Lyžařský kurz 1.st.

Rejdice 2024

Žáci prvního stupně vyrazili 20.1. na lyžařský kurz do Rejdic.

Již druhý rok probíhal kurz pro první stupeň na malebné chatě Jana, kterou měli naši žáci jen sami pro sebe.
Po vybalení a ubytování na nás čekala půjčovna U Mariňáka, kde bylo domluvené vypůjčení lyžařského vybavení pro některé žáky. Zbytek prvního odpoledne jsme strávilli na kopci vedle chaty, kde si všichni užívali sníh na bobech a lopatách. První večer proběhl standartně seznámením s pravidly chaty a hlavně byli žáci seznámeni s pravidly sjezdovky. Poté již následovalo několik poznávacích her a ve 21:00 hurá do postelí. V neděli ráno jsme již vyrazili na sjezdovku, která je od chaty cca 50m, takže děti přecházely v lyžákách. První dopoledne proběhlo rozřazení do výkonnostních družstev a pak již na sedačkové lanovce vyrazili lyžaři vstříc rejdickému kopci. Začátečníci se s lyžemi a technikou lyžování seznamovali na kopečku vedle chaty, odkud na kopec vyrazili po nedělním obědě. Celý týden nám přálo počasí, a tak si lyžování všichni užili nad míru. Ve středu jsme se v rámci odpočinku vypravili navštívit žáky naší školy druhého stupně, kteří byli od nás vzdáleni cca 3km - v Příchovicích. Celý týden probíhal ve znamení her a učení - středeční disco, čtvrteční návštěva HZS, páteční soutěžní slalom.
Bohužel se nám letos nevyhnulo zranění a po pondělní lyžovačce nás se zlomenou nohou opustila žákyně 3. třídy M.B. - kterou jsme ve středu pozdravili přes webovou kameru. Zbytek týdne již proběhl bez větších zranění a tak jsme až do pátku brázdilli Rejdicemi.

Velké díky bychom chtěli věnovat p. J. Šišulákovi, p. M. Jindřichovi, p. L. Šolcovi a p. M. Kosovi, kteří nám během kurzu pomáhali s žáky jak na svahu, tak na chatě. M.B. přejeme brzké uzdravení a těšíme se na další společnou akci.

M. Damnitzová, M. Kročilová