Header image

Olympiáda škol - 2. stupeň

Sportovní klání základních škol

Minulý týden proběhla tradiční sportovní olympiáda základních škol 2. stupně. Tuto dlouholetou sportovní akci pořádá sportovní komise města Varnsdorf.

V úterý 7. 6. byla olympiáda zahájena florbalem. Turnaj proběhl ve sportovní hale ve dvou kategoriích - dívky a chlapci.
Naše děvčata obsadila 3. místo, když dokázala porazit v boji o "bednu" ZŠ Edisonovu. Chlapci na tom byli podobně a v zápase o stupínek vítězů porazili ZŠ Edisonovu a obsadili tak také 3. místo.

Ve středu 8. 6. pokračovalo sportovní klání opět ve sportovní hale, a to basketbalem. U děvčat koncové umístění dopadlo stejně jako ve florbale - 3. místo. Za jejich výkony je nutno udělit velkou pochvalu, jelikož v týmu byly jen tři "baskeťačky", a i tak si dokázala poradit se zkušenějšími týmy. Chlapci na tom byli o poznání lépe, jak se zkušenými hráči tak s celkovým výsledkem. Jediná, na kterou naše družstvo nestačilo, byla tentokrát ZŠ Edisonova. A tak celkové 2. místo bylo sladkou tečkou na středečním dnu.

Ve čtvrtek 9. 6. proběhlo závěrečné plavání ve varnsdorfském bazénu. Tentokrát naší školu reprezentovali jen 4 žáci (3 dívky a 1 chlapec). Zkušenosti Elišky Myslivcové bohužel nestačily a pro děvčata to tak znamenalo celkové 4. místo. Dobře rozjeté umístění měli chlapci, jelikož v plavání obsadil náš jediný zástupce (Jakub Vaněk) 3. místo. Proto pro nás bylo celkem zklamáním, že v celkovém umístění chlapci nakonec skončili až na 4. místě.

Škoda jen, že celkové vyhlášení proběhlo bez diváků a za zavřenými dveřmi.