Lyžařské kurzy 2023

Expedice Rejdice

Koncem ledna a začátkem února se uskutečnily dva lyžařské kurzy.
Letos jsme zavítali do Rejdic, kde na nás čekala chata Jana, která byla k dispozici pouze naší škole. Velkou výhodou byla vzdálenost ke sjezdovce – 50m.
Příjemné prostředí Jizerských hor a velmi ochotný personál chaty na nás čekal v neděli 22.1., kdy svůj lyžák zahájilo 29 dětí z prvního stupně. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli vyrazit sedačkovou lanovkou na vrcholek sjezdovky. Na samém začátku proběhlo rozřazení do skupin – na nováčky čekalo tažné lano, kde se seznámili s technikou lyžování a pak se již v doprovodu zkušených instruktorů vydali směrem dolů. Po 2 dnech tvrdé práce na sjezdovce již všichni krásně a ukázkově sjeli kopec. Za což děkujeme našim instruktorům (pí. M. Koštrnové, p. J. Šišulákovi a p. P. Karmanovi). Večery na chatě jsme trávili společně – kolektivními hrami, výrobou pamětních triček a promítáním filmů.

Druhý stupeň odjížděl na lyžák na konci jarních prázdnin 12.2. Opět na nás čekala skvěle připravená chata Jana. Autobusem jsme se přemístili z Tanvaldu a netrpělivě očekávali příjezd lyžařského vybavení. Letošní rok jsme mezi s sebou měli i několik snowboardistů. Počasí opět celý týden vycházelo na jedničku, a tak jsme celé dny trávili na svahu. Večery jsme si zpříjemnili filmovými představeními nebo sledováním lyžařských a hokejových zápasů. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří se zúčastnili ne za aktivitu, ale za přístup a ochotu pomáhat svým spolužákům, kteří lyžovat začínají. Děkujeme také našim instruktorkám, které se druhému stupni věnovaly (pí. L. Procházková, pí. M. Hlavová, pí. E. Miloschewitschová) a předaly jim své zkušenosti.

Děkujeme všem za účast a zájem o lyžařský kurz. Velké poděkování patří rodičům Romana a Laury Křížovým, rodičům Elishy Bílkovské za dopravu vybavení do Rejdic.