Plošné testování žáků ve školách

Plošné preventivní testování.

V pondělí 22. 11. a 29. 11. 2021 proběhne opět testování na covid - 19.

Testovat se bude formou rychlého antigenního testu (POC).

Testovat se nemusí žáci, kteří se prokáží laboratorně provedeným testem ne starším 7 dní v případě RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. Nebo 72 hodin v případě POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem.

Žáci, kteří prokazatelně prodělali onemocnění covid-19 a ukončili karanténu před maximálně 180 dny, nemusí také test podstoupit.

Test nemusí podstoupit ani žáci, kteří byli očkovaní a mají min. 14 dnů po druhé dávce či první dávce u jednodávkového očkování.

Žáci, kteří se nepodrobí testování budou povinni nosit po celou dobu výuky respirátor či jiný ochranný prostředkem bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95) či chirurgickou roušku.

Dítě s pozitivním výsledkem testu nebo s příznaky koronaviru nebude k výuce připuštěno.

Důvodem je snížení rizika nákazy ve školách. Ve třídách se setkává velké množství dětí, které přicházejí z různých prostředí zejména v souvislosti s návratem z prázdninových cest. Nákaza se tak může snadno šířit a děti kromě sebe navzájem mohou nakazit i své rodiny a blízké. Díky testování se toto riziko značně snižuje.