Sportovní půlmaraton

Vzhůru na Mount Everest a přes Atlantik

Ve čtvrtek 2.2. pořádal Žákovský parlament celoškolní sportovní akci "Sportovní půlmaraton"
Společně jsme odstartovali v 11:00 v tělocvičně, kde se postupně vystřídali všichni žáci.
V průběhu půlmaratonu jsme chtěli vyběhnout na Mount Everest (8850m) a pomocí veslařských trenažerů převeslovat Atlantik z Lisabonu do New Yorku ( 5814km).
Do akce se zapojila celá škola. V odpoledních hodinách nám přišli pomoci i někteří rodiče a několik set metrů odvesloval i varnsdorfský pan starosta, který přišel akci podpořit.
Vrcholku Everestu se nám podařilo dosáhnout v 17.25h , když jsme společnými silami vyběhli po schodech 1796x.
Bohužel Atlantik byl nad naše síly a dostali jsme se jen 1 600km od břehu.
Závěr dne jsme si zpříjemnili školním kinem v tělocvičně. Po komedii Drž hubu! se někteří odebrali domů a Žákovský parlament do spacáků.

"Rádi bychom založili novou tradici na naší škole a doufáme, že příští rok se podaří vyběhnout Everest třeba 2x a veslařskou trasou se zkusíme dostat z Malty na Djerbu." - předseda ŽP J. Štefan

Dále chceme poděkovat miliontycinek.cz za podporu akce.