak jsme na soutěže nuceni vybírat i z řad žáků 1. stupně.


Doufáme, že se to v příštích letech zlepší a budeme bojovat o lepší umístění.

Všem zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová  13. 12. 2018


Výtvarná výchova trošku jinak - 1. třída


Vyměnili jsme pastelky a štětce za víčka a hodinu jsme si velice užili.


Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová  6. 12. 2018

Školou chodil Mikuláš


Dnes byli u nás ve škole na návštěvě Mikuláš s čertem. Na 1. stupni oběšli všechny hříšníky, ale i hodné děti a nadělili všem dobroty i uhlí.


Pro žáky 2. stupně zanechali nadílku u třídních učitelů.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  5. 12. 2018

Sportuj ve škole - přehazovaná


Projekt „SPORTUJ VE ŠKOLE" navazuje na pokusné ověřování programu "HODINA POHYBU NAVÍC". Momentálně probíhá přehazovaná, která navázala na fotbal.Od Nového roku projekt pokračuje bruslením.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  5. 12. 2018

Rozsvícení stromu na náměstí


V neděli 2. 12. se naše škola představila na varnsdorfském náměstí u příležitosti rozsvícení vánočního stromu. Ve stánku, který nám byl propůjčen, byla možnost zakoupit výrobky našich žáků. I když bylo deštivé počasí slavil stánek velký úspěch jak u rodičů, tak u ostatních návštěvníků.Děkujeme za podporu a těšíme se na další akci....

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  3. 12. 2018

Přivítání adventu - celá školaV pátek 30. 11. proběhlo v tělocvičně školy společné přivítání adventu.
Celá škola si zazpívala dvě vánoční koledy a společně jsme zapálili 1. adventní svíčku.
Běhěm vítání adventu byli vyhlášeni nejlepší sběrači kaštanů a žaludů.

Celkem se podařilo nasbírat 1 419,96Kg, za což byli nejlepší odměněni krásnými cenami.

Všem přejeme klidné prožití adventního času.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   3. 12. 2018

Podzimní hry - bruslení - 2. stupeňV pátek 30. 11. proběhlo další kolo podzimních her 2. stupně, naše družstvo bylo jako jediné doplněno kluky z 1. stupně a tudíž bylo nejmladší.
To nám ale vůbec nevadilo a závěrečné 2. místo bylo velmi příjemným překvapením.


Díky všem za velkou bojovnost..

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   3. 12. 2018

Primární prevence - závislosti - 8. a 9. třída


V úterý 27. 11. proběhla pro 8. a 9. třídu beseda v rámci primární prevence - závislosti.Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  28. 11. 2018

Svačinky - 3. třída


Ve středu 28. 11. pekla 3. třída svačinky, výtěžek tradičně poputuje na konto Dobrý Anděl.Všem děkujeme...

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  28. 11. 2018

Úsměv pro seniory - 5. třídaDěti z 5. třídy se zapojily do projektu Úsměv pro seniory (viz níže) a svými přáníčky a dopisem snad udělají o Vánocích radost osamoceným babičkám a dědečkům v domech pro seniory.


Odkaz na projekt Úsměv pro seniory

Mgr. Ivana Havranová  28. 11. 2018

Skupinka němčinářů si připravila vystoupení pro angličtináře - 4. třída


Zimo, zimo, kde jsi? Pořád na tebe čekáme... Nebo snad neumíš česky? Tak tady to máš německy!!!

Mgr. Eva Janečková  27. 11. 2018

Němčináři ze třetí třídy si nacvičili písničku o hygieně


Mgr. Eva Janečková  27. 11. 2018

Florbalový turnaj - 1. stupeňDne 23. 11. 2018 jsme se zúčastnili florbalového turnaje pro 1. stupeň základních škol.
Děvčata všechny zápasy vyhrála a obsadila první místo.
Chlapci skončili na místě třetím.

Žákům patří velké poděkování za krásné výkony.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová  26. 11. 2018

Podzimní hry - košíková, 2. stupeň
Naši žáci se v úterý 20. 11. 2018 zúčastnili turnaje v košíkové v rámci PODZIMNÍCH HER pro 2. stupeň základních škol.
Chlapci skončili na pátém místě a děvčata vybojovala místo čtvrté.
Všem zúčastněným patří velké poděkování.


Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová  26. 11. 2018

Děvčátko na slovíčko - 2. stupeň


V pátek 23. 11. se uskutečnila "dívčí" debata s pí. Bc. Radkou Poláčkovou pro dívky 2. stupně. Děvčata měla možnost dozvědět se něco ohledně dívčího dospívání.
Během debaty probíhala otevřená debata na dané téma. Některé dívky se dozvěděly pro ně věci nové, jiné si osvěžily své znalosti.Každá si z posezení odnesla to, co je pro ni nejdůležitější vzhledem k danému věku.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  23. 11. 2018

Dravci - celá škola


V pátek 16. 11. navštívil naši školu pan Brož. Pro celou školu uspořádal velmi poučnou přednášku o dravcích. Žáci měli možnost shlédnout sovu pálenou, supa ale také orla bělohlavého.
Přednáška byla velmi poučná a všem se moc líbila.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  19. 11. 2018

Dopoledne s knihami - 4. třída


Ve čtvrtek 15. listopadu tráví 4. třída část dopoledne v městské knihovně ve Varnsdorfu.
Už od první třídy sem vyrážíme jednou měsíčně.
Máme možnost si pročíst, prohlédnout a půjčit knihy, časopisy i komiksy. Na ty nejžádanější a nejpůjčovanější si musíme udělat rezervaci, aby nám je zase někdo nevyfoukl před nosem.

Děti jsou v knihovně spokojené a už se těší na další návštěvu, která proběhne 13. 12.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová   19. 11. 2018

Počítačová DUHA - Rumburk


Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 jsme se vypravili do Rumburku na 2. kolo letošního ročníku naší oblíbené soutěže DUHA. Opět bylo zaměřeno na znalosti z oblasti výpočetní techniky. Tentokrát jeli soutěžit pouze 2 žáci - chlapci.

Celkem bylo 8 stanovišť.
1. Puzzle
2. Křížovka
3. Pojmy IVT
4. Vlakové spoje
5. Vyhledávání dat osobností
6. Opis textu
7. Slepá mapa – hlavní města Ameriky
8. Části PC – poznávání komponentů

Naši žáci úspěšně vybojovali sedmé místo.
Děkujeme a gratulujeme! Budeme se těšit na další kolo.
Soutěžili: Jiří Burger, Tomáš Kotrman  

Rohm Jan   14. 11. 2018

Tradiční turnaj ve vybíjené 5. tříd


Dne 8.11. 2018 se konal na ZŠ Edisonova Varnsdorf tradiční turnaj ve vybíjené 5. tříd, kterého se zúčastnil rekordní počet 8 družstev. Mezi nimi i družstvo ze školy Dolní Podluží a z německé školy v Großschönau.
Naši žáci prohráli pouze úvodní zápas, kde trochu doplatili na počáteční nervozitu a orientaci na hřišti ve velké hale. Zbývající zápasy však všechny s přehledem vyhráli a obsadili nakonec krásné druhé místo.

Mimomářádný výkon předvedl Matouš Tomko.
Poděkování ale patří všem, hráli jste úžasně, jen houšť…..
Výsledky turnaje :
1. místo – tým 5. B ZŠ Edisonova  Varnsdorf
2. místo – tým ZŠ Východní Varnsdorf
3. místo – tým 5. A ZŠ Edisonova  Varnsdorf
 

Mgr. Petr Karman   12. 11. 2018

Dopravní výchova ve 2. třídě


Auta , chodci, značky.. 

Mgr. Helena Šmídová   12. 11. 2018

Výtvarné tvoření v 7. třídě


Výtvarné tvoření v 7. třídě. Práce s jiným materiálem. ( látky, dřívka, pastely)
Hádanka pro vás: Co žáci měli ztvárnit?

Je to " mélteb"

Mgr. Helena Šmídová   12. 11. 2018

Výstava Everest - 150 let Varnsdorf městem


V úterý 6. 11. navštívila 8. třída s pí. učitelkou Marcziovou v knihově hned dvě výstavy.
1. Nepál - cesta k Mount Everestu. Výstava fotografií Yvetty Hanouskové z cesty k Mount Everestu.
2. Varnsdorf očima dětí - Výstava výtvarných prací dětí z varnsdorfských škol školek věnovaná 150. výročí povýšení Varnsdorfu na město.

Děti si prohlížely a zároveň zapisovaly názvy fotografií a práce, které je nejvíce zaujaly. Obě výstavy se nám velice líbily.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  9. 11. 2018

Živá knihovna - Rumburk


Dne 8. listopadu navštívili žáci osmé a deváté třídy akci v Rumburku s názvem "Živá knihovna." Projekt, který pomáhá žákům s výběrem budoucího povolání, kde zaměstnavatelé z našeho výběžku představují svou činnost - teoreticky i prakticky. Žáci si mohli popovídat s pracovníky, kteří konkrétní povolání vykonávají a měli možnost si vyzkoušet jejich každodenní práci. Kromě budoucích povolání se mohli žáci také seznámit se středními školami a učebními obory, které se v našem výběžku nacházejí.
Denisa Vokálková  9. 11. 2018

Beseda se spisovatelkou - Blankou Čapkovou


Dne 7.11. besedovaly děti ze 3. - 6. třídy se spisovatelkou Blankou Čapkovou. Paní Čapková dětem představila dvě knížky - Ostrovní přátelé a Babi, ty máš nápady! Tyto i další knížky paní Čapkové máme v naší školní knihovně, nyní i s krásným věnováním autorky.
Michaela Damnitzová  8. 11. 2018

Podzimní hry - plavání


Dne 1.11. 2018 se naše škola zúčastnila plavecké soutěže, která byla součástí PODZIMNÍCH HER pro 2. stupeň základních škol. Soutěže se zúčastnili žáci ze 6., 7. a 8. třídy. Přes bojovné výkony se naše škola umístila na pátém místě.


Zúčastněným patří velké poděkování.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová   6. 11. 2018

Halloween - 1. třída


Ve čtvrtek 1. 11. vyrazila 1. třída na halloweenskou koledu. Děti cestou obešly některé své spolužáky, kde na ně, za koledu, čekalo vždy příjemné občerstvení. Po návratu do školy zakončily halloween několika soutěžemi.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  7. 11. 2018

HalloweenVe čtvrtek jsme se sešli na školní zahradě. Zpívalo se a tančilo. Proběhla přehlídka halloweenských masek.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  1. 11. 2018

Oslavy 100let republiky - Litoměřice - 5. třída


Báječný den Oslav 100. výročí od vzniku samostatného československého státu si v pátek 26. 10. 2018 v Litoměřicích v areálu Zahrady Čech užili paťáci. Venkovní i vnitřní prostory zaplnily expozice plné interaktivních prvků a děti měly možnost nechat se vtáhnout do historické atmosféry celých oslav v duchu roku 1918. Expozice s názvy - život tamní doby, nemocnice, sportem ku zdraví, vědění je poklad, škola základ života, štěstí prochází žaludkem, kultura je srdcem národa, fotokoutek, venkovní stánky s ukázkami řemesel, živé sochy významných osobností včetně 1. prezidenta T. G. Masaryka a spousta dalších zajímavostí nás přenesly do roku 1918.

Za úžasný den plný nezapomenutelných zážitků a velké poděkování patří i p. Kořínkovi, který zasponzoroval cestu autobusem.

Více a podrobně na stránkách : https://www.kr-ustecky.cz/100vyroci.asp

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   28. 10. 2018

Projektový týden ke 100. výročí, 1. stupeň - Úterý


Včera 23. 10. proběhl další projektový den. V každé učebně 1. stupně byla připravena speciální hodina a žáci kolovali. Zabrousili jsme do historie, do oblasti hudby, sportu i výtvarného umění.. 
Odkaz na seznam alb na Rajčeti

Michaela Damnitzová  24. 10. 2018

Projektový týden ke 100. výročí naší republiky - Pondělí


V pondělí 22.10. jsme zahájili projektový týden ke 100. výročí naší republiky. Za učasti zástupců města jsme zasadili lípu, zazpívali a poté proběhly volby do žákovského parlamentu. 
Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  22. 10. 2018

Tvůrčí dílny v knihovně


15. října navštívili druháci městskou knihovnu, aby se zúčastnili tvůrčích dílen s paní Strejčkovou.
Jednalo se o literárně historické dílny, kde se děti interaktivním způsobem seznamovaly s dávnou i nedávnou historií města Varnsdorfu a připomněly si tak 150. výročí povýšení Varnsdorfu na město.
Celou akci jsme nakonec završili vycházkou po místech, o kterých bylo vyprávěno a děti tak měly možnost spojit si vyprávění se skutečnými místy v našem městě. Byl to velmi povedený den, ze kterého si děti odnesly mnoho nových poznatků o svém městě.


Další cíle projektu :
Připomenutí významných výročí: 100. výročí vzniku samostatného československého státu (1918), dále pak roku 1948 a 1968 a povýšení Varnsdorfu na město (1868)
Podpora a poskytování nadstandardní kulturně vzdělávací činnosti dostupné pro žáky a studenty z Varnsdorfu a okolí
Pravidelná realizace dílen a přednášek dle cílových skupin
Podpora čtenářství a zájmu o místní historii
Podpora národního povědomí a pochopení pojmů identita, vlastenectví

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Eva Janečková  19. 10. 2018

Nadace - DOBRÝ ANDĚL

16. 10. proběhl další prodej svačinek. Tentokrát pod taktovkou 4. třídy. Výtěžek poputuje na konto DOBRÝ ANDĚL.

Michaela Damnitzová  18. 10. 2018

Soutěž DUHA - plavání


Třetí bez dvou…
Tak nám začal 22. ročník regionální soutěže Duha. První kolo se uskutečnilo v rumburském bazénu.
Děti z osmi základních škol srdnatě bojovaly v šesti plaveckých disciplínách.
Žáci naší školy přijeli pouze ve čtyřech, a tak dva z nich museli všechny soutěže absolvovat dvakrát.
I tak se nakonec umístili na krásném třetím místě o bod před prvními dvěma rumburskými školami.

Děkuji všem zúčastněným: Kristýnce Sedláčkové, Jirkovi Burgerovi, Jeremymu Kusíkovi a Jirkovi Minaříkovi – jste super.

Mgr. Petr Karman  18. 10. 2018

Výtvarné tvoření - DÝŇOVÁNÍ v 7. třídě
Děkujeme za donesené dýně Jirkovi Maternovi.

Mgr. Helena Šmídová  17. 10. 2018

Prvňáci se začali učit venku


Prvňáci se začali učit i venku - procvičovali jsme písmenka S L M P, hledali jsme v přírodě a formou hry si prověřili, co umíme.


Mgr. Alena Smetanová  15. 10. 2018

Učíme se venku


Jelikož je letošní podzim prosluněný a nadprůměrně teplý, nedalo nám to a vyrazili jsme na část výuky ven.

V rámci matematiky řešili žáci čtvrtého ročníku zapeklité početní úkoly z prostředí Hejného matematiky. Dobrými pomocníky nám byly kamínky.
Společně i jednotlivě jsme připravovali pyramidy a zvířátka dědy Lesoně pro ostatní spolužáky.

Na výtvarnou výchovu jsme opět zavítali ven, kde jsme vytvářeli barevné koláže z opadaného listí. Vítr nám to sice malinko komplikoval, ale my jsme se nedali a vše zdárně dokončili.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veroika Říhová; 12. 10. 2018

Podzimní hry – atletika


Je na čem stavět…
Ve čtvrtek 27. září se na atletickém stadionu Kotlina uskutečnila soutěž v atletice. Soutěž je nedílnou součástí Podzimních her města Varnsdorf. Starším žákům na poslední chvíli odpadly „nečekaně“ některé opory. Nejen proto se nakonec umístili na posledním - pátém místě. Vyzdvihnout lze jen výkon Davida Petrly ve skoku do dálky. David skočil úžasných 499 cm a skončil celkově druhý..

Daleko lépe si vedli žáci mladší. Jiří Burger vyhrál skok do dálky a v běhu na 60m byl celkově třetí. Adam Danko byl na skvělém třetím místě v běhu na 1000m. Láďa Jindra skončil také na třetím místě v hodu míčkem. Ani ostatní kluci se ovšem neztratili. I díky jim skončili mladší žáci na výborném druhém místě.

V kategorii dívek jsme měli zastoupené pouze družstvo starších žákyň. Kvůli nedostatku dívek v 8. a 9. ročníku jsme byli nuceni obě kategorie spojit. Mladší žákyně tedy reprezentovaly dívky starší. Přestože byl tento limit na výkonech dívek znát, ničeho se nezalekly a bojovaly o pěkná umístění. Jediná dívka, která se svými výkony dokázala ostatním starším žákyním rovnat, byla Natálie Valíčková ze 6. třídy. Ta dokázala bodovat na tratích 60m a 800m. Výborně si vedla i štafeta dívek. Celkově se družstvo starších dívek umístilo na překvapivém čtvrtém místě a nechalo tak za sebou družstvo ze ZŠ Edisonova Varnsdorf.

Gratulujeme všem a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová & Petr Karman; 3. 10. 2018

Vernisáž výstavy v – městské knihovně

1. října navštívili druháci, šesťáci a prvňáčci vernisáž výstavy v dětském oddělení městské knihovny. Výstava je uspořádaná z úspěšných prací žáků ke 150. výročí povýšení Varnsdorfu na město.
Pracovnice knihovny dětem poděkovaly za pěkné obrázky a zájem o naše město. Děti si připily limonádou, která pro ně byla připravena a společně si výstavu prohlédly.

Nakonec naše škola získala certifikát o účasti v soutěži a knižní odměnu.

Obrázky jsou vystaveny v prostorách chodby 1. patra knihovny a mohou si je prohlédnout i rodiče. Při té příležitosti mohou své děti přihlásit do knihovny, kde si mohou nejen půjčovat knihy, ale i zahrát různé deskové hry a smysluplně tak trávit volný čas.

Mgr. Eva Janečková; 3. 10. 2018

Život včel ve – městě Varnsdorf

Prvňáci se zúčastnili dne 25.9.2018 pěkné akce Život včel ve městě, na kterou nás pozvala varnsdorfská VOŠ, SPŠ a SOŠ S a CR.

Děti se v zahradě školy ve Školní ulici seznámily se životem včeliček, ochutnaly med i medové pochoutky, vytvořily si pěkné výrobky se včelí tématikou, které si spokojené odnášely domů.

Vzorně bylo postaráno i o paní učitelky, poděkování patří všem organizátorům za pěknou přípravu a vzorné zázemí.

Děkujeme také panu Doležalovi za ranní svezení autobusem, zpátky jsme cestu zvládli pěšky.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Alena Smetanová; 25. 9. 2018

My a naše rodina - dort pro rodinu


Ve 2. třídě při prvouce jsme měli téma: My a naše rodina, dort pro rodinu - Zkus to... Budeš potřebovat dva sáčky piškotů, dva kelímky zakysané smetany a jakékoli ovoce (my strouhali jablka) Dobrou chuť!

Mgr. Helena Šmídová  25. 9. 2018

Expozice v – Iqlandii v Liberci

Ve čtvrtek 20. 9. navštívili páťáci a parádně si užili expozice v Iqlandii v Liberci. Oprášili si své dosavadní vědomosti, načerpali nové a také se lépe poznali s novými spolužáky.

Spokojenost byla na všech stranách a už se těšíme na další akce.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Ivana Havranová; 24. 9. 2018

Pojďme do přírody – (14. - 15. 9. 2018)

14. září, pátek, 15. hodin. Před školou se scházejí čtvrťáci obtěžkaní nemalými batohy, taškami a dalšími zavazadly. Ve třídě si každý ihned snaží zabrat nejlepší místečko, aby co nejlépe viděl na promítací plátno, rozestele si spacák a připraví věci na výpravu do přírody. O 15 minut později kráčíme směrem k Lesní Josefově studánce, kde nás čeká první hra. Následně ochutnáme vodu z pramene a pokračujeme lesem přes Hraniční Buk téměř až do Jiřetína. Na rozcestí si opět zasoutěžíme a stáčíme se na sever, až dorazíme na modrou turistickou značku, která nás skrz Kostelní les přivede zpátky do Varnsdorfu do školy. Čtyřhodinový pobyt v podzimní krajině a celou dvanácti kilometrovou cestu jsme si zpestřili několika hrami – Boj o šátek, Indiáni, Přírodní katastrofy, Skok přes propast a pátráním po přírodninách. Po návratu do školy se vrháme na večeři a chvíli na to startujeme turnaj v karetní hře Gobbit. Ocitáme se na stejnojmenném ostrově ve zběsilém souboji o potravu. V rychlé postřehové hře se hráči snaží v potravinovém řetězci uchránit vlastní zvířata proti číhajícím soupeřům. Na kartách jsou zobrazena tři zvířata ve třech barvách, která sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci: chameleon žere moskyta a na chameleonovi se zase pase kobra. Hra obsahuje také speciální kartu gorily, která zabíjí všechna tři zvířata, čímž je odešle na hřbitov mimo hru. Vítězem se stane ten, kdo má jako poslední před sebou vyložené nějaké karty. Po pěti soutěžních kolech si první místo vybojoval Š. Malý, následovaný A. Čermákovou a E. Jindrovou. Výherci si vybojovali krásné deskové hry od společnosti Albi, které tímto děkujeme za sponzorský dar.

Kolem 23. hodiny zalézáme do spacáků a pouštíme si napínavý a tak trochu fantastický příběh tří pražských dětí a jejich dobrodružné cesty za ukrytým pokladem – Maharal: Tajemství talismanu.

V sobotu ráno vstáváme na půl sedmou a po snídani nedočkavě míříme do tělocvičny, kde hrajeme hry a soutěžíme až do devíti, kdy si pro děti přicházejí rodiče.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Veronika Říhová; 20. 9. 2018

Dětské – fotbalové dopoledne

V pondělí 10. 9. 2018 se naše škola zúčastnila akce s názvem Den s fotbalem, která se konala na Městském stadionu Kotlina ve Varnsdorfu.

Hráči FK Varnsdorf si pro žáky 1. stupně varnsdorfských škol připravili sportovní dopoledne plné pohybových a především fotbalových dovedností. Za krásného počasí si tak naši žáci vyzkoušeli spoustu zábavných disciplín.

Ráda bych jménem celé školy poděkovala FK Varnsdorf za velmi příjemné dopoledne.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Plocarová; 14. 9. 2018

Finále II. ročníků – celoroční přehazované

7. 6. proběhlo ve sportovní hale pod záštitou Slovan Varnsdorf – Volejbal finále II. ročníku Celoročních turnajů v přehazované. Letos se zúčastnily celkem 4 školy (Východní, Karlovka, Bartislavská, Edisonka). Během celého roku proběhly 4 turnaje, kde byly bodováni jak děti, tak školy.

V celkovém pořadí se nakonec naše škola umístila na krásném 3.místě, když celý turnaj jednoznačně vyhrála škola IZŠ Karlova před druhou Bratislavskou.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman; 31. 6. 2018

Rodiče do – tepláků

Ve čtvrtek 28. 6. proběhla již tradiční akce „Rodiče do tepláků“. Akce se koná pro děti s rodiči, jejichž dítě během roku jakkoliv reprezentovalo školu (sport, matematické či jazykové olympiády, atd.)

Na školním hřišti bylo připraveno celkem 6 disciplín z projektu Hodina pohybu navíc (ragby, přehazovaná, basket, fotbal, házená, atletika). Za splnění všech disciplín obdržel každý účastník kus grilované krůty a dle věku limo nebo točené pivo.

Závěrem proběhl přátelský zápas ve volejbale – rodiče X učitelé, a dále následoval ještě fotbalový zápas rodiče X děti. I když se během celého odpoledne střídalo počasí z deště na sluníčko a zpět nikomu to nevadilo a závěr roku si všichni parádně užili.

Tímto všem přejeme krásné prázdniny a v září se budeme těšit.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman; 31. 6. 2018

Republikový festival Barev. minivol. – Jindřichův Hradec

O víkendu 1.-3. 6. se děti z kroužku přehazované zúčastnily republikového festivalu v barevném minivolejbalu. Ubytovaní jsme byli v krásném kempu v obci Jindřiš, kde jsme po večerech opékali buřty a hráli různé hry (nejstarší děvčata si připravila stezku odvahy).

V sobotu proběhl rozřazovací turnaj, na který v neděli navázal turnaj o umístění. Družstva si nevedla vůbec špatně. Ve žluté barvě (přehazovaná) se děvčata umístila na celkovém 5. a 19. místě z 24 družstev. V oranžové barvě (nadhoz s odpinknutím) to měli žáci již trošku těžší, ale i tak se s tím poprali co jim síly stačily a celkově obsadili 12. a 27. místo z 36 družstev.

Během sobotního turnaje navštívily turnaj i hráčky české reprezentace. Děti tak měly možnost získat autogram a fotečku na památku. Oplátkou jsme po sobotním kole šli do místní sportovní haly „holkám“ fandit, když odehrály suveréní zápas proti Běloruskám (ČR-BEL 3:0). Po konci zápasu ještě proběhla menší autogramiáda s focením, což si děti pořádně užily.

Krásný slunečný víkend si všichni užili a těšíme se na příští rok.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman; 31. 6. 2018

Odznak – všestrannosti

V pátek 20. 4. proběhlo ve Varnsdorfu na hřišti za sportovní halou okresní kolo OVOV. Naši školu reprezentovalo celkem 8 žáků z druhého stupně. Všichni zúčastnění absolvovali celkem 5 disciplín (trojskok z místa, hod 2 kg medicinbalem přes hlavu, 2 min. kliky, 2 min. přeskoky přes švihadlo a volitelná disciplína – driblink nebo běh na 1000 m) v kterých sbírali body, které se na závěr sečetly a určily konečné pořadí.

Naši žáci se neumístili vůbec špatně – Petrla Tomáš - 2. místo z 15. r. 2003, Petrla David - 6. místo z 19. r. 2004, Jindra Ladislav - 4. místo z 11. r. 2006, Jelínek Vojtěch - 13. místo z 22. r. 2005, Vaněk Jan - 12. místo z 19. r. 2004, Vaněk Jan - 6. místo z 11. r. 2006, Hanousková Gabriela - 20. místo z 28. r. 2004 a Sedláčková Kristýna - 5. místo z 15. r. 2006.

Kluci Petrla Tomáš, Petrla David a Jindra Ladislav se po konečném vyhlášení kvalifikovali na krajské kolo do Chomutova, kde na ně v pátek 11. 5. čekalo plnění 6. disciplín (běh 60 m, skok do dálky, shyby, leh-sedy, hod míčkem a opět volitelná – driblink nebo běh na 1000 m).

Kluci si v příjemném prostředí chomutovského stadionu užívali slunného dne a snažili se předvést co nejlepší výkony. Petrla David nakonec obsadil - 18. místo z 38. r. 2004 a Jindra Ladislav - 16. místo z 20. r. 2006 v ústeckém kraji.

Klukům gratulujeme a těšíme se na další výkony.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman; 15. 5. 2018

Finálový turnaj – miniházená škol

V pátek 11. 5. 2018 proběhlo závěrečné kolo celoročního turnaje škol v miniházené. Během celého školního roku proběhla celkem 4 kola, kde děti soutěžily ve dvou kategoriích, a to mladší (2. - 3. třída) a starší (4. - 5. třída). V průběhu celého roku sbíraly podle umístění cenné body, které byly na závěr sečteny a pořadí vyhodnoceno.
A jak to dopadlo?

V posledním kole mladší družstvo obsadilo 4. místo, když dokázalo porazit pouze IZŠ Karlovu. Starší obsadili 2. místo, když podlehli pouze ZŠ Náměstí. To jim v radosti vůbec neubralo, jelikož za své celoroční snažení a předvedené výkony obsadili úžasné 1. místo. Mladší žáci v celkovém hodnocení nakonec obsadili krásné 2. místo.

Všem patří velké gratulace a dík za skvělou reprezentaci školy.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman; 15. 5. 2018

21. ročník – McDonald's Cupu

Po dvou letech opět druzí v okrese, kousek od kraje…

Koncem dubna se žáci naší školy zúčastnili 21. ročníku McDonald's Cupu v kopané. Nejprve vyrazili na okrskové kolo do Chřibské. Mezi 8 týmy byli nakonec druzí a s přehledem postoupili, jako jediná škola z Varnsdorfu, do kola okresního. Na okres se jelo do Markvartic.

Hned ráno nás čekalo nemilé překvapení : tři naši žáci nedorazili… . Znamenalo to, že naši chlapci museli odehrát sedm těžkých zápasů bez možnosti střídání. To se projevilo hlavně v posledním zápase, kde šlo klukům o postup do krajského kola. Poslední zápas kluci prohráli, chyběly síly... .
Chlapci byli smutní, ale jen na chvíli – to se totiž dozvěděli, že jsou druzí v okrese.

Všem chlapcům moc gratulujeme.

Odkaz na fotogalerii

Mgr. Petr Karman; 15. 5. 2018

Soutěž duha – ŠIFRA MISTRA POUSTEVNÍKA

Ve čtvrtek 3. 5. 2018 se žáci VI. a VII. třídy naší školy Kristýna Sedláčková, Katka Málková, Láďa Jindra, Honza Čermák a Honza Vaněk zúčastnili 7. kola soutěže Duha.

Tématem byla „Šifra mistra Poustevníka“ a náplní byl přespolní běh a plnění různých úkolů na stanovištích. Jak už téma napovídá, soutěž se konala v Dolní Poustevně, kde nám nakonec přálo i počasí.

Žáci skládali hlavolamy a luštili matematické hádanky, body získali také za čas běhu. Družstvo se umístilo na velmi pěkném 3. místě

Děkujeme žákům za reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu

Ing. Mirka Smrčková  11. 5. 2018

Družinový – karneval 2018

V pondělí 19. 2. školní družina pořádala KARNEVAL. V rámci našeho projektu se ZŠ, MŠ – Rybniště byla pozvaná i ŠD z místní školy.

Pro velký počet dětí se tentokrát soutěže rozprostřely nejen po celé tělocvičně, ale i do vestibulu a přízemí naší školy. Díky velkému finančnímu daru od MAS Šluknovsko bylo zajištěno pohoštění, pitný režim a hlavně veliké odměny pro děti za soutěže a masky.
Velice děkujeme!

S Rybništěm se těšíme na další spolupráci a dětem AHOOOJ příští rok na dalším karnevale.

Odkaz na fotogalerii

Blanka Marcziová  8. 4. 2018

III. kolo krajské soutěže – Barevného minivolejbalu

V neděli 10. 12. vyrazila skupinka z kroužku přehazované na svůj první velký turnaj do Kamenického Šenova. Celkem se turnaje zúčastnilo 90 družstev, cca 200 dětí rozdělených do pěti kategorií.

Všechna družstva předvedla maximální výkony a kraji ukázala, že do budoucna s nimi musí počítat. Celkem se v barvě oranžové (odpinknutí s nadhozem) turnaje zúčastnilo 26 družstev, z toho 4 z naší školy. Děti si užívaly atmosféru velkého turnaje a už se těší na další, který proběhne koncem ledna v Jablonci nad Nisou.

A jak to celé dopadlo? 25. místo obsadila děvčata Křížková, Švecová. 21. místo Schuldesová, Hurajtová, 16. místo Schőnwaldová, Korba a krásné 5. místo Burgerová, Bučková. Každý zúčastněný si odvezl perníkovou medaili a nějakou tu sladkost.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  14. 12. 2017

II. kolo – miniházené

8. 12. proběhlo další kolo miniházené. Turnaj byl opět rozdělen na mladší a starší žactvo. Systém hry opět každý s každým, a tak se děti mohly těšit na čtyři zápasy.

To, že je turnaj velmi vyrovnaný, ukázal hned první zápas proti ZŠ Karlova, kde mladší pouze remizovali a starší o pár branek vyhráli.

V dalších zápasech, až na zápas se ZŠ Dolní Podluží, nepoznali ani mladší a ani starší porážku. Díky tomu se naše obě družstva umístila na celkovém 2. místě, za které v tomto kole již obdržel každý umístěný medaili.

Děkujeme TJ Slovan – házená za příjemně strávené dopoledne a těšíme se na další.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  14. 12. 2017

Podzimní hry – bruslení

Za účasti všech 5 škol, které se zapojily do Podzimních her, se uskutečnila soutěž v bruslení na zimním stadionu ve Varnsdorfu.

Každá škola postavila osmičlenný tým (4 dívky, 4 chlapci), který štafetovým způsobem absolvoval okruhy na kluzišti. Každý jednotlivec jel 2 okruhy a k vidění byly zajímavé a hlavně rychlé výkony. Naši žáci drželi po celou dobu krok s nejrychlejšími jezdci, bohužel smolný pád v předposlední štafetě je připravil o 1. místo. Nakonec ale svým snažením na stupně vítězů přeci jen dosáhli a obsadili tak krásné 3.místo. Pochvalu zaslouží úplně všichni zúčastnění, protože předvedli své maximální výkony.

V posledním kole nás čeká florbal, kde se rozhodne o celkovém pořadí, které je před posledním kolem hodně těsné.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  8. 12. 2017

Soutěž DUHA – 2. kolo

Ve čtvrtek 23. listopadu jsme se vypravili do Rumburku na 2. kolo letošního ročníku naší oblíbené soutěže DUHA. Tradičně bylo zaměřeno na znalosti z oblasti výpočetní techniky. Celkem bylo 8 stanovišť.

1. Puzzle, 2. Křížovka, 3. Pojmy IVT, 4. Vlakové spoje, 5. Vyhledávání dat osobností, 6. Opis textu, 7. Slepá mapa – hlavní města Ameriky, 8. Části PC – poznávání komponentů.

Všechna stanoviště byla na čas, bodově jsme měli stejně jako družstvo ZŠ Chřibská o neuvěřitelné tři vteřiny nám uteklo 6. místo.
Naši žáci úspěšně vybojovali sedmé místo. Děkujeme a gratulujeme! Budeme se těšit na další kolo.

Účastníci soutěže: 6. třída - Kateřina Málková, Kristýna Sedláčková, 7. třída - Nikolas Novák, Jan Čermák, Denis Polák

Školy: ZŠ U Nemocnice Rbk, ZŠ Tyršova Rbk, ZŠ Šluknov, ZŠ Jiříkov, ZŠ Chřibská, ZŠ Dolní Poustevna, ZŠ Velký Šenov, ZŠ Východní Vdf

Odkaz na fotogalerii

Rohm Jan  30. 11. 2017

JR – NBA LEAGUE

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 se družstvo malých basketbalistek a basketbalistů UTAH JAZZ, které bylo sestavené ze žáků IV. a V. třídy naší školy, zúčastnilo druhého turnaje Divize A - Severní Čechy Jr NBA League v Děčíně.

Hráli jsme čtyři zápasy a všichni i tentokrát bojovali statečně a obětavě pod vedením trenéra Mgr. Jana Šišuláka ze Schrödingerova institutu. Na herním projevu družstva bylo vidět i velké zlepšení oproti turnaji v Chomutově. V bouřlivé atmosféře, která připomínala zápasy ligového družstva děčínských Válečníků, jsme s Chomutovem přesvědčivě vyhráli. Ostatní zápasy s Děčínem, Ústím nad Labem a Louny jsme prohráli. V Děčíně a celkově jsme skončili na čtvrtém místě.

Družstvo si užilo příjemné basketbalové zážitky včetně jmenovitého představení každé hráčky a hráče před zápasem a gratulací na konci turnaje od samotných ligových hráčů Válečníků. Díky spolupráci mezi oddílem basketbalu Slovan Varnsdorf a Basketbalovým klubem Děčín, jenž podpořil naše družstvo a zajistil nám autobusovou dopravu a výborný oběd ve školní jídelně, přijel s námi do Děčína plný autobus fanoušků.

Paní ředitelce naší školy děkujeme za uvolnění fanoušků z vyučování a fanouškům děkujeme za jejich účast a fandění.

Odkaz na fotogalerii

Ing. Mirka Smrčková  20. 11. 2017

Podzimní hry – košíková

Dne 3.11. proběhlo další kolo podzimních her, tentokrát v tělocvičně pod náměstím, a to v košíkové.
Naši školu reprezentovala dvě družstva (dívky, chlapci). Zkušenější kluci prohráli pouze jeden zápas a tak obsadili celkové 2. místo. Děvčata to měla trošku složitější (nejmladší tým a minimum baskeťaček v družstvu). Přez velkou bojovnost a kolikrát těsné skóre bohužel nevyhrála ani jeden zápas a tak obsadila konečné celkové 5. místo.

Obě družstva zaslouží za své předvedené výkony velkou pochvalu.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová   8. 11. 2017

JR – NBA LEAGUE

V úterý 17. 10. 2017 se družstvo malých basketbalistek a basketbalistů UTAH JAZZ, které bylo sestavené ze žáků IV. a V. třídy naší školy, zúčastnilo prvního turnaje Divize A - Severní Čechy Jr NBA League v Chomutově.

Hráli jsme čtyři zápasy a všichni bojovali statečně a obětavě pod vedením trenéra Mgr. Jana Šišuláka ze Schrödingerova institutu. Družstvo získalo zkušenosti a má před sebou ještě spoustu práce. S Chomutovem jsme v napínavé koncovce těsně vyhráli, ostatní zápasy s Děčínem, Ústím nad Labem a Louny jsme prohráli.

Zatím jsme tedy na čtvrtém místě. Druhý turnaj se koná v Děčíně 9. 11. 2017. Těšíme se, že nám nebudou chybět hráči, kteří do Chomutova nemohli jet.

Odkaz na fotogalerii

Ing. Mirka Smrčková   24. 10. 2017

Odstartoval – 6. ročník školní ligy Házené

V pátek 13.10. se uskutečnilo první kolo již 6. ročníku ligy házené. Za naší školu nastoupili žáci 1.-5. třídy ve dvou kategoriích – 1.-3. třída mladší a 4.-5. třída starší.

Celé toto první kolo bylo zkušební a tak počáteční nervozita o výsledek mohla z dětí opadnout. Hrál se systém každý s každým a tak bylo hodně příležitosti ke hře pro všechny. Všichni si celé dopoledne patřičně užili a za předvedené výkony jim patří velká pochvala.

Děkujeme organizátorům – oddíl Házené při TJ Slovan Varnsdorf – za krásně strávené sportovní dopoledne.

Odkaz na fotogalerii

Michaela Damnitzová  18. 10. 2017

Podzimní hry – fotbal

V pondělí 9. října 2017 proběhl ve varnsdorfské Kotlině turnaj v kopané, jehož výsledky se započítávají do celkového hodnocení Podzimních her.

Do turnaje bylo přihlášeno všech pět týmů zúčastněných škol. Hrálo se za příjemného slunečného podzimního počasí. Celý turnaj měl díky dvěma hřištím rychlý spád s hrací dobou 10 minut na zápas.

Kluci odehráli během turnaje 4 zápasy, kde porazili pouze ZŠ Edisonova (3:0). Zbytek družstev složených z převážné části fotbalistů byl bohužel nad jejich síly, ale i tak se nedali zahanbit a makali jak jen mohli.

Celkem obsadili 4.místo a zapsali další cenné body do tabulky.

V příštím kole následuje basketbal.

Odkaz na fotogalerii.

Michaela Damnitzová  12. 10. 2017

Podzimní hry – atletika

Ve středu 27.9. proběhlo ve varnsdorfské Kotlině první kolo Podzimních her. Atletických závodů se zúčastnili žáci 2. stupně, celkem naši školu zastoupili v 6 disciplínách. Bohužel ve velké konkurenci atletů z jiných škol bylo nejlepším umístěním 3. místo v běhu na 1000m.

Tímto výkonem byly do celkového hodnocení pro naši školu zapsány 4 body. Další bod do tabulky zapsala závěrečná štafeta starších žáků, když doběhla na 5.místě. Kluci předvedli bojovné výkony, těšíme se na další kolo (fotbal), kde doufejme připíší další cenné body do celkové tabulky.

Odkaz na fotogalerii.

Michaela Damnitzová  9. 10. 2017

Den bez aut - výhra poukázky do cukrárny

V pátek 21. 9. 2017 se žáci VIII. třídy naší školy Daniel Hnídek, Josef Jelínek a Jakub Vavřín zúčastnili cyklojízdy u příležitosti světového Dne bez aut. Ve vědomostní soutěži vyhráli poukázku do cukrárny, kterou proměnili v zákusky hned po skončení jízdy. Jízda dlouhá asi 8 km se uskutečnila v ulicích Varnsdorfu a měla upozornit na problém znečišťování životního prostředí výfukovými plyny od dopravních prostředků a často zbytečné cesty autem. Žáci vyrazili na cestu na téměř historických kolech. Některé kolo proto už do cíle ani nedorazilo, některé mělo defekt, ale cestu nakonec zvládlo.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších kilometrů v sedle jízdního kola.

Ing. Mirka Smrčková  9. 10. 2017

Soutěž DUHA - neuvěřitelné první místo

Deset měsíců, děvět soutěží, osm škol. To byl dvacátý ročník soutěže Duha, pořádaný městem Šluknov.
Žáci 6. a 7. ročníku naší školy se letos podruhé zúčastnili této prima soutěže. Soutěžili v plavání, bruslení, atletice, crosu, ale také v dovednostních a vědomostních disciplínách.
Každá škola pořádala vlastní soutěž. Soutěže byly pestré a dětem se moc líbily. Po celou dobu jsme vedli napínavé a vyrovnané souboje, hlavně s oběma rumburskými školami a Velkým Šenovem.
Před posledním kolem v Arboretu ve Šluknově jsme už věděli, že nás žádná škola nemůže sesadit z bezvadného prvního místa v celkovém pořadí.

Poděkování patří městu Šluknov, konkrétně paní Parkmanové za skvělou organizaci celé soutěže.
Dále také děkujeme všem zúčastněným školám, jejich učitelům, ale i dětem, se kterými jsme urputně soupeřili.
Děkujeme také našim učitelům: paní Plocarové, panu Polákovi, panu Holečkovi, paní Bílkovské a panu Karmanovi za skvělou přípravu na soutěž i za to, že s námi v rámci jejich volného času na tuto soutěž jeli…

Mgr. Petr Karman  15. 6. 2017

Byli jsme i jinde a také velmi úspěšní

Jr. NBA - zasloužený postup…

V pátek 9. června se konalo druhé kolo kvalifikace velmi pěkné soutěže v basketbalu - JR NBA.
V prvním kole kvalifikace si žáci naší školy hravě poradili s týmy Šluknova a Krásné Lípy. To v pátek je čekal tvrdší oříšek. Čekaly na ně totiž týmy ZŠ Edisonova Varnsdorf a ZŠ Mírová Ústí nad Labem.
První zápas s Edisonkou byl velmi vyrovnaný. Na hráčích byla znát únava ze středečního turnaje ve sportovní hale. Naši hráči nakonec zvítězili o dva koše a i přes vysokou prohru v druhém zápase postoupili do hlavní část Jr NBA. Pecka, bomba, gratulujeme…

Velké poděkování patří i panu Šišulákovi, který nás před rokem do této soutěže přihlásil a s dětmi po turnajích jezdil. Honzo - děkujeme moc...

Více na:
http://www.jrnbaleague.cz/2017/06/13/ohlednuti-za-kvalifikaci/

Mgr. Petr Karman  15. 6. 2017

Poslední kolo olympiády 1. stupně - basketbal (dvakrát zlatí…)

Basket1 Basket2 Ve středu 7. června se konalo poslední klání v rámci Olympiády 1. stupně - v košíkové.
ZŠ už Východní a ne Seifertova (podle nové zřizovací listiny) se této soutěže také zúčastnila... Druhé části, turnaje ve florbalu, se naše škola z důvodu školního výletu čtvrtého ročníku nemohla zúčastnit. Moc nás to mrzí, polepšíme se.
I přes tento fakt jsme se rozhodli na košíkovou dorazit. A udělali jsme moc dobře. Naše děvčata i chlapci vybojovali skvělá první místa a celkově skončily oba týmy, i přes absenci v prostředním turnaji, na pěkném třetím místě.
S ohledem na to, že se soutěží zúčastnili převážně naši čtvrťáci, se máme příští rok na co těšit…

Velké poděkování patří především školnímu trenérovi M. Smrčkovi za skvělou přípravu hlavně kluků. Poděkování patří i Honzovi Šišulákovi, který nás tento rok přibral do soutěže Junior NBA, o které se dočtete ještě v dalším článku…

Mgr. Petr Karman  15. 6. 2017

Ve sportovní hale? Tam jsme také byli - několikrát a vždy na bedně…

Závěrečný turnaj v miniházené - druhé a třetí místo…

Miniházená V pátek 2. června 2017 se ve sportovní hale ve Varnsdorfu utkaly školní týmy v miniházené.
Jednalo se již o pátý ročník školní ligy, kde ve čtyřech turnajích v průběhu celého školního roku změřilo síly celkem pět základních škol.
První tři turnaje nebyly o pořadí, žáci pouze trénovali a zdokonalovali svoje dovednosti. V závěrečném čtvrtém kole už šlo o poháry.
V mladší kategorii jsme skončili třetí, když o lepším umístění rozhodly až trestné hody. Ve starší kategorii jsme do poslední minuty posledního zápasu byli na prvním místě, pak ale přišly dva smolné góly a bylo po nadějích. Škoda.
Je třeba vyzdvihnout velké odhodlání týmu a vynikající individuální výkon Vojtěcha Jelínka z páté třídy…
Velké poděkování patří školnímu trenérovi házené J. Bláhovi, který děti po celý rok připravoval.

Více na:
http://www.vybezek.eu/sport/102-hazena/8845-zaverecny-turnaj-5-rocniku-skolni-ligy-v-minihazene.html
Fotografie jsou ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  15. 6. 2017

Družinový den – KOŠÍKOVÁ

atletika Ve čtvrtek 1. 6. neslavily naše děti jen MDD, ale loučily se s dalším sportem, který poznaly díky projektu „HPN“.
Další krásné odpoledne si pro ně připravil pan Jan Šišulák se svými asistenty Terezkou a Alexem. Děti si rozdělily do třech týmů a každý měl pro děti jinou disciplínu zaměřenou na košíkovou.
Celé odpoledne svítilo sluníčko a tak se naši sportovci rádi občerstvili pitím od trenérů. Na závěr družinového dne proběhlo velké vyhlášení vítězů daných disciplín. A z cen bylo co vybírat - medaile, batohy, kšiltovky, ponožky s logem Schrödingerova institutu a samozřejmě sladká bonbónová odměna pro všechny děti.
Pane Šišuláku, DĚKUJEME!

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Blanka Marcziová  15. 6. 2017

Účast v kraji potěší…

Štafeta Koncem dubna se žáci naší školy zúčastnili okresního kola Štafetového poháru v Děčíně.
Jelikož se náš tým umístil na překrásném druhém místě, postoupil do kola krajského. To se konalo v půlce května na atletickém stadionu v Mostě.
I přes velkou snahu byla většina týmů nad naše síly a žáci naší školy skončili na předposledním dvanáctém místě. No a co? Druzí v okrese, dvánáctí v kraji, to přece není neúspěch…
Gratulujeme.
Poděkování patří Blance Plocarové, která v rámci projektu "Atletika pro děti" naše žáky připravovala.

Více na:
https://www.stafetovypohar.cz/vysledkova-listina/2017/ustecky
Fotografie jsou ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  15. 6. 2017

Soutěž Duha - atletika, 2. místo

Duha1 Duha2 20. ročník soutěže Duha, pořádaný městem Šluknov, se pomalu blíží ke svému konci. V předposledním - osmém kole, pořádaném ZŠ U Nemocnice Rumburk, se potkali žáci 6. a 7. ročníku na atletickém stadionu.
Našim žákům šlo o hodně. V případě velmi dobrého umístění mohlo být před posledním kolem rozhodnuto. Podařilo se!!! Naši žáci skončili druzí a v celkovém pořadí je už nikdo nemůže dostihnout.
Moc děkujeme a gratulujeme. Poděkování patří i Blance Plocarové.

Mgr. Petr Karman  15. 6. 2017

V kotlině jsme byli… Olympiáda 1. stupně - atletika, 2. a 3. místo

atletika Na stadionu v Kotlině začal v pátek 26. května 2017 atletikou pro první stupeň ZŠ nový, již 16. ročník Olympiády. ZŠ už Východní a ne Seifertova podle nové zřizovací listiny se této soutěže také zúčastnila...
Jsme malá škola a jsou roky, kdy nám opravdu dělá velké problémy sestavit konkurenceschopný tým. Letos nám velmi chyběli páťáci (pouze 3). Většina žáků byla ze třetí třídy a ostudu rozhodně děti neudělaly. Holky skončily v konkurenci 5 škol druhé a chlapci třetí.
Gratulujeme a děkujeme.
Poděkování patří také Blance Plocarové, která v rámci projektu "Atletika pro děti" naše žáky připravovala…
Více na:
http://www.vybezek.eu/sport/26-ostatni/8815-atletika-pro-1-stupne-zs-v-kotline-2017.html

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  15. 6. 2017

Vyšší moc...

Na tomto místě měly být fotografie z letošních Sportovních her mikroregionu Tolštejn. Naši žáci loni zvítězili, a tak se poctivě připravovali na letošní obhajobu. Jenže…
Nevím, kde soudruzi udělali chybu, ale tři dny před samotným zahájením soutěže jsme museli řešit zvěsti, že na letošní soutěže nebudeme pozváni. Tyto zvěsti se nakonec ukázaly jako pravdivé a bylo nám oznámeno, že jsme ze soutěže vyřazeni, jelikož město Varnsdorf vystoupilo ze Svazku obcí mikroregionu Tolštejn.
Za naši školu vyjadřujeme lítost nad tím, že celoroční příprava dětí, která by mohla být skvělou reprezentací města Varnsdorf, skončila takovýmto fiaskem…

Mgr. Petr Karman  9. 6. 2017

Hodina pohybu navíc - kopaná

HPN kopaná Několik dalších fotek z projektu "Hodina pohybu navíc", tentokrát z kopané…
Velké poděkování patří panu trenéru Zbyňku Přibylovi. Bylo to super…

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  4. 6. 2017

Družinový den, vyvrcholení HPN - rugby, hokej, odbíjená

Družinový den Pomaličku se nám přiblížil konec školního roku. Na jeho samotný závěr, v rámci projektu Hodina pohybu navíc, si trenéři zastoupených sportů připravili Družinový den.
Družinové děti z naší školy a ze ZŠ Bratislavská Varnsdorf si tento den parádně užily. Za zmínku stojí, že na závěr byly děti za svůj výkon odměněny skvělým drinkem a drobnými sladkostmi… O pití a sladkosti se postarali samotní trenéři…
Poděkování patří pánům Markovi, Hornickému a dámám Damnitzovým…
Poděkování patří také našim úžasným vychovatelkám, které se po celý rok pečlivě staraly o dokonalý běh projektu a také panu učiteli Polákovi a Blance Plocarové za pomoc s organizací…

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  4. 6. 2017

Ani v krajském kole se neztratili…

Dalšího skvělého sportovního úspěchu dosáhli bratři Vaňkové. Dne 19. května se konalo krajské kolo Sazka Olympijského víceboje na atletickém stadionu v Chomutově. Mezi nejlepšími sportovci ústeckého kraje se kluci neztratili - Jakub Vaněk byl devátý a Jan Vaněk čtrnáctý ve svých kategoriích. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy…

Další info o soutěži naleznete na:
http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/okresni-a-krajska-kola/kraj/3/

Mgr. Petr Karman  4. 6. 2017

I pod koši nám to jde…

Všichni fanoušci basketbalu a projektu Jr. NBA League si mohou s potěšením mnout ruce. Po úspěšném pilotním ročníku tohoto projektu v loňském roce a úvodní fázi registrace v roce letošním se hrály kvalifikační zápasy o místa v základní části.
Loňského ročníku se účastnilo 30 škol, které se po vzoru zámořské NBA utkaly ve 2 konferencích a 6 divizích. Do letošního ročníku Jr. NBA League se přihlásilo přes 70 základních škol napříč celou ČR.
První fáze kvalifikace se konala v Krásné Lípě. Naši žáci postupně porazili domácí tým a poté i tým Šluknova. Skvělý výkon. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v druhé části kvalifikace…

Více o soutěži naleznete na: http://www.jrnbaleague.cz/2017/05/05/krasny-basket-v-krasne-lipe/

jrNBA
Mgr. Petr Karman;  4. 6. 2017

Ve štafetě zazářila ZŠ Seifertova...

štafetový pohár
V pátek 28. dubna se v Děčíně naše škola zúčastnila soutěže "Štafetový pohár". Malí atleti vybojovali veliký úspěch, když skončili na krásném druhém a především postupovém místě.
16. května nás proto čeká velká výzva v podobě účasti na krajském kole, kde se pokusíme nezklamat! Odměna v podobě kuřete samozřejmě nechyběla - viz foto...

Fotografie najdete ve fotogalerii.Blanka Plocarová  5. 5. 2017

Soutěž DUHA 7. Kolo

Duha 7. kolo
Dne 27. 4. se v Dolní Poustevně konalo již sedmé kolo soutěže Duha, tentokrát s názvem „Šifra mistra Poustevníka“. Soutěžícím zamotaly hlavu různé hlavolamy a logické hříčky.
Naši žáci se z celkem osmi soutěžících základních škol umístili na solidním 5. místě a jejich celkové vítězství by snad již nic nemělo ohrozit! :-)

Účastníci soutěže: Sára Krulišová, Gabriela Hanousková, Jakub Vavřín, Václav Svoboda a Jan Vaněk

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  2. 5. 2017

Opět postup… (McDonald's Cup)

McDonalds Cup Dne 25. dubna se konalo okrskové kolo McDonald's Cupu ve Chřibské (kopaná). Naši nejmenší žáčci (1. - 3. třída) neprohráli ani jeden zápas a z celkového třetího místa s přehledem postoupili. Za velké plus označili pořadatelé a ostatní trenéři účast našich třech děvčat. Gratulujeme a držíme palce v okrese…

Hráči:
2. třída - Rýdl, Krausová, Malý, Koch, Jindrová
3. třída - Tomko, Kozák, Lehovec, Kašíková, Hrabě, Navrátil, Vavřín, Štefan

Více o této soutěži na: https://www.mcdonaldscup.cz/about/

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  30. 4. 2017

Není každý den… (McDonald's Cup)

McDonalds Cup V úterý 18. dubna se skupinka žáků naší školy ze čtvrté a páté třídy pokusila obhájit skvělé první místo z okrskového kola v McDonald's Cupu (kopaná) na stadionu ve Chřibské.
Kluci bojovali, prohráli smolně několik zápasů a nakonec skončili až na šestém místě. Bylo na nich vidět velké zklamání. No nic, kluci. Jde se dál, příště jim to nandáme…

Hráči: Kozák, Kotrman, Funda, Grafek, Minařík, Šťáhlavský, Karman,Burger a Jelínek…
Více o této soutěži na: https://www.mcdonaldscup.cz/about/
Výsledky zde: vysledkykopana_2017.pdf (PDF, 217 kB)

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  27. 4. 2017

Třikrát na bedně, dvakrát kraj…

Jakub Vaněk Velkého individuálního úspěchu dosáhlo několik dětí ze ZŠ Seifertova Varnsdorf. Dne 12. dubna se konalo okresní kolo Sazka Olympijského víceboje ve sportovní hale Varnsdorf. Celkem děti absolvovaly pět soutěžních disciplín: trojskok, medicinbal, švihadlo, kliky, běh na 1000 m nebo dribling.
Na skvělém druhém místě v kategorii 2006 se umístil Jakub Vaněk. Třetí místo ve svých kategoriích obsadili: Jan Vaněk (2004) a Kristýna Sedláčková (2006).
Bratři Vaňkové postoupili do krajského kola. Za zmínku ale stojí i umístění dalších našich žáků: čtvrté místo Jakuba Slavíka, pátá místa Ladislava Jindry a Anežky Doležalové. Ani další naši žáci se mezi téměř 200 dětmi neztratili.
Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy, jste borci….

Více na: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/okresni-a-krajska-kola/okres/382/
Výsledky zde: dívky, chlapci (PDF, 112, 108 kB)

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  27. 4. 2017

Neúčast jim nevadila….

Přehazovaná V úterý 11. dubna 2017 se ve sportovní hale ve Varnsdorfu uskutečnilo 3. kolo celoročního turnaje základních škol v přehazované (1. – 3. třída). Tentokrát se turnaje zúčastnily pouze děti ze dvou varnsdorfských škol. Dětem to ale vůbec nevadilo. Zápasy si užívaly a celkové umístění v jejich věku moc neprožívaly…

Více na: http://www.vybezek.eu/sport/101-volejbal/8668-3-kolo-celorocniho-turnaje-zs-prehazovana.html
Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  25. 4. 2017

Den otevřených dveří

Duha Ve středu 5. 4. 2017 se v naší škole konal Den otevřených dveří s doprovodným programem. Jeho součástí byl Velikonoční jarmark, vystoupení dramatického oboru, vystoupení učitelského pěveckého sboru, zápis nanečisto, výtvarné dílničky, pohybové aktivity a jiné.
Akce se zúčastnilo cca 50 návštěvníků.

Děkujeme touto cestou pekárně p. Woletze za sponzorský dar (perníčky do výtvarné dílničky), paní Kepkové a paní Vavřínové za výrobu pomlázek do jarmarečního prodeje a ostatním rodičům, kteří přišli nákupem podpořit akci. Výtěžek z akce ve výši 4290 Kč bude opět věnován na konto Dobrého anděla.

Za kolektiv učitelů a ŠD Mgr. Alena Smetanová

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Alena Smetanová  14. 4. 2017

Pevnost Boyard - opět první…

Duha Dne 23. března se konalo 6. kolo 20. ročníku soutěže Duha. Tentokrát jsme se s dalšími sedmi školami setkali ve Šluknově. Soutěžilo se na motivy známé soutěže: Pevnost Boyard.
Naši žáci s přehledem zvítězili a udělali tak opět malý krůček na cestě za celkovým vítězstvím v této soutěži.

Účastníci soutěže: Gabriela Hanousková, Sára Krulišová, Aneta Ježková, Jan Vaněk, Jakub Vavřín, Josef Jelínek

Zvláštní poděkování patří našim fotografům: Šárce Svobodové a Václavu Valešovi.
Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  13. 4. 2017

Hodina pohybu navíc - HÁZENÁ

házená
Několik dalších fotek z projektu "Hodina pohybu navíc", tentokrát z házené…
Velké poděkování patří panu trenérovi Oldřichu Rybářovi.

Fotografie najdete ve fotogalerii.


Mgr. Petr Karman  13. 4. 2017

Hodina pohybu navíc - KOŠÍKOVÁ

basket
Několik dalších fotek z projektu "Hodina pohybu navíc", tentokrát z košíkové…
Velké poděkování patří panu trenérovi Šišulákovi.
Více na: http://www.sinstitut.cz/bas/hodina-pohybu-navic.
Fotografie jsou ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  12. 4. 2017

Hodina pohybu navíc - BRUSLENÍ

bruslení
Několik dalších fotek z projektu "Hodina pohybu navíc", tentokrát ze zimního stadionu…
Velké poděkování patří panu trenérovi Hornickému, paní Vaňkové a paní Rýdlové.

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  12. 4. 2017

Družinový karneval 2017

Karneval Rok utekl jako voda a byl tu, dětmi tolik očekávaný – KARNEVAL!!! Opět se v tělocvičně naší školy sešla spousta nádherných masek. Od 13:30 h do 16:00 h jsme společně soutěžili, tančili, fotili se a užívali si krásné odpoledne. Na závěr paní vychovatelky vyhodnotily nejhezčí masky a nejlepší soutěžící.

Soutěže: Hedvika Šimková
Blanka Marcziová
Ivana Víznerová
Jan Maščuch
DJ: Pavel Šimek
Foto: Mgr. Vladimíra Juricová

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Blanka Marcziová, ŠD  5. 4. 2017

Přeshraniční textilní svět - držíme nitě v rukou

Páťáci Víte, že zdejší kraj býval nazýván krajem textiláků? A že pole v širokém okolí se modrala květy lnu? To a ještě mnohem více měli možnost dozvědět se naši páťáci, kteří se ve dnech 6. a 13. března zúčastnili projektu "Přeshraniční textilní svět – držíme nitě v rukou", který byl podpořen z Fondu malých projektů v programu příhraniční spolupráce ČR – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020. Partnerem projektu byla Městská knihovna ve Varnsdorfu.

Celkem dvakrát jsme se setkali s žáky seifhennersdorfské základky. První setkání proběhlo v dětském oddělení zdejší knihovny, kde jsme měli možnost vzájemně se seznámit, solečně splnit několik úkolů a vlastnoručně si vyrobit několik textilních výrobků. O týden později v Seifhennersdorfu už jsme se zdravili jako staří kamarádi. Zde jsme se v domě zdejšího krajanského spolku pokoušeli tkát na starém tkalcovském stavu, zkoušeli jsme prát prádlo na valše a mandlovat na historickém dřevěném mandlu. Také jsme se učili různé techniky textilní výroby. Dozvěděli jsme se o našem kraji mnoho zajímavých informací. K nádherné atmosféře obou setkání patřilo i pohoštění a výměna drobných dárků mezi oběma třídami.

S německými šesťáky jsme se loučili s příslibem, že se určitě ještě někdy setkáme třeba na našem krásném novém hřišti.

Děkujeme organizátorům i pracovnicím naší dětské knihovny – takovéto poznávání historie našeho regionu je určitě tím nelepším způsobem!

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Mgr. Eva Janečková  21. 3. 2017

Atletika v plném proudu na ZŠ Seifertova!

malí atleti Naše atletická přípravka se naplno připravuje na atletické závodění. Žáci pilně trénují na štafetový pohár a na každoroční atletiku v místní kotlině. S vybavením, které máme k dispozici, si atletické disciplíny užíváme a žáci překonávají sami sebe...

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.Blanka Plocarová  23. 2. 2017

Školní družina na Kurťáku

bobování Konečně jsme se po třech letech dočkali...!
Sníh, mráz, boby, sáňky a spousta rozzářených dětských úsměvů.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.Blanka Marcziová, ŠD  18. 1. 2017

Hodina pohybu navíc - ODBÍJENÁ

odbíjená
Několik dalších fotek z projektu "Hodina pohybu navíc", tentokrát z odbíjené…
Velké poděkování patří trenérkám Boženě a Michaele Damnitzovým.

Fotografie jsou ve fotogalerii.


Mgr. Petr Karman  18. 12. 2016

Školní liga v miniházené - 2. kolo

miniházená Dne 9. 12. 2016 se naši žáci zúčastnili druhého turnaje v miniházené. Turnaj se konal ve sportovní hale za účelem získání zkušeností a přípravy na zápasy další.
Žáci byli rozděleni do dvou kategorií: 1. - 3. třída a 4. – 5. třída. Vyzkoušeli si svůj házenkářský um, který byl získán s trenéry ve škole. Vítězi se staly všechny týmy. Přejeme mnoho úspěchů na dalším turnaji!
Velké poděkování patří našemu školnímu trenérovi házené – panu Bláhovi… ÿ

Účastníci soutěže:  2., 3. třída - Kašíková, Lahučká, Špačková, Kozák, Tomko, Vavřín , Hrabě
4., 5. třída - Kamenická, Palmeová, Kabátová, Zabelová, , Jelínek, Jindra, Slavík, Funda, Grafek, Konárek, Šťáhlavský
Doprovod:  Mgr. Petr Karman, Jan Bláha (šk. trenér)

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  18. 12. 2016

Turnaj žáků ve florbalu

florbal Dne 14. 12. 2016 se ve sportovní hale konal florbalový turnaj žáků 1. stupně. Naši žáci, převážně čtvrťáci, srdnatě bojovali o každý míček. Nakonec skončili chlapci i dívky na pěkném třetím místě. Dívkám uteklo druhé místo jen o pár závěrečných vteřin. Žákům děkujeme za velkou bojovnost a obětavost!
Poděkování patří i paní učitelce Blance Plocarové za perfektní přípravu…

Účastníci soutěže: Grafek, Funda, Jelínek, Slavík, Karman, Burger, Kamenická, Valíčková, Zabelová, Poláková, Palmeová
Doprovod:  Mgr. Petr Karman, Blanka Plocarová
Školy: ZŠ Horní Podluží, ZŠ Edisonova Vdf, ZŠ Náměstí Vdf, ZŠ Seifertova Vdf, ZŠ Bratislavská Vdf

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  18. 12. 2016

Soutěž DUHA - 3. kolo

Duha 3. kolo Dne 8. 12. 2016 se v Kulturním domě v Šluknově konalo 3. kolo soutěže Duha, na téma: vánoční dekorace. Ve vybraných dovednostech spolu soupeřily týmy žáků osmi základních škol Šluknovského výběžku. Naši žáci vybojovali neskutečné první místo!
Děkujeme našim žákům a zvláštní poděkování patří paní učitelce Janě Bílkovské za dokonalou přípravu a doprovod na akci…

Účastníci soutěže: Svobodová Š., Hanousková G., Navrátil J., Vavřín J., Čechová S.
Doprovod:  Jana Bílkovská
Školy: ZŠ U Nemocnice Rbk, ZŠ Tyršova Rbk, ZŠ Šluknov, ZŠ Jiříkov, ZŠ Chřibská, ZŠ Dolní Poustevna, ZŠ Velký Šenov, ZŠ Seifertova Vdf

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  18. 12. 2016

Podzimní hry - bruslení

bruslení Dne 5. 12. 2016 se na zimním stadionu ve Varnsdorfu konala soutěž v bruslení žáků 2. stupně, v rámci 11. ročníku Podzimních her města Varnsdorf. Naši žáci skončili na výborném druhém místě. Příslibem do budoucích let je to, že se soutěže zúčastnili převážně žáci, kteří u nás ještě pár let zůstanou… Moc děkujeme!

Účastníci soutěže:  Vaněk J., Havlíček P., Vavřín J., Ježková A., Krulišová S., Hanousková G.
Doprovod:  Mgr. Petr Karman
Školy: Gymnázium Rbk, Gymnázium Vdf, ZŠ Edisonova Vdf, ZŠ Náměstí Vdf, ZŠ Seifertova Vdf

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  18. 12. 2016

Turnaj žáků ve vybíjené - 3. místo

vybíjená Dne 25. 10. 2016 se naši žáci zúčastnili turnaje ve vybíjené v tělocvičně na ZŠ Edisonova Varnsdorf. Turnaje se zúčastnili žáci páté třídy.
Úvodní zápasy nám nevyšly a tak jsme se nakonec museli spokojit se třetím místem. Malou satisfakcí byl s přehledem vyhraný zápas s „náměstím“…
Žákům děkujeme za reprezentaci školy!
Poděkování patří také paní učitelce Mgr. Evě Janečkové za přípravu v minulé sezóně a paní vychovatelce Blance Marcziové za doprovod a koučování akce.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  18. 12. 2016

Turnaj žáků ve futsalu

prehazovana Ve středu 30. 11. se v tělocvičně ZŠ Edisonova konal turnaj žáků 6. a 7. tříd ZŠ ve futsalu. Turnaje se zúčastnily týmy 4 škol - ZŠ Edisonova, ZŠ Náměstí E. Beneše, Gymnázium Varnsdorf a ZŠ Seifertova.
Naši žáci vybojovali výborné 1. místo! :-D Gratulujeme!!!

Účastníci soutěže:  6. třída - Vaněk J., Horváth E., Černý D., Havlíček P.
7. třída - Baláž A., Vavřín J.
Doprovod:  Mgr. Petr Karman


Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  11. 12. 2016

Projekt “Ústecký dětský zub je zdravý zub”

NBA

Naše základní škola je zapojena do realizace projektu za podpory Ústeckého kraje. Projekt “Ústecký dětský zub je zdravý zub” je zaměřen na primární preventivní opatření tj. chránit zuby a udržet je zdravé celý život.

Projekt by měl seznámit žáky 1. stupně ZŠ - prioritně žáky prvních tříd - s dutinou ústní, anatomií zubů, významem a důležitostí správné péče o chrup. Žáci poznají, jak vypadá zdravý chrup, kazy, záněty dásní a jak jim předcházet a jaké jsou důsledky zanedbávání ústní hygieny.

Součástí je i odbourání strachu a pozitivní motivace k preventivním návštěvám zubního lékaře.

Realizace je formou teoreticko-praktické přednášky odborníka (Jany Hubbard DiS., Reg.), přímo na škole s opakovanou „kontrolní“ návštěvou pro získání zpětné vazby a eskalaci dopadu na žáky.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  11. 12. 2016

Hodina pohybu navíc - RAGBY

Ragby Tak za sebou máme první část projektu „Hodina pohybu navíc“. Během necelých dvou měsíců se žáci prvního, druhého a třetího ročníku seznámili se základy ragby. Pod vedením trenéra Ragby Club Lions Rumburk, pana Petra Marka, si tento sport vyzkoušelo přes 40 dětí ZŠ Seifertova Varnsdorf. Velkým plusem je také to, že na samotné hodiny začali přicházet rodiče žáků. Ti bedlivě sledovali z lavičky snažení svých ratolestí.

Dětem a rodičům děkujeme za účast a panu trenérovi za perfektně odvedenou práci…

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  27. 11. 2016

Jr. NBA

NBA V pondělí 21. 11. byla závěrečným turnajem v Jablonci nad Nisou ukončena základní část soutěže Jr. NBA v basketbalu. Této soutěže se zúčastnili i žáci naší školy. Ve třech turnajích svedli souboje s týmy Jablonce nad Nisou, Roudnice nad Labem, Litoměřic a Děčína. Nakonec naši žáci skončili na posledním – pátém místě. Umístění však v tomto případě není tím nejdůležitějším. Za velký úspěch lze ale považovat to, že nejužitečnějším hráčem této divize byl zvolen náš Vojta Jelínek z Oklahomy. Gratulujeme Vojto.

Všem dětem, kteří naši školu reprezentovali moc děkujeme a přejeme jim mnoho zdaru v dalších soutěžích.
Velké poděkování patří panu Šišulákovi, který náš tým vedl a doprovázel na turnajích. Poděkování patří také panu Hambálkovi za zajištění dopravy.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  27. 11. 2016

Soutěž DUHA - 2. kolo

Naši soutěžící Ve čtvrtek 10. listopadu 2016 se na ZŠ Tyršova Rumburk konalo 2. kolo soutěže Duha, tentokrát na téma: Dovednosti v oboru IVT. V celkem osmi úkolech spolu soupeřily týmy žáků osmi základních škol Šluknovského výběžku. Naši žáci úspěšně vybojovali třetí místo. Děkujeme a gratulujeme! Budeme se těšit na další kolo. ;-)

Účastníci soutěže:  6. třída - Jan Čermák, Nikolas Novák
7. třída - Aneta Ježková, Václav Svoboda, Jakub Vavřín
Doprovod:  Tomáš Polák
Školy: ZŠ U Nemocnice Rbk, ZŠ Tyršova Rbk, ZŠ Šluknov, ZŠ Jiříkov, ZŠ Chřibská, ZŠ Dolní Poustevna, ZŠ Velký Šenov, ZŠ Seifertova Vdf

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  20. 11. 2016

Turnaj v přehazované

prehazovana Dne 1. listopadu 2016 se naši žáci zúčastnili turnaje v přehazované pro 1. až 3. třídu. Turnaj se konal ve sportovní hale a pořádal ho oddíl odbíjené Slovan Varnsdorf. Turnaje se zúčastnilo 25 družstev z celého Varnsdorfu.

Velkého úspěchu dosáhla naše dvojice: Vařín, Hrabě - skončili celkově druzí a to až po velkém boji ve finále…

Mezi prvních šest týmů v celkovém pořadí se dostala dvojice: Štefan, Jindrová. Děti si turnaj opravdu užily, všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Účastníci soutěže:  2. třída - Riedl, Krausová, Jindrová
3. třída - Lahučká, Kašíková, Špačková, Kozák, Hrabě, Tomko, Štefan, Vavřín
Doprovod:  Mgr. Petr Karman

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  3. 11. 2016

Hodina pohybu navíc

NBA Naše škola byla vybrána k realizaci pokusného ověřování Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) a Národního ústavu pro vzdělávání (NÚV) č. j.: MSMT-11416/2015 s názvem "Hodina pohybu navíc".

Do pokusného ověřování jsou zahrnuti žáci a žákyně 1. - 3. ročníku naší školy, kteří docházejí do školní družiny (ŠD) a s jejichž zařazením vyjádřili písemný souhlas jejich zákonní zástupci.

Pokusné ověřování bude realizováno v rámci činnosti ŠD a zařazeni budou zvlášť žáci jednotlivých ročníků. Toto pokusné ověřování je vyhlášeno na školní rok 2016/2017. V průběhu tohoto školního roku je tedy zařazena 1 vyučovací hodina pro každý výše uvedený ročník do činnosti odpolední ŠD.

Celý článek si můžete přečíst zde: hodina_pohybu_navic.pdf (formát *.pdf, 354 kB)
Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  3. 11. 2016

NBA na ZŠ Seifertova

ZŠ Seifertova Varnsdorf byla vybrána k jedinečnému projektu Jr. NBA. Projekt je cílen na děti ve věku 10-11 let, které mají šanci alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů klubů NBA. Jr. NBA je globální basketbalový program NBA pro mladé chlapce i dívky. Učí mládež základní basketbalové dovednosti stejně jako stěžejní hodnoty hry s cílem pomoci růstu a zlepšení basketbalových zkušeností pro hráče, trenéry a rodiče.

Do projektu je zapojeno 30 škol z celé České republiky, které jsou rozděleny do šesti divizí dle geografické polohy. Na souboje ve skupině navážou konferenční finále, vše pak vyvrcholí speciálním prosincovým turnajem Final Four. V něm si to čtyři republikově nejúspěšnější týmy rozdají o vítězství a s ním spojený titul a trofej pro šampiony Jr. NBA League Česka.

NBA Projekt do tuzemska přivádí prostřednictvím České basketbalové federace (ČBF) slovutná NBA, budou mít samozřejmě obě soutěže hodně společného. Klubový draft se konal 11. října během něhož se rozhodlo v pražské hale Královka, jaké severoamerické kluby budou týmy zdejších škol zastupovat. Za naší školu byla na tento draft vybrána kapitánka našeho týmu Adéla Kamenická.

Jr. NBA se každým rokem celosvětově významně rozrůstá v Evropě, Africe a začíná se rozšiřovat i do dalších částí světa. Loňský rok se konalo 31 soutěží ve 21 zemích v Evropě a Africe. Češi budou v Evropě následovat Itálii, Litvu, Švédsko, Anglii, Turecko, Rusko, Gruzii, Srbsko a Španělsko.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  3. 11. 2016

Školní liga v miniházené (1. stupěň ZŠ)

Dne 14. 10.2016 se naši žáci zúčastnili turnaje v miniházené. Turnaj se konal ve sportovní hale za účelem získání zkušeností a přípravy na zápasy další. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií: 1. - 3. třída a 4. – 5. třída. Vyzkoušeli si svůj házenkářský um, který byl získán s trenéry ve škole. Vítězi se staly všechny týmy. Přejeme mnoho úspěchů na dalším turnaji!

Účastníci soutěže:  2., 3. třída - Kašíková, Lahučká, Jindrová, Kozák, Tomko, Riedl, Hrabě
4., 5. třída - Kamenická, Valíčková, Kabátová, Zabelová, Sedláčková, Jelínek, Jindra, Slavík, Funda, Grafek
Doprovod:  Mgr. Alena Smetanová, Jan Bláha (šk. trenér)
Školy: ZŠ Horní Podluží, Gymnázium Vdf, ZŠ Edisonova Vdf, ZŠ Náměstí Vdf, ZŠ Seifertova Vdf

Mgr. Petr Karman  23. 10. 2016

Podzimní hry - kopaná (2. stupěň ZŠ)

kopaná Dne 14. 10. 2016 se na stadionu ve Varnsdorfu konal fotbalový turnaj žáků 2. stupně, v rámci 11. ročníku Podzimních her města Varnsdorf. Naši žáci skončili na dobrém čtvrtém místě. Příslibem do budoucích let je to, že se turnaje zúčastnili převážně žáci, kteří u nás ještě pár let zůstanou… Moc děkujeme

Účastníci soutěže:  6. třída - Petrla David
7. třída - Baláž Adrian, Horváth Erik
8. třída - Tomko Šimon, Šebek Dominik, Petrla Tomáš, Pianka Roman
9. třída - Maščuch Jan
Doprovod:  Mgr. Petr Karman
Školy: Gymnázium Vdf, Gymnázium Rbk, ZŠ Edisonova Vdf, ZŠ Náměstí Vdf, ZŠ Seifertova Vdf

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  23. 10. 2016

Podzimní hry - atletika (2. stupěň ZŠ)

atletika Dne 14. 10. 2016 se na stadionu ve Varnsdorfu konala soutěž v atletice, v rámci 11. ročníku Podzimních her města Varnsdorf. Naši žáci a žákyně skončili na posledním, pátém místě. Umístění v tomto případě nebylo vůbec důležité. Největší vítězství bylo to, že žáci druhého stupně, kterých je tak málo, se vůbec zúčastnili… Moc děkujeme.

Účastníci soutěže:  6. třída - Hanousková Gabriela, Vaněk Jan, Petrla David, Havlíček Petr
7. třída - Krulišová Sára, Ježková Aneta, Svobodová Šárka, Čechová Darina, Sivák Petr, Baláž Adrian, Horváth Erik
8. třída - Jechová Gabriela, Zabelová Nikola, Tomko Šimon, Šebek Dominik, Petrla Tomáš, Pianka Roman
Doprovod:  Mgr. Petr Karman, Blanka Plocarová
Školy: Gymnázium Vdf, Gymnázium Rbk, ZŠ Edisonova Vdf, ZŠ Náměstí Vdf, ZŠ Seifertova Vdf

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  23. 10. 2016

Soutěž DUHA - 1. kolo

Práce s mapou Ve čtvrtek 13.10. 2016 se v Plaveckém bazénu Rumburk konalo 1. kolo soutěže Duha na téma: Dovednosti ve vodě. Ve vybraných dovednostech spolu soupeřily týmy žáků osmi základních škol Šluknovského výběžku. Naši žáci vybojovali pěkné druhé místo. Děkujeme a gratulujeme!

Účastníci soutěže:  6. třída - Hanousková Gabriela, Vaněk Jan, Polák Denis, Havlíček Petr
7. třída - Krulišová Sára, Ježková Aneta, Vavřín Jakub
Doprovod:  Mgr. Petr Karman
Školy: ZŠ U Nemocnice Rbk, ZŠ Tyršova Rbk, ZŠ Šluknov, ZŠ Jiříkov, ZŠ Chřibská, ZŠ Dolní Poustevna, ZŠ Velký Šenov, ZŠ Seifertova Vdf

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Mgr. Petr Karman  22. 10. 2016

Házená se školní družinou

Házená Byl pátek 30. září krátce po poledni a na našem novém hřišti si začali trenéři házené připravovat svá stanoviště na sportovní akci „HÁZENÁ PRO DĚTI“. Zúčastnila se všechna oddělení školní družiny.
Celé odpoledne se jim p. Rybář, p. Bláha a p. Hozman naplno věnovali. Vyzkoušeli jsme si rozcvičku, soutěže, střelbu na branku i základy házené. Trenéři nezapomněli ani na pitný režim a každý z nás dostal lahev vody a děti byly odměněny bonbonky. Po celou dobu nám svítilo sluníčko a hrála hudba. Odpoledne jsme si užili a děkujeme trenérům za perfektně připravený program.

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Blanka Marcziová, ŠD  14. 10. 2016

Spolupráce s nadací DOBRÝ ANDĚL

logo anděla Maminky pekly svačinky, děti prodávaly a výtěžek jsme věnovali na nadaci Dobrý anděl - částku 24000 Kč.

Úryvek z děkovného mailu:

Milý Dobrý anděli,
potvrzujeme přijetí Vašeho prvního příspěvku do systému DOBRÝ ANDĚL. Děkujeme jménem rodin, kterým pomáháte.


Nejupřímnější slova díků jsou od těch, ke kterým finanční pomoc putuje.
Paní Jitka s manželem vychovávají dvojčata Olivera a Maxima (*2009). Od poloviny roku 2014 se Oliver léčí s akutní lymfoblastickou leukémii a jeho bráška mu je velikou oporou. Dohlíží na to, aby dodržoval přesně to, co mu lékař nařídí.
Jejich maminka nám napsala: "Moc bychom chtěli poděkovat všem Dobrým andělům, díky kterým můžeme Olíkovi dopřát vše, co potřebuje. Až bude toto ošklivé období za námi, připojíme se k Vám a budeme též pomáhat ostatním. DĚKUJEME!"

Mgr. Alena Smetanová  24. 9. 2016

Výlet třeťáčků do zábavního centra Babylon

Deváťáci Druhý ročník našeho "teambuildingu" se vydařil, přežili jsme bez úrazů a kalamit a už se těšíme na příští ročník! :-DFotografie najdete ve fotogalerii.Mgr. Ivana Havranová  9. 9. 2016

Víčka pro Lukáška

Víčka Po celoročním sbírání plastových víček jsme v pátek 24. 6. předali paní Pavlíně Vince Ptáčkové tolik pytlů s víčky, že jsme jimi naplnili celý přívěsný vozík za automobilem. O prázdninách předá v Šumperku osobně víčka malému Lukáškovi. Děkujeme dětem a všem, kteří víčka celý rok sbírali a od září budeme se sběrem opět pokračovat. Krásné prázdniny!

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Blanka Marcziová  26. 6. 2016

Rozlučkový den se ZŠ, MŠ RYBNIŠTĚ

Rozlučkový den Je tady konec školního roku a s ním i poslední akce našeho celoročního projektu se ZŠ, MŠ Rybniště. Pozvali jsme je na celý den ve čtvrtek 23. 6.
Ráno jsme začali svačinou na školní zahradě. Dopoledne byli pozváni do III. třídy na pohádku, kterou jim zahrály děti z hudebně dramatického kroužku pod vedením p. uč. Aleny Smetanové. Následovala soutěž „Tvoje tvář má známý hlas“. K obědu jsme si opekli na zahradě buřtíky. Odpoledne nás v tělocvičně čekaly turnaje ve vybíjené.
Družstva byla namíchaná, a tak došlo k dalšímu prohloubení kamarádství mezi oběma školami. Po vybíjené si děti ještě pohrály na zahradě a pak přišlo velké loučení, u kterého jsme všichni zjistili, že nechceme, aby náš celoroční projekt skončil... takže jsme se rozhodli, že budeme od září zase pokračovat!!! HURÁÁÁ a AHOJ...

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Blanka Marcziová  26. 6. 2016

ŠD – Lanové překážky

Děti Středa 22. 6. byla pro I. a II. třídu takovou malou zkouškou odvahy. Byli jsme pozváni od DDM na překonávání nízkých lanových překážek. Děti si vedly velice úspěšně. Občas si někoho dali k svačince „žraloci nebo pirani“, ale nakonec se přeci jen všem podařilo překážky překonat. Odpoledne se nám velice líbilo a těšíme se na další akci od DDM. Děkujeme!

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Blanka Marcziová  26. 6. 2016

TALENT v Rybništi

Děti Dne 14. 6. byla III. třída pozvána ZŠ v Rybništi na jejich každoroční soutěž „TALENT“. Po příjezdu se všechny děti společně nasvačily a pohrály si ve školní družině. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny, která byla již slavnostně vyzdobena a připravena na velkou soutěž.
V porotě zasedla i místostarostka Rybniště paní Petra Vojtěchová. Vystoupení byla různorodá – zpěv, tanec, kouzlení, judo, gymnastika,…
Někteří soutěžili ve dvojici, ostatní jednotlivě. Porota to měla velmi těžké, ale nakonec vybrala 3 nejlepší, kteří přebrali ceny od paní ředitelky ZŠ. Dopoledne jsme zakončili společným skotačením na místním dětském hřišti. Těšíme se na další setkání.

Fotografie jsou v galerii.

Blanka Marcziová  26. 6. 2016

Projekt Atletika pro radost na Seifertově

atletika V květnu letošního roku jsme podali přihlášku do projektu: Atletika pro radost I.
Do výběru bylo zařazeno 95 přihlášek, které byly podány v řádném termínu. Po termínu došlo 7 přihlášek, které byly vyřazeny. Cílem výběru bylo, umožnit rozjetí projektu ve všech krajích republiky a to tak, aby všude byla 1 - 2 školní přípravky. Komise ve složení David Bor – předseda komise mládeže, Vít Rus – člen komise mládeže a zodpovědná osoba za projekt Atletika pro radost, Iveta Rudová – zodpovědná osoba za projekt Atletika pro radost I. a Petr Šarapatka – trenér mládeže, vedoucí trenér SCM pro Prahu 1 - 5 vybrala 40 míst, kde se bude v následujícím období pod patronací Českého atletického svazu 'atletit'.

Teď to nejdůležitější: NAŠE ŠKOLA BYLA VYBRÁNA!!!
Co to pro naše děti znamená:
Od nového školního roku bude ve spolupráci s Atletickým klubem Rumburk vytvořena atletická přípravka pro první stupeň. Učitelé tělesné výchovy se zúčastní pravidelných školení a děti se budou moci zdokonalovat pod odborným vedením učitelů a trenérů po dobu minimálně dvou let v atletických disciplínách. Dalším velkým přínosem tohoto projektu je zapůjčení sady atletického vybavení pro malé děti…
GRATULUJEME.

Mgr. Petr Karman  23. 6. 2016

ŠD - fantazie se zvířaty

zvířátko V květnu proběhla další spolupráce se ŠD RYBNIŠTĚ. Opět jsme si vyměňovali výtvarné práce. Tentokrát jsme se podívali do říše zvířat a světa fantazie. Děti nakreslily půlku nějakého zvířete a po výměně dokreslily tělo jiného zvířete. Výsledek předčil naše představy.

Jak díla dopadla, se můžete podívat v naší fotogalerii.


Blanka Marcziová  20. 6. 2016

Olympiáda 2. stupně základních škol - Basketbal

Náš tým Dne 16. 6. 2016 se spolu ve sportovní hale utkaly týmy žáků 2. stupně ZŠ Seifertova, ZŠ Edisonova, ZŠ Náměstí E. Beneše a Gymnázia Varnsdorf.
Náš basketbalový tým vybojoval výtečné 1. místo! Gratulujeme ke skvělému vítězství, děkujeme!!!

Složení týmu: 7. třída - Petrla, Tomko
8. třída - Maščuch
9. třída - Polák, Lehroch
Příprava a doprovod:  Mgr. Petr Karman

Tomáš Polák  19. 6. 2016

Soutěž DUHA - 8. kolo

Práce s mapou Ve čtvrtek 2. 6. 2016 se v Dolní Poustevně konalo 8. kolo soutěže Duha. Ve vybraných dovednostech spolu soupeřily týmy žáků osmi základních škol Šluknovského výběžku. Naši žáci vybojovali pěkné třetí místo. Děkujeme a gratulujeme!

Účastníci soutěže:  6. třída - S. Krulišová, Š. Svobodová
7. třída - D. Šebek, T. Kozák, N. Zabelová, R. Pianka, F. Woletz
Doprovod:  Mgr. Petr Karman, Tomáš Polák

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  7. 6. 2016

15. ročník Atletiky pro 1. stupeň ZŠ

Naši atleti Dne 27. 5. 2016 se na stadionu ve Varnsdorfu konal 15. ročník Atletiky pro 1. stupeň ZŠ.
Naši mladí atleti vybojovali celkově 1. místo (chlapci) a 3. místo (dívky)! Všem moc gratulujeme ke skvělému vítězství a děkujeme!!! :-)

Nejlepší výkony:
Přemysl Kamenický (60 m/8,7s - 1. místo, skok daleký/406 cm - 1. místo),
Jakub Slavík (300 m - 1. místo), Jan Vaněk (hod míčkem/41,93 m - 1. místo),
Jiří Burger/Přemysl Kamenický/Jakub Slavík/Jan Vaněk (štafeta 4x60 m - 1. místo),
David Černý (hod míčkem/36,97 m - 2. místo), Adéla Kamenická (skok daleký/348 cm - 3. místo),
Natálie Valíčková/Adéla Kamenická/Bianca Woletz/Zábelová (štafeta 4x60 m - 3. místo)

Složení týmu: 3. třída - Burger, Kamenická, Grafek, Valíčková, Minařík, Kabátová
4. třída - Zábelová, Slavík, Schuldesová, Jindra
5. třída - Kamenický, Vaněk, Sieber, B. Woletz, Černý, Paličková
Příprava a doprovod:  Blanka Plocarová, Mgr. Petr Karman
Fotografie: paní Vaňková

Výběr fotografií je ve fotogalerii.

Tomáš Polák  2. 6. 2016

Sportovní hry obcí Tolštejn 2016

Putovní pohár Ve čtvrtek 26. 5. 2016 se ve sportovním areálu obce Jiřetín pod Jedlovou konaly sportovní hry obcí "Tolštejnského panství". O putovní pohár za celkové vítězství se spolu utkaly týmy žáků vybraných základních škol z Chřibské, Rybniště, Horního Podluží, Dolního Podluží, Jiřetína p. Jedlovou a Varnsdorfu.
Tým ZŠ Seifertova, který reprezentoval město Varnsdorf, se celkově umístil nejvýše, tedy na 1. místě a vybojoval putovní pohár! Gratulujeme a děkujeme za skvěle odvedenou práci!!!
Děkujeme panu Hambálkovi za realizaci dopravy dětí a doprovodu.

Disciplíny, ve kterých se soutěžilo: kopaná, přehazovaná, střelba na koš, minigolf, sprint/běh 60 metrů, 400 metrů a 800 metrů.

Složení týmu: 3. třída - Valíčková
4. třída - Slavík
5. třída - Vaněk Jan, Sieber, B. Woletz, Hambálek
6. třída - Krulišová, Ježková, Svobodová
7. třída - Zabelová, Tomko, F. Woletz, Petrla
9. třída - Polák, Lehroch, Vaněk Jiří, Vohárová, Kepková, Kozáková, Kohoutová, Kutinová
Doprovod: Mgr. Petr Karman, Blanka Plocarová, Michaela Kročilová
Fotografie: paní Vaňková

Výběr fotografií je ve fotogalerii.

Tomáš Polák  30. 5. 2016

McDonald's Cup kategorie "B" (4. - 5. tř.) - okresní finále

Náš tým Dne 11. 5. 2016 v Markvarticích proběhlo okresní finále fotbalového turnaje McDonald's Cup - kategorie "B". Náš tým získal solidní páté místo. Příště se určitě zadaří ještě lépe!
Děkujeme žákům i dozoru za reprezentaci školy a také trenéru p. Kramerovi za pomoc s koučováním.

Složení týmu:  3. třída - Funda, Grafek
4. třída - Jindra
5. třída - Kamenický, Špaček, Hambálek, Černý, Vaněk, Vambera, Lehovec, Sieber
Doprovod a příprava:  Blanka Plocarová, Mgr. Petr Karman, Zdeněk Kramer

Výsledková listina ke stažení: McDCUP_kat_B.pdf (soubor PDF, 196 kB)

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  20. 5. 2016

McDonald's Cup kategorie "A" (1. - 3. tř.) - okresní finále

McDonald's Cup V úterý 10. 5. 2016 v Markvarticích proběhlo okresní finále fotbalového turnaje McDonald's Cup - kategorie "A". Tým naší školy získal výborné druhé místo! Gratulujeme!!!
Děkujeme dětem za vynikající reprezentaci školy i trenérovi panu Kramerovi za pomoc s koučováním.

Složení týmu: 1. třída - Rýdl
2. třída - Tomko, Kozák, Hrabě, Kašíková
3. třída - Funda, Grafek, Burger, Karman, Minařík, Šťáhlavský
Doprovod, příprava: Mgr. Petr Karman, Blanka Plocarová, Zdeněk Kramer

Výsledková listina ke stažení: McDCUP_kat_A.pdf (soubor PDF, 198 kB)

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  20. 5. 2016

Soutěž DUHA - 7. kolo

Náš tým Dne 5. 5. 2016 se na ZŠ U Nemocnice Rumburk konalo 7. kolo soutěže Duha. Ve vybraných atletických disciplínách spolu soupeřily týmy žáků osmi základních škol Šluknovského výběžku. Naši žáci získali výborné druhé místo. Gratulujeme a děkujeme!!! :-)
Velice děkujeme paní Vaňkové za rozsáhlou fotodokumentaci a samozřejmě i doprovodu žáků.

Účastníci soutěže:  5. třída - J. Vaněk
6. třída - Š. Svobodová, S. Krulišová, A. Grondzár
7. třída - T. Petrla, N. Zabelová, K. Nezbedová, F. Woletz, R. Pianka
Doprovod:  Mgr. Petr Karman, Michaela Kročilová

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  11. 5. 2016

McDonald's Cup - kategorie „A“ (1. - 3. tř.)

McDonald's Cup Dne 28. 4. 2016 se na stadionu TJ Chřibská konalo okrskové kolo fotbalového turnaje McDonald's Cup - kategorie „A“. Skvělý tým naší školy získal opět první místo! Gratulujeme!!!
Děkujeme žákům za vynikající reprezentaci školy i trenérovi panu Kramerovi za pomoc s koučováním.
Také děkujeme panu Hambálkovi za zapůjčení autobusu.

Složení týmu: 1. třída - Rýdl
2. třída - Tomko, Kozák, Navrátil, Hrabě, Kašíková
3. třída - Funda, Grafek, Burger, Karman, Minařík, Šťáhlavský
Doprovod, příprava: Mgr. Petr Karman, Zdeněk Kramer

Výsledková listina ke stažení: McD_Cup_16.pdf (soubor PDF, 120 kB)

Fotografie jsou ve fotogalerii.

Tomáš Polák  5. 5. 2016

Štafetový pohár 2016

Diplom V pátek 22. 4. 2016 na atletickém stadionu SK Děčín proběhlo okresní kolo Štafetového poháru.
Štafetový pohár je soutěž určená žákům prvního stupně, běhají se tratě na 8 x 100 a 8 x 200 metrů. Školáci se utkávají proti soupeřům nejprve v rámci svého regionu, v případě postupu pak v kraji či při celostátním finále.
Naše děti získaly pěkné třetí místo! Gratulujeme a děkujeme!!!

Naši běžci:  2. třída - Kašíková
3. třída - Funda, Grafek, Burger, Minařík, Kamenická, Kabátová, Doležalová, Palmeová
4. třída - Slavík, Jelínek, Zabelová, Sedláčková
5. třída - Vaněk, Kamenický, Jelenčiáková, Vojtová
Doprovod:  Blanka Plocarová, Mgr. Petr Karman

Výsledková listina ke stažení: stafeta_vysledky16 (soubor PDF, 400 kB)

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  1. 5. 2016

McDonald's Cup

Vítězný tým Dne 21. 4. 2016 se v Chřibské konalo okrskové kolo fotbalového turnaje McDonald's Cup. Tým naší školy získal úžasné první místo! Gratulujeme!!!
Děkujeme žákům za vynikající reprezentaci školy a také trenérovi p. Kramerovi za pomoc s koučováním.

Složení týmu:  4. třída - Jindra
5. třída - Kamenický, Špaček, Hambálek, Černý, Vaněk, Vambera, Lehovec, Sieber
Doprovod a příprava:  Blanka Plocarová, Mgr. Petr Karman, Zdeněk Kramer

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Tomáš Polák  1. 5. 2016

Soutěž DUHA

Pevnost Boyard Ve čtvrtek 7. 4. 2016 se ve Šluknově konalo 6. kolo soutěže Duha, tentokrát na téma „Pevnost Boyard“. Soupeřily spolu týmy žáků z celkem osmi základních škol Šluknovského výběžku. Naši žáci vybojovali krásné třetí místo. Gratulujeme a děkujeme dětem i jejich doprovodu Mgr. Petru Karmanovi za reprezentaci naší školy!

Účastníci soutěže:  6. třída - Š. Svobodová, S. Krulišová
7. třída - T. Petrla, Š. Tomko, T. Kozák, D. Šebek, N. Zabelová
Doprovod:  Mgr. Petr Karman
Školy:  Seifertova VDF, Tyršova RBK, U Nemocnice RBK, Šluknov, Dolní Poustevna, Velký Šenov, Jiříkov, Chřibská

Malá prezentace ze soutěže ke stažení - duha2016.pps (prezentace MS PowerPoint).

Tomáš Polák  28. 4. 2016

Výlet do ŠD Rybniště

ŠD Rybniště Náš projekt pokračuje. V úterý 22. 3. jsme byli pozváni do Rybniště na Velikonoční dílničky. Na výlet jsme se vydali linkovým autobusem.
Ve škole nás velice mile přivítala p. ředitelka s celým svým pedagogickým sborem. Pozdravili jsme se s dětmi, nasvačili jsme se a začalo to.
Byla připravena 4 stanoviště – pedig, drátkování, výroba narcisek a velikonoční výzdoba do oken. Po celou dobu panovala ve škole úžasná přátelská atmosféra. Všechny děti byly nadšené a už se těšíme na další společnou akci.

Účastníci zájezdu: 2. třída, p. učitelka I. Havranová
Tina Jelenčiaková, Adam Razák, Marek Petr
p. vychovatelka B. Marcziová

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Blanka Marcziová  29. 3. 2016

ŠD - Karneval 2016

Zimní radovánky Hurááá...ozývalo se naší školou, když se děti dozvěděly datum letošního karnevalu. Tak jsme se konečně všichni dočkali. Odpoledne bez starostí, plné masek, her, soutěží, tancování a hlavně zase všichni spolu.
Každý rok se na tento den těší nejen děti, ale i my vychovatelky. Užíváme si s dětmi karnevalu plnými doušky. Unavené ale nabité a plné síly od dětí opouštíme pozdě odpoledne školu. Tak děti, zase za rok!

Soutěže: Hedvika Šimková
Blanka Marcziová
Ivana Víznerová
David Vízner
DJ: Pavel Šimek ml.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Blanka Marcziová, ŠD  10. 3. 2016

Spolupráce ŠD ZŠ Rybniště/ZŠ Seifertova - pokračování

Zimní radovánky DÍLO DOKONÁNO! Výkresy s názvem: „Dokresli obrázek“ jsme si s p. vychovatelkou z Rybniště opět vyměnili a vlastně vrátili. Krásné! Obrázky byly použity jako zimní výzdoba naší školy. Těšíme se na další spolupráci.

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Blanka Marcziová, ŠD  3. 3. 2016

ŠD - Zimní radovánky

Zimní radovánky Konečně jsme se dočkali! Sníh a mráz. V pátek 22. ledna jsme si šli na naši školní zahradu užít pravou nefalšovanou zimu. Uskutečnil se závod - běh ve sněhu. Svými těly děti vytvořily krásné andělíčky a opravily a dostavěly sněhové stavby, které začaly s paní učitelkou.
Škoda, že sníh nevydržel déle. Přejeme si, aby k nám paní ZIMA zavítala co nejdříve a my si mohli opět užívat zimních radovánek.

Fotografie se nacházejí ve fotogalerii.

Blanka Marcziová, ŠD  31. 1. 2016

Spolupráce ŠD ZŠ Rybniště/ZŠ Seifertova

Obrázek dětí ŠD DOKRESLI OBRÁZEK. Tak zněl úkol naší další spolupráce. Děti z Rybniště i naše děti měly stejný úkol – nakreslit na půlku čtvrtky zimní obrázek. Paní vychovatelka je přivezla do naší školy a odvezla si obrázky, které jsme nakreslili my. Všichni se velice těšíme, jak dílo dopadne...

Fotografie se nacházejí ve fotogalerii.

Blanka Marcziová, ŠD  29. 1. 2016

Vánoční jarmark 2015

Vánoční jarmark V úterý 15. prosince se na naší škole konal vánoční jarmark. Doufáme, že se u nás líbilo i všem rodičům i ostatním návštěvníkům a příští rok nás opět v hojném počtu navštíví.
Děkujeme všem zúčastněným!

Fotografie se nacházejí ve fotogalerii.Tomáš Polák  16. 12. 2015

Není drak jako drak - vyhodnocení soutěže

Není drak jako drak Vítězi se stali všichni, kteří se do soutěže zapojili a všem patří velké uznání za jejich práci. Zvláštní ocenění si zaslouží ti, kteří do svých výtvorů vložili dobrý nápad a originalitu:

1. třída:   Patrik Lukáš, Laura Budinská, Standa Koch, Kryštof Rýdl, Eliška Jindrová, Nelinka Nováková, Verunka Šindelářová a Radek Greňo
2. třída: Anička Kořínková, Péťa Kepka, Lucka Schuldesová, Toník Šimek, Eugin Hausmann, Zdenda Hrabě, Eliška Hajdu a Martin Navrátil
3. třída: Denis Klouček a Eliška Rejfová
4. třída: Anička Zimová, Kristýnka Schuldesová a Florentin Hausmann
5. třída: Natálka Hrabětová, Tina Jelenčiaková, Adam Razák a Dominik Sieber
Velké díky Vám všem – dětem i rodičům, kteří tak svou prací přispěli k radosti a úsměvům
z nádherné výstavy draků!

Fotografie najdete v galerii.

Vychovatelky školní družiny  19. 11. 2015

Družinová drakiáda 2015

Drakiáda Další společná akce se ŠD Rybniště na sebe nenechala dlouho čekat. Na čtvrtek 5. listopadu byli pozváni na naši drakiádu. Společně s dětmi přijela i jejich paní ředitelka.
Počasí nám přálo, na listopad až nezvyklé teplo, ale opět větřík si s námi hrál na schovávanou a ne se ukázat... To nám však dobrou náladu nezkazilo. Děti si setkání i pouštění draků velice užily a pochvalovaly si seznámení s novými kamarády.
Došlo i na vyhlášení nejdéle létajících draků. Všechny děti dostaly odměnu a spokojeně jsme se rozlétli domů.

Fotografie najdete v galerii.

Blanka Marcziová, ŠD  13. 11. 2015

Není drak jako drak

Vyhlásili jsme celodružinovou soutěž ,,NENÍ DRAK JAKO DRAK'' ve spolupráci rodičů s dětmi. Barevný podzim jsme využili nejen k výrobě létajících draků, ale i pohádkových postav. Rodiče si pochvalovali, jak si při práci s dětmi užili. Těšíme se na vyhodnocení soutěže.

Kolektiv školní družiny  27. 10. 2015

Projekt se ŠD RYBNIŠTĚ

Šek Letošní školní rok bude pro naše děti zase jinak zajímavý. V září začal celoroční projekt "Družinová spolupráce - ZŠ, MŠ RYBNIŠTĚ".
Nejdříve jsme se museli alespoň trochu poznat, a tak jsme si poslali fotografický pozdrav. Následovala výměna výtvarných prací "DRACI". Výrobky dětí ze ŠD RYBNIŠTĚ můžete shlédnout jako výzdobu naší školy. Všechny děti projekt velice zaujal a těší se na další společnou akci.

Fotografie najdete v galerii.

Blanka Marcziová - ŠD  27. 10. 2015

Předání daru MŠ Čtyřlístek

Šek Dne 26. 5. měla naše ZŠ Seifertova možnost slavnostně předat šek školce Čtyřlístek s autistickými dětmi, která v divadle pořádala krásné vystoupení pro rodiče.
Darovaný obnos se dětem podařilo naspořit při prodeji vlastního pečiva během svačinkových dnů. Poděkování tak patří nejen všem pečícím osůbkám a dětem naší školy, ale hlavně paní učitelce Mgr. Aleně Smetanové, která se o svačinkové dny stará.

Ještě jednou všem zúčastněným děkujeme .

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Kolektiv 1. stupně ZŠ Seifertova  2. 6. 2015

Čarodějnice

Čarodějnice S žáky páté třídy jsme nezaháleli ani tentokrát a vrhli jsme se na výrobu čarodějnice. Žáci si sehnali úžasné kostýmy a veškerý materiál v podstatě sami. Za to jim patří obrovská pochvala. Společnými silami a odbornými radami jsme stvořili čarodějnici, která se projela poslední dubnový večer na traktůrku v tradičním průvodu, který tentokrát vyrážel od městského divadla.
Na závěr večera byla slavnostně upálena.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Veronika Říhová  4. 5. 2015

Exkurze do iQlandie

paní vychovatelka Dne 15. 4. 2015 navštívili třeťáci s paní učitelkou a vychovatelkou iQLANDII v Liberci. Součástí exkurze byla i zábavná science show, při které se všichni nejen dobře pobavili, ale i leccos přiučili. Někteří se dokonce stali i asistenty u zajímavých pokusů. iQLANDIA je plná úžasných a zajímavých expozic a tak není divu, že všem den utekl až příliš rychle. Krásné počasí a cesta vlakem byly už jen třešničkami na dortu.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.Mgr. Eva Janečková  20. 4. 2015

Výtvarný úspěch třeťáků!

V březnu vyhlásil Dům dětí a mládeže ve Varnsdorfu výtvarnou soutěž na téma les. Třeťáci vytvořili společné dílo kombinovanými technikami. Tato práce byla vyhodnocena jako druhá a malí malíři byli odměněni diplomem a sladkou odměnou. Gratulujeme!

Les  Anglictinari >> Pro zobrazení v plné velikosti klikněte na náhled fotografie

Mgr. Eva Janečková   20. 4. 2015

Výtvarná soutěž Domu dětí a mládeže

páťáci Žáci páté třídy se zapojili do výtvarné soutěže, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Varnsdorf. Hlavním tématem byl LES. Proto se třída rozdělila na skupinky, a všichni se pustili do tvorby 3D lesních zvířátek.
Vznikaly nádherné výtvory - například had, sova, želva, červ, motýl a v neposlední řadě i orel bělohlavý, se kterým jsme získali první místo v kategorii PROSTOROVÁ TVORBA.
Nadšení z práce bylo značné a výtvory povedené. První místo tak je jistě zasloužené. GRATULUJEME vítězům.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Veronika Říhová  4. 4. 2015

Projekt "Vstupte do světa práce"

Tos Varnsdorf a.s. Žáci 8. a 9. třídy se zapojili do projektu "Vstupte do světa práce" aneb seznámení žáků ZŠ s výrobní firmou a lidmi v ní.
V úterý 17. 3. poprvé navštívili akciovou společnost TOS Varnsdorf. Zástupci firmy je seznámili s historií i současností firmy. Po proškolení před exkurzí si prohlédli některé provozy.

Další setkání proběhne na konci dubna.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Mgr. Jindřiška Tůmová  26. 3. 2015

Družinový karneval

Karneval Ve čtvrtek 26.2.2015 se tělocvična naší školy opět stala domovem pohádkového světa. Školní družina měla KARNEVAL! Proháněly se tady bytosti krásné, legrační i hrůzostrašné. Děti si zasoutěžily, zatančily a užily si společně jedno dlouhé odpoledne. Všem patří díky a těšíme se zase za rok... AHOJ.

soutěže:   H. Šimková, B. Marcziová, I. Víznerová, B. Plocarová, H. Vojtová
foto: Mgr. V. Juricová
DJ: P. Šimek ml.
sponzoři:   M. Pípová, M. Doležalová

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Blanka Marcziová, ŠD  15. 3. 2015

Vánoční jarmark

Vánoční výzdoba Jak už je na naší škole zvykem, konal se jako každý rok v prosinci „VÁNOČNÍ JARMARK“. Odpoledne plné vánočních koled, cukroví, dětských vystoupení a hlavně drobných dárků, které děti s radostí vyrábí, se velice vydařil. Doufáme, že se líbilo i všem rodičům a ostatním návštěvníkům a příští rok nás opět v hojném počtu navštíví.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Blanka Marcziová, ŠD  26. 1. 2015

Vánoce ve škole

Vánoční výzdoba Díky našim šikovným dětem dýchala i naše škola vánoční atmosférou. Do výzdoby se zapojila všechna oddělení ŠD a 1. stupeň ZŠ.

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.
Vychovatelky ŠD  26. 1. 2015

Školní družina pomáhá - Lukášek

Lukášek Díky projektu „ŠD POMÁHÁ“ a díky p. Ptáčkové doputovala víčka, která už 2. rokem sbíráme, osobně k malému Lukáškovi.
Celá rodina a hlavně Lukášek z nich měli velikou radost, což je vidět na přiložených fotografiích. Dozvěděli jsme se, že s víčky má Lukáškova maminka ještě spoustu práce – musí je třídit podle barev, tvaru, velikosti…
11. 11. 2014 jsme předali dalších 8 pytlů s víčky pro Lukáška. Školní družina děkuje všem, kteří se do našeho projektu zapojili!!! SBÍREJTE VÍČKA DÁL…

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

B. Marcziová   5. 12. 2014

Soutěž ve znalosti anglické slovní zásoby

V soutěži žáků 2. stupně ve znalosti anglické slovní zásoby zvítězil Erik Lehroch. Získal maximální počet bodů - 97. Erik se učí anglicky od začátku tohoto školního roku, ale dokázal porazit i spolužáky, kteří mají angličtinu několik let. Na dalších místech se také s velmi hezkými výsledky umístili Natálka Kusinová, Filip Matras (oba 96 bodů a 2. místo) a Patrik Matras (95 bodů, 3. místo). Fotografie a celkové výsledky naleznete v přílohách.

>> Tabulka s výsledky všech soutěžících (formát PDF)

Anglictinari  Anglictinari >> Pro zobrazení v plné velikosti klikněte na náhled fotografie

Mgr. Vladimíra Juricová   20. 11. 2014

Svět nevidomých

Vodící pes Modré nebe, zelená tráva, barevné květiny... pro nás samozřejmost, pro některé lidi vjem, který už nikdy nezažijí.

V pátek 24. 10. 2014 naše ŠD uspořádala besedu „SVĚT NEVIDOMÝCH“. Vyprávět nám o svých životních příbězích přišli Roman Vaněk, Miroslav Kaiser, Zuzana Chalupová a Jaroslav Duchoň. Děti si mohly prohlédnout pomůcky pro nevidomé ( PC, mobilní telefon, pomůcku pro lití nápojů) a ukázku vodících psů, vycvičených pro nevidomé. Zajímavé také bylo povídání o různých sportech, kterými se zabývají. Zuzana Chalupová je mistriní ČR ve střelbě. Dále se věnují stolnímu tenisu, jízdě na kole, ...
Všem se akce velice líbila, děti měly spoustu otázek a alespoň trochu jsme se přiblížili jinému světu. DĚKUJEME!

Fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

Vychovatelky ŠD   12. 11. 2014

Hallowen 2014

Halloween 2014 Halloween 2. třídy se konal ve čtvrtek 6. 11. 2014.
V 16 h jsme se sešli v maskách u školy a vydali jsme se na koledu, zastávka byla u divadla, kde jsme si zahráli hru v setmělém parku a plnili úkoly na lístečkách pohozených v trávě. Poslední zastávka byla opět jako loni u Švihlíků, kde na děti čekala stezka tmavým sklepením. Po odvážné výpravě jsme si zasoutěžili v garáži (krásně vyzdobené – viz fotogalerie) a také jsme se výborně občerstvili. Rozešli jsme se kolem 19:30 h a krásně unavení a vyřádění ulehli doma do postýlek.

Mgr. Alena Smetanová   10. 11. 2014

DDM – soutěže prvních tříd

DDM - soutěže 1. tříd V úterý 21. října byly děti z 1. třídy ŠD soutěžit v DDM. Našimi soupeři byly děti ze ŠD – ZŠ Náměstí E. Beneše. Sportovní a vědomostní soutěže připravila pro děti p. Kumprechtová. Odpoledne si užili všichni naplno – hry, fandění, fair play, smích a pohoda, a tak nás na konci potěšilo, že výsledek byl nerozhodný a vyhrály všechny děti. Jejich radost byla obrovská.

Děkujeme a těšíme se na další setkání!

Fotografie si prohlédněte v galerii.

Blanka Marcziová, vychovatelka ŠD   23. 10. 2014

„ŠD pomáhá“ – sbírka víček pro Lukáška

Lukášek Citace z Lukáškova webu:

Ahoj, jmenuji se Lukášek a je mi 5 let. Narodil jsem se mamince v 31. týdnu těhotenství jako zdravý kluk. Bohužel jsem nebyl ještě připravený sám tak brzy dýchat a srdíčko mě taky zlobilo. Odvezli mě od maminky v takové průhledné krabici do Olomoucké nemocnice. Po cestě v sanitce jsem začal trucovat a tak jsem přestal dýchat. Než mě intubovali, nedostal se mi potřebný kyslík do mozku a tím to všechno začalo...

Naše školní družina k 15. 5. nasbírala 6 pytlů s víčky. Předem velice děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojí!

Fotografie si prohlédněte v galerii.

vychovatelky ŠD  15. 5. 2014

Život dětem od dětí

Srdíčkový den Na pomoc handicapovaným dětem, např. zakoupení různých rehabilitačních a zdravotních pomůcek, uskutečnili žáci 4. třídy prodej předmětů pro žáky 1. - 9. třídy ZŠ Seifertova: srdíček a čtyřlístků v celostátní sbírce „Srdíčkový den“. Sbírka byla úspěšná a tato pomoc je pro nemocné děti nenahraditelná. Jsem ráda, že si žáci také uvědomí, že zdraví je důležitým faktorem v životě a myslí na své vrstevníky, které to štěstí nemají.

Fotografie si prohlédněte v galerii.

Mgr. Martina Horáková  28. 3. 2014

Karneval ŠD 2014

Družinový karneval V pátek 21. 2. se děti ze všech oddělení ŠD dočkaly svého karnevalového dne. Řádili jsme téměř 3 hodiny v tělocvičně. Odpoledne plné sportovních i tanečních soutěží navštívilo i několik rodičů.

Hudbou a slovem nás provázeli manželé Pavel a Hedvika Šimkovi. Ostatní soutěže zajišťovaly Blanka Marcziová, Ivana Víznerová, Hedvika Vojtová, Nikča Surová a Kačka Víznerová. Veliké díky patří také naší hlavní fotografce Báře Loukové.

Karneval utekl jako voda a po 16. hodině jsme se rozešli vstříc jarním prázdninám...

Fotografie si prohlédněte v galerii.

Za všechny zúčastněné Blanka Marcziová  1. 3. 2014

Pěvecká a recitační soutěž

Pěvecká soutěž V lednu a začátkem února proběhly na naší školičce (pod vedením p. učitelky Mgr. Aleny Smetanové) pěvecká a recitační soutěž žáků 1. stupně. Děti se pod vedením jejich třídních učitelek pečlivě připravovaly a nejlepší byly vybrány na postup do městského kola, které probíhá každoročně v DDM. Školní kolo proběhlo v příjemné atmosféře a postupujícím dětem gratulujeme a držíme pěsti. Poděkování patří ale všem, kteří se zúčastnili, překonali trému a šli do toho.

Fotografie naleznete v galerii.

Za kolektiv 1. st. ZŠ, Mgr. Ivana Havranová  7. 2. 2014

Den otevřených dveří

Divadélko Dne 29. 1. 20014 se dveře naší školy ZŠ SEIFERTOVA zavřely až v pozdních hodinách. Celé odpoledne byla možnost rodičům a jejich ratolestem, projít si prostory naší školy, nakouknout do učeben jednotlivých tříd, tělocvičny, školní družiny, jídelny. Pro děti byly připraveny soutěže, zápis nanečisto, hry na interaktivní tabuli, výroba papírových loutek a navlékání korálků. Po celou dobu je doprovázeli žáci čtvrtých tříd, převlečeni do pohádkových postav. Těšíme se na budoucí prvňáčky.

Fotografie ze dne otevřených dveří jsou v galerii.

Za ped. sbor a žáky, Mgr. Martina Horáková  3. 2. 2014

Družinové Vánoce

Divadélko Dne 17. prosince navštívilo naší družinu Divadélko Kočička. S ním nás navštívili i František s Fanynkou z Kouzelné školky. Program byl pestrý. Po celou dobu představení byly zapojené i děti. Soutěžily, hádaly hádanky, sportovaly a všichni společně jsme si zazpívali písničky - z pohádek, z filmů a samozřejmě také vánoční. Na závěr představení dostalo každé dítko tiskátko na ruku, omalovánku, samolepky a bonbon. Všichni jsme byli spokojeni a těšili jsme se na Vánoce.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Blanka Marcziová, vychovatelka ŠD  2. 1. 2014

Návštěva pražského Planetária, 20. listopadu 2013

Planetárium Ke konci listopadu jsme navštívili naše hlavní město s žáky 3. – 9. ročníku. Zastavili jsme se ráno u budovy ČNB a pak jsme se prošli Královskou cestou na Staroměstské náměstí. Procházka to byla krátká, ale moc pěkná a naštěstí nám nepršelo. :-) Na Staroměstském náměstí jsme se podívali na Staroměstský orloj a pokračovali jsme směrem na Václavské náměstí, kde jsme v poledne poobědvali a už jsme se všichni těšili na odpolední představení „Vesmír kolem nás“ v Planetáriu a hvězdárně hl. města Prahy. Představení bylo nádherné a hodně se nám líbily i vystavené exponáty – vyzkoušeli jsme si „černou díru“ i různé trenažéry pohybu na Měsíci nebo na Marsu. Nakoupili jsme si krásné upomínkové předměty a v podvečer jsme se vydali na cestu domů.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Bc. Vladimíra Juricová  5. 12. 2013

Turnaj ve vybíjené škol

Vybíjená Dne 13.11.2013 se naše děti ze 3. - 5. třídy zúčastnily turnaje ve Vybíjené škol. Získali jsme 4. místo, ale to nás nemrzí. Máme jedno velké prvenství. Jako jediní jsme vybili celé družstvo i s kapitánem za 5:30 min. Časový limit hry byl 7 minut.
Všichni jsme si vybíjenou užili.

Děkuji všem našim dětem za skvělé chování a reprezentaci naší školy.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Blanka Marcziová  25. 11. 2013

Exkurze čtvrťáků do slévárny - Metalurgie

Čtvrťáci na exkurzi Dne 8. 11. 2013 žáci čtvrté třídy, pod vedením Mgr. Martiny Horákové a studentky Michaely Kročilové, se vydali na cestu linkovým autobusem do Rumburku. Pro některé to byla premiéra, neboť si někteří sami poprvé zakupovali jízdenku. Cílem cesty byla návštěva do Metalurgie – slévárny, kde se žáci pod vedením panem Ing. J. Votočkem, J. Drobečkem dozvěděli spoustu zajímavostí ohledně výroby kovových odlitků. I přes nepříznivé počasí jsme se ohřáli u veliké pece, která chrlila rozpálené železo. Byl to nejen nezapomenutelný zážitek, ale i přísun nových informací.

Čtvrťáci na exkurzi


 
 

(kliknutím na miniatury fotografie zvětšíte)

Mgr. Martina Horáková  20. 11. 2013

Halloweenská party 2013

Halloweenská party Halloweenská party s prvňáčky se velmi vydařila.

Dne 5. 11. 2013 se vydal průvod strašidelných prvňáčků městem, koledovali jsme u rodičů, a absolvovali jsme i stezku na místní hřbitov.
Trasu jsme zakončili u Švihlíků, kde nás čekalo krásné uvítání – rozsvícené dýně, pavouci, ježibaby apod. V garáži a na zahradě jsme si zařádili, zasoutěžili, nechybělo ani strašidlácké občerstvení a stezka odvahy do sklepení.

Nálada byla výborná, poděkování patří všem aktivním rodičům, v první řadě paní Švihlíkové.
Dobře se bavily i tř.učitelka A. Smetanová a vychovatelky B. Marcziová a H. Šimková.

Fotografie najdete ve fotogalerii.
 

Mgr. Alena Smetanová  7. 11. 2013

Družinová drakiáda 2013

drakiáda A je tu nový školní rok, podzim a s ním i naše tradiční pouštění draků. Letos nám začalo s pár kapkami deště a končilo sluníčkem a neobvyklým teplem. Všichni jsme si odpoledne užili
a těšíme se na příští rok, že nám konečně pořádně zafouká...

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
 


Blanka Marcziová  30. 10. 2013

Podzim v naší škole

podzim
V sekci fotogalerie přibyly snímky podzimní výzdoby naší školy, na které se podílely děti a vychovatelky ze školní družiny.


 Tomáš Polák  21. 10. 2013


Vyhráli jsme 3. místo v atletice!

Atletika 13 Dne 29. 5. 2013 se žáci 3. - 5. třídy zúčastnili 12. ročníku Atletiky pro 1. stupeň ZŠ.
Naši školu reprezentovali tito žáci a žákyně:

  • Eliška Mendelová a Eliška Přerovská z 3. třídy
  • Dominik Šebek, Kuba a Honza Lorencovi ze 4. třídy
  • Eliška Žáková, Aneta Košařová, Adam Haufert a Max Solloch z 5. třídy

Počasí závodům přálo a na stadion přišli fandit i spolužáci. Tým chlapců získal 3. místo, tým dívek 4. místo a celkově se naše škola po sečtení bodů umístila na 3. místě. Za zmínku ještě určitě stojí krásné umístění v jednotlivých disciplínách. Kuba Lorenc byl 4. v běhu na 60 metrů. Eliška Žáková vybojovala 2. místo v běhu na 300 metrů a Eliška Mendelová 3. místo. Ve skoku dalekém byla Eliška Mendelová na 4. místě a Honza Lorenc na 3. místě. V hodu míčkem se umístil na 4. místě Max Solloch.
Děkuji všem našim sportovcům a těším se na další pěkné sportovní výkony.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Bc. Barbora Louková  30. 5. 2013


Sbírka víček od PET lahví pro Danečka

DanecekPROJEKT - ŠD POMÁHÁ
Příběh velkého bojovníka Danečka Trdly nenechává nikoho chladným a není lhostejný ani nám. Proto bychom chtěli i touto cestou apelovat na všechny dobré duše. Na Danečkův rehabilitační pobyt na Slovensku je potřeba sehnat větší množství peněz, a proto se jeho maminka rozhodla uspořádat sbírku víček od PET lahví (i mléka, oleje, octu atp.), jejichž prodejem se snaží získat potřebné finance na zmiňovaný pobyt. Naše školní družina v pondělí 29.4. předala prvních 5 pytlů s víčky. Předem velice děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojí!

Fotografie naleznete ve fotogalerii.
Vychovatelky ŠD  30. 4. 2013


Družina v DDM

DDM V pondělí 15. dubna vyrazily děti z 2. a 3. třídy do DDM, aby mezi sebou soutěžily. Přivítala nás p. Kumprechtová, která se celou dobu dětem věnovala.
Připravila jim mnoho netradičních soutěží. Něketré byly sportovního ražení, jiné vědomostní, nebo zaměřené na pohádky, filmy, seriály.
Děti si navzájem zuřivě fandily a podporovaly své zástupce v dané soutěži. Nakonec byly obě třídy odměněny věcnými cenami a kupou bonbonů. Odpolední soutěžení uteklo jako voda a my se velice těšíme na další pozvání.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.


vychovatelky B. Marcziová a H. Šimková  1. 5. 2013


Turnaj škol v miniházené

karneval Dne 25. 1. 2013 se naši žáci zúčastnili turnaje v miniházené. Turnaj se konal ve sportovní hale za účelem získání zkušeností a přípravy na zápasy další. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií 2. – 3. třída a 4. – 5. třída. Vyzkoušeli si svůj házenkářský um, který byl získán s trenéry ve škole. Vítězem se staly všechny týmy. Přejeme mnoho úspěchů na dalším turnaji v květnu!

Fotografie naleznete ve fotogalerii.


Bc. Barbora Louková a Martina Horáková  14. 4. 2013


Družinový karneval

karneval V úterý 26. 2. se jako každoročně pořádal karneval všech tří oddělení ŠD. Představily se nám překrásné masky, které soutěžily v různých disciplínách.
Děti nám předvedly báječné taneční kreace, např. k písničce Gangnam style v podání našeho stálého DJ Pavla Šimka. Bylo vyhlášeno 15 nejhezčích masek, ale nikdo neodcházel s prázdnou. Všechny masky byly na závěr odměněny malým dárkem. Společně jsme si karneval užili a už se těšíme na další!!!

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Vychovatelky ŠD  7. 3. 2013


Zima se školní družinou - bobování na Kurťáku

bobování V sekci fotogalerie přibyly snímky z lednového bobování a sánkování ŠD na Kurťáku.


 
Tomáš Polák  7. 3. 2013


Návštěva iQparku Liberec

sněhulák V pátek 2. 11. 2012 vyrazila třída IX. B na výlet do Liberce. Hlavním cílem byla návštěva prvního českého science centra iQpark, které nabízí stovky interaktivních exponátů, umístěných na čtyřech podlažích. Žáci se zde dostatečně "vyřádili" a přesvědčili se, že věda dokáže být i velice zábavná.

Fotografie jsou zde.

Tomáš Polák  5. 11. 2012


První sníh

sněhulák Bylo pondělí 29. 10. 2012 a paní ZIMA k nám letos zavítala trochu brzy. Všechna oddělení ŠD toho ihned využila a společně jsme vyrazili na první sněhové radovánky. Mezi stavěním sněhuláků, hradeb a koulováním jsme si stačili ještě zasoutěžit. Každé dítko si udělalo kouli a už to vzduchem jen svištělo. Na 1. místě se umístil Patrik Borgula, 2. místo získala Eliška Mendelová a 3. místo Štěpán Hanich. Všem gratulujeme! Na louce vedle školy vyrostlo několik sněhuláků a pár obřích koulí. Sněhové odpoledne jsme si všichni užili a už se těšíme na další sněhovou nadílku.

Fotografie naleznete zde.

Blanka Marcziová, ŠD  4. 11. 2012


Celodružinová drakiáda

Drakiáda Počasí na pouštění draků nebylo sice ideální, ale my jsme se nenechali odradit. Heslo dne bylo: Pouštět draky, když fouká vítr, to umí každý! Ale pouštět draky, když se na stromě nehne ani lístek, to umíme jenom my!

Všichni jsme se dobře bavili. Děti si zaběhaly, zasmály se a nakonec i draci létaly. Každý rázem zapomněl na nepříznivé počasí a skvěle si užil drakiádu.

Fotografie naleznete zde.

Za všechna oddělení ŠD - Blanka Marcziová  23. 10. 2012


Děti ze školní družiny vyrazily za krásami přírody

Listí
Fotografie a ukázky jejich prací naleznete zde.Blanka Marcziová  18. 10. 2012


Páťáci vyhráli třetí místo ve vybíjené

Třetí místo Dne 17. října 2012 jsme se zúčastnili turnaje ve vybíjené, který pořádala ZŠ Edisonova Varnsdorf. Dohromady bylo pět týmů, které mezi sebou bojovaly. Po velmi vyrovnaných hrách se současně na třetím místě umístil náš tým a jeden tým ze ZŠ Edisonova. Rozhodlo se tedy závěrečným zápasem, kdy naši žáci zvítězili. Odnesli si na památku krásný diplom, spoustu zážitků a doplnili energii sladkostmi. Přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!

Fotografie naleznete zde.Bc. Barbora Louková  17. 10. 2012

Výtvarná soutěž

Jasmína Zeyreková V naší letošní první výtvarné soutěži si nejlépe vedli žáci z IX. B a z VIII. třídy. Obsadili první tři místa a získali i všechna čestná uznání. Výtvarná dílka ostatních byla také pěkná, ale těm vítězným nechyběl nápad a pěkné výtvarné zpracování. Všem děkujeme za účast a přeje-me hodně štěstí v dalším výtvarném klání:.

Výsledky zářijové výtvarné soutěže:
1. Filip Reichelt, VIII.
2. Markéta Valuchová, IX. B
3. Pája Siváková, VIII.

Čestná uznání byla udělena Sylvě Fekové, Jasmínce a Šárce Zeyrekovým (všichni z IX. B).
Fotografie naleznete zde.

Bc. Vladimíra Juricová, Bc. Barbora Louková  25. 9. 2012

Maminky pekly - děti prodávaly a kupovaly - výtěžek věnovaly nemocným dětem

Předání daru Po celý školní rok spořily děti 1. stupně ZŠ Seifertova ve Varnsdorfu (pracoviště Východní), až naspořily částku 10.000 Kč a tu se rozhodly již podruhé věnovat dětskému oddělení Lužické nemocnice v Rumburku. Na otázku „Jak se vám to podařilo?“ děti odpovídají: „Každý měsíc jedna třída vyvěsí letáčky s datem, kdy se budou prodávat svačinky, pak poprosí své maminky, aby něco dobrého upekly, a poté prodávají. Peníze se spoří tak dlouho, až jich je dost, a pak se darují.“

Celý článek si můžete přečíst v časopisu Hlas severu, č. 10/2012. Fotografie naleznete zde.


Mgr. Alena Smetanová   24. 5. 2012

Soutěž "Klíče města Varnsdorf 2012"

Klíče 2012 13 klíčů - interaktivní soutěž pro žáky 1. a 2. stupně. Dle hodnocení žáků je to soutěž velmi pěkná i  náročná, ve které se nejen prověřují znalosti z různých oborů (zeměpis, historie, zdravověda atd.), ale získává se i fyzická zdatnost. V letošním roce jsme se umístili na pěkném druhém místě. Gratulujeme a děkujeme pořadatelům za velký kus práce.
Fotografie naleznete v galerii.Dita Špačková   6. 5. 2012

Výlet do Prahy za poznáním lidského těla

Po kratším volnu, dne 2. 5. 2012, jsme vyrazili s žáky 8. a 9. tříd na světoznámou výstavu o lidském těle "The Human Body Exhibition", která se konala na Výstavišti v Praze. Odjížděli jsme v sedm ráno, pro některé možná brzy, a proto v autobuse byl "relativní klídek". Všichni zřejmě ještě dospávali oslavu Rampušačky. V Praze jsme byli dříve, než jsme předpokládali. Vystáli jsme krátkou frontu a byli jsme vpuštěni na očekávanou výstavu. Museli jsme odevzdat všechna naše zavazadla, slíbili jsme, že se budeme chovat tiše a slušně, a byla nám přidělena průvodkyně výstavou - mladá studentka medicíny. Výstava měla 9 částí, kde každá část znázorňovala určitý tělní systém. Viděli jsme člověka tak, jak ho neznáme. Od kostí až po kůži, v nemoci i ve zdraví, prostě vše, na co si vzpomenete. Po hodině a půl, kdy nikdo naštěstí neomdlel, jsme se přemístili do centra Prahy na Václavské náměstí. Jelikož bylo opravdu obrovské teplo, dali jsme si zmrzlinu, prošli se náměstím a za necelé dvě hodiny jsme již odjížděli domů. Fotografie z našeho výletu naleznete ve fotogalerii.

Bc. Barbora Louková   4. 5. 2012

Poděkování za sponzorský dar na velikonoční jarmark

Na naší škole, odloučeném pracovišti Východní, již tradičně probíhají vánoční a velikonoční jarmarky. Žáci za pomoci paní učitelek a vychovatelek vyrábějí vkusné výrobky. Letošní velikonoční jarmark byl navíc obohacen krásnými a sladkými perníčky díky sponzorskému daru rodiny Woletz, kterým tímto ještě jednou upřímně děkujeme.
Fotografie z obou jarmarků naleznete ve fotogalerii.


Mgr. Jana Moravcová   25. 4. 2012

Za Arabelou do Šluknova

Arabela Předpověď počasí nebyla dlouhodobě příznivá, takže jsme se vypravili do prostor šluknovského zámku, kde nepršelo a zároveň se konala výstava "Příběh dětí" - kresby dětí z terezínského ghetta a výstava originálních kostýmů a rekvizit z pohádkového seriálu Arabela. Žáci si mohli pročíst několik příběhů děvčat z dětského domova v Terezíně a prohlédnout kresby dětí, které zachycují dobu Protektorátu Čechy a Morava. Na výstavě kostýmů a rekvizit z televizního seriálu Arabela si mohli vyzkoušet královskou korunu, lehnout si do postele z pohádky, prohlédnout si kouzelný prsten a vyfotit se s Fantomasem a strýčkem Pompo. Fotografie naleznete v galerii.

Bc. Barbora Louková   2. 3. 2012

Třetí místo v soutěži Národního parku České Švýcarsko

Naši žáci se již minulý školní rok zúčastnili soutěže Vracíme prales do Českého Švýcarska a svými vysázenými stromky vybojovali krásné třetí místo. V pondělí 9. 1. 2012 nás navštívil ředitel Správy Národního parku Českého Švýcarska Pavel Benda spolu s pracovníkem Jakubem Judou a předali dětem cenu - keramickou sošku lesního skřítka a spousty věcných cen. Děkujeme.

Fotky jsou na stránkách národního parku: http://www.npcs.cz/lesni-skritci-putovali-k-vyhercum

Bc. Barbora Louková   17. 1. 2012

Předvánoční den na ZŠ Seifertova trochu jinak

Učíme jinak Poslední předvánoční den ve škole nebyl věnován tradičnímu vzájemnému ujídání cukroví za zpěvu koled, ale byl pro žáky zorganizován projekt "Učíme se trochu jinak". Cílem jednodenního projektu bylo ukázat, že se lze vzdělávat i jinou formou, než jsou žáci běžně zvyklí. Bylo připraveno devět stanovišť s různými aktivitami, vztahující se vždy k jednomu vyučovacímu předmětu. Žáci byli rozděleni do menších skupin, které obcházely předem určitá stanoviště, kde na ně čekali vyučující s tak trochu jinou výukou. Účastníci zapojili při netradičním učení všechny své smysly, došlo i na čich, chuť a hmat a zahráli si na tradiční i méně tradiční hudební nástroje. Vybraní žáci také udělali velký kus práce ve školní knihovně, kterou neustále doplňujeme a rozšiřujeme. Fotografie naleznete v galerii.

Děkujeme a přejeme do nového roku mnoho úspěchů a hodně sil.

Bc. Barbora Louková   17. 1. 2012

Vyhlášení vítězů školního bowlingového turnaje - podzim 2011

Konečné pořadí po 8. kole:

1. Vláďa Anděl (VIII. A) 134 b.

2. Míra Sípko (IX. B) 125 b.

3. Ondra Gola (VIII. A) 105 b.

Úplné pořadí hráčů: BOWLINGOVÝ TURNAJ PODZIM 2011.pdf.

Bowling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bc. Vladimíra Juricová   17. 12. 2012

VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE

1. Václav Kubík (43 b.)

2. Aneta Linhartová (42 b.)

3. Denisa Könnyüová, Radim Eichler (41 b.)

Do okresního kola postupují Vašek Kubík a Aneta Linhartová. Gratulujeme! Úplné pořadí žáků si můžete prohlédnout v dokumentu VÝSLEDKY ŠKOLNÍHO KOLA ČJ.

Bc. Vladimíra Juricová   15. 12. 2012

Návštěva Mikuláše, čertů a anděla na 1. stupni ZŠ

Mikuláš

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MikulášDne 6. 12. 2011 navštívili ZŠ Východní Mikuláš s andělem a čerty - starší spolužáci z 2. stupně potěšili i trochu postrašili své mladší kamarády a obdarovali je sladkostmi, společně si to užili. Příští rok se těšíme zas! Fotografie naleznete v galerii.

Mgr. Alena Smetanová   10. 12. 2012

Úspěchy ZŠ Seifertova ve školním roce 2010/2011

úspěchy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žáci ZŠ Seifertova se i přes školní povinnosti zúčastnili mnoha různých soutěží, projektů a akcí. Druhé místo jsme vybojovali v celoročním sběru papíru, žáci na vlastní kůži zjistili, že třídění má smysl. Soutěž byla pod patronátem Kovošrot Group CZ, a.s. Abychom environmentální výchovu rozvíjeli dál, zapojili jsme se do projektu Národního parku Českého Švýcarska - Vracíme prales do Českého Švýcarska, kdy jsme sázeli sazeničky původních druhů stromků v nezalesněných územích. Také jsme se účastnili vědomostní soutěže "Náš Národní park České Švýcarsko", kde se žák Michael Baran (7. A) umístil na krásném třetím místě (kategorie 12 - 15 let). Naši žáci reprezentují i ve vědomostních soutěžích, pravidelně jsou v první desítce. Velkého úspěchu dosáhla např. Alena Holečková (7. A) v okresním kole soutěže Matematický klokan, kde se umístila na 4. místě.I když čtení knih dnes není populární záležitostí, naši žáci neváhali a zapojili se do celostátní akce "Čtení pomáhá". Akce podporuje čtenářskou gramotnost, a také žáci svým čtením pomáhají "přečtenými penězi" charitě. Děkujeme všem našim žákům za reprezentaci školy.

Bc. Barbora Louková   4. 12. 2012

 

(c) 2012 Jan Škoda DBnet.cz
WEB Administrátor: Jan Rohm