První přespávačka (16.-17.9.2021)

Druhá třída

16. září, čtvrteční podzimní odpoledne, 14. hodina. Naštěstí již po dešti. Na ZŠ Východní se schází bezmála tři desítky dobrodruhů, kteří se v holínkách, pláštěnce, nemalým rancem a buřty k opečení chystají na výpravu na Špičák.

Nejprve zamíříme k rybníku Kočka, kde se napojíme na žlutou turistickou značku. Ta nás přivede ke Gerhutským rybníkům s včelí naučnou stezkou a jejímu Fascinujícímu příběhu medu. Nadále pokračujeme stále po žluté až na samotný vrchol Špičáku. V ruinách bývalého hostince se nám podaří rozdělat oheň a neprodleně začínáme s opékáním. Cestou totiž všem dosti vyhládlo a někteří potají započali okusovat studenou uzeninu. Po šťavnatých a do zlatova pečených buřtech, drobných hrách v lesním prostředí, výhledu ze skály na vrcholku hory a seběhnutí singltreku se vracíme před osmou hodinou zpět do školy. Odneseme si věci do třídy, převlékneme se do sportovního a hurá do tělocvičny. Zde si zahrajeme Formule, Mravence, Propast a Lokomotivu. Po dobrodružství na železnici si vyčistíme chrup, uléháme do spacáků a sledujeme Hotel Transylvanie 3.

Ráno nás čeká velmi milé překvapení. Celý velký stůl je obložený koláčky, perníky, bábovkami, buchtami, palačinkami, donuty a muffiny. Děkujeme tak touto cestou maminkách, za výtečnou snídani pro děti.

Veronika Hošková, Martin Hoško, Simona Mihalíková