Cirkus Happy Kids

6. května odstartoval na ZŠ Východní projektový týden Cirkus Happy Kids, do kterého se zapojili i předškoláci z MŠ Stonožka. Během celého týdne děti trénovaly pod vedením zkušených trenérů – profesionálů vybrané činnosti – akrobacii, cvičení na visutých hrazdách, žonglování, chůzi po laně, čísla kouzelníků, fakírů, klaunů a herců černého divadla.

Všechny aktéry tento projektový týden nesmírně obohatil o plno nových zážitků a zkušeností. Nejeden žáček si posteskl nad tím, jak náš projektový týden rychle uběhl, proto již nyní přemýšlíme, že se do projektu opět v budoucnu zapojíme.

Děkujeme všem profesionálním artistům za ochotu a trpělivost, která byla během nácviku potřeba. Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na stavění či bourání cirkusového šapita.

Odkaz na fotogalerii pondělí
Odkaz na fotogalerii úterý
Odkaz na fotogalerii čtvrtek - dopoledne
Odkaz na fotogalerii čtvrtek - odpoledne
Odkaz na fotogalerii pátek

Pondělí

V pondělí v devět hodin měli děti i učitelé možnost shlédnout úvodní představení všech artistů, kteří dětem přiblížili, co je během následujícího týdne čeká. Za své zdařilé vystoupení sklidili velký potlesk a uznání. Po této kulturní části byly děti rozděleny do skupin, které si předem zvolily, a začal první tréninkový den. Trénovalo se, kde se dalo – v tělocvičně školy, ve třídách i v cirkusovém stanu. O půl jedné byl trénink ukončen a děti plné nadšení čekaly na úterý.

Úterý

Úterý bylo dnem, kdy bylo třeba všechna vystoupení dotáhnout i do nejmenších detailů, protože z důvodu státního svátku nebylo možno trénovat ve středu a ve čtvrtek dopoledne se již konalo první vystoupení pro školky a školy. Bylo tedy nutné rozdat kostýmy a vše pořádně vypilovat. Nejobávanější disciplínou byli fakíři, kteří trénovali s ohněm. Svůj úkol však splnili na výbornou nejen oni, ale i všechny ostatní tréninkové skupiny.

Čtvrtek - dopoledne

Čtvrteční dopoledne bylo ve znamení generální zkoušky, na kterou dorazili děti z téměř všech varnsdorfských školek a žáci ze ZŠ Bratislavské. Naše hvězdy manéže se převlékly do kostýmů a usadily se v hledišti, odkud postupně odcházely do zákulisí, aby se tam na své vystoupení připravily. V 9:15 hodin se stanem rozezněla hudba a představení bylo zahájeno. V úvodu se objevili dva průvodci a moderátoři – medvídek Happy a malá holčička Kája, kteří nás provázeli celým vystoupením.

Generálka pro MŠ

Čtvrtek - odpoledne

Odpoledne cirkusový stan ožil znovu. Tentokrát už nešlo o zkoušku, ale o opravdové vystoupení. Hodinu před představením se dostavili trenéři, aby nalíčili všechna děvčata a klauny. Hlediště se zaplnilo rodiči a dalšími členy rodiny, kamarády i náhodnými kolemjdoucími. Všichni aktéři byli natěšení předvést, co se naučili za pouhé 4 hodiny nácviku. I přesto, že všichni byli nervózní, vše dopadlo na jedničku. Nejeden rodič nebo učitel žasl, jaké talenty se v dětech skrývají.

1. představení

Pátek

Všechny hvězdy manéže měly ještě jednu možnost předvést své schopnosti, a to na pátečním představení, které bylo ještě lepší. Během celého týdne se děti a žáci naučili vzájemnému respektu, pracovat ve skupinách, nést zodpovědnost za své vystupování a podporovat své spolužáky při tréninku. Nehledě na věk, tělesné a duševní schopnosti děti vytvořily týmy, ve kterých se učily vzájemné důvěře a týmové práci.

2. představení