Podzim na školní zahradě

I když by se mohlo zdát, že příroda se chystá k zimnímu spánku, na
naší zahradě rozhodně nezahálíme.

Letošní sklizeň byla opravdu nad všechna očekávání. Poprvé jsme pěstovali rajčata a i když máme zatím jen malé zkušenosti, úroda nás mile překvapila. A to ani nemluvíme o rekordních dýních a cuketách, které se urodily na záhonech žáků druhého stupně.

Postupně sázíme i nové keříky, které nám zkrášlují zahradu podél plotu, radujeme se z kvetoucích chryzantém, pivoněk a košaté vrby. Snažíme se také celkově dál rozšiřovat záhonky a zvelebovat prostředí celé zahrady.

V tomto roce máme ještě v plánu zasadit česnek a i na příští rok chystáme další novinky v podobě fazolové pyramidy a sadby dalších květin. Rádi přijmeme i přebytky sazenic z vašich zahrádek, u nás určitě najdou uplatnění.

Jsme moc rádi, že prací na zahradě se zúčastňuje čím dál více žáků a  můžeme mít radost ze společné úrody.