Školní výlet 3.třída

Výlet na Tolštejn

Ve čtvrtek 10.6.2021 jsme my třeťáci vyjeli konečně na školní výlet ,, na Tolštejn“. Jeli jsme vlakem do stanice Jedlová a příjemnou lesní cestou jsme mířili až ke zřícenině. Rozdělili jsme se do čtyř skupinek a hráli hru na detektivní kancelář. Cestou jsme hledali  úkoly a řešili detektivní úlohy. Přímo na Tolštejně jsme si na ohništi opekli vuřtíky a koupili malou mlsku. Po občerstvení jsme pokračovali v cestě zpět z kopečka,  až do Dolního Podluží, kde nás přepadla neodolatelná chuť na zmrzlinu, a tak jsme si ještě dopřáli trochu toho letního mlsání. Jelikož se na nás hnala bouřka, přidali jsme do kroku a schovali se na vlakové zastávce, kde jsme plnili  poslední úkol a také hledali ukrytý poklad, ze kterého jsme měli velikou radost. Výlet se nám všem velice líbil a už se moc těšíme na další společné zážitky při cestování.