Turistický kurz 2022

Expedice Stará Oleška ukončena

V předposledním týdnu (20. 6. - 24. 6.) proběhl Turistický kurz druhého stupně.
Kurzu se zúčastnilo 32 žáků. A kolik jsme nachodili kilometrů? +- 50 km!
V pondělí jsme se přesunuli do Staré Olešky, kde jsme se ubytovali v chatkách, a po obědě vyrazili k místnímu rybníku. Večer jsme si zahráli poznávací hru a určovali kraje naší republiky.
Druhý den jsme se již vydali po vlastní ose na Labskou stráň, kde jsme se podívali na největší pískovcový kaňon v Evropě.
Ve středu jsme se zašli podívat na rozhlednu Růženka v obci Růžová a přes les do soutěsek řeky Kamenice. Lodičkou jsme se přesunuli do Hřenska a pak jsme se vrátili do kempu. Tam jsme dorazili kolem 20. hodiny a všichni jsme byli rádi, že jsme zpět :)
Ve čtvrtek nás čekala cesta do Jetřichovic, a jelikož bylo pořádné vedro, uvítali všichni, že trasa Pavlíniným údolím vede převážně vodou. Na závěr jsme se vykoupali na jetřichovickém koupališti. Po návratu si část žáků užila slaňování a ostatní zatím nasbírali dřevo na táborák. Po opečení buřtů se všichni vydali na stezku odvahy.
Turistický týden jsme zakončili páteční koupačkou v místním rybníku.

Do krásného prostředí Staré Olešky se jistě všichni rádi vrátíme.

Tímto bychom také chtěli poděkovat rodičům S. Kocha, M. Zernera, P. Kepky a naší paní účetní za dopravu batohů a kufrů. Velice nám to pomohlo :)