Soutěž Řemeslo má zlaté dno - 7. třída

na Vyšší odborné škole, Střední průmyslové škole a Střední odborné škole služeb a cestovního ruchu Varnsdorf.

Žáci sedmé třídy se 21. 1. 2022 zúčastnili soutěže „Řemeslo má zlaté dno“.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích, první byla řemeslná - žák vyráběl zadaný výrobek v oblasti, na kterou byl nominován. Druhá kategorie byla znalostní - celé družstvo vyplňovalo test z oblasti techniky + gastro.
Pětičlenné týmy složené ze žáků základních škol ze Šluknovského výběžku soutěžily v různých řemeslech jako např. truhlář (Zdeněk Wünsche), zámečník (Kristina Láníková), automechanik (Vojtěch Pečenka), elektrikář (Vojtěch Lukáč) či kuchař (Eliška Jindrová). Kluci a holky vařili, vyřezávali, pájeli. První místo získali žáci ze ZŠ Jiříkov a nejvíce nejlepších řemeslníků měla ZŠ Náměstí Varnsdorf. Naše škola se umístila na šestém místě.

Všem soutěžícím dáváme palec nahoru za snahu, pečlivost i přesnost při práci.
Již teď se těšíme na příští ročník a všem moc děkujeme.