Školní zahrada nespí

Práce na školní zahradě

Tak jako každým rokem, i letos jsme se starali o naši zahradu. Měli jsme sice ztížené podmínky, protože přes ni vedly výkopové práce, ale i tak se nám povedlo udržet ji v dobrém stavu.

Letos jsme pěstovali hrášek, fazole, česnek, dýně, rajčátka a další plodiny. Pokusili jsme se i o fazolové teepee, na kterém vyrostly krásné lusky. Jejich plody použijeme příští rok jako osivo a naše ,,týpíčka“ ještě vylepšíme. Začaly nám plodit i nově zasazené ovocné stromky, i když o jejich sklizeň se do značné míry postarali kosáci.

Starší žáci se mimo jiné starají o kompost, takže přísun nové zeminy máme také částečně zajištěn.

Letos už zbývá jen zazimovat a těšit se na jaro, kdy to znovu všechno začne nanovo.