OZŠ 2. stupně

Olympiáda základních škol

V úterý 4.6. odstartovala Olympiáda Základních Škol házenou. Tento tradiční český sport byl pro spoustu žáků novinkou.
Předváděné výkony byly hodny potlesku a i když málo který tým měl víc jak jednoho nebo dva házenkáře, byl tento sport přijat velmi pozitivně a žáci se již těší na příští rok, že bude opět zařazen. A pro naši školu tento turnaj skončil 2x 5. místem.

Ve středu pokračovala olympiáda Streetballem, který je již ve varnsdorfských školách rozšířenější. Naší školu reprezentovaly celkem 4 týmy. V kategorii kluků zkušení baskeťáci vedení A. Svatkem nakonec obsadili celkové 3. místo, druhý tým kluků obsadil místo osmé. Tým děvčat, složený z mladších žákyň (5. a 6. třída), celý den makal a nedal se odradit ani výškovým rozdílem některých protihráček, se nakonec umístil na 6. místě a děvčata ze 7. a 8. třídy na místě sedmém - všem patří velká pochvala, hlavně žákům basketbal nehrajícím, ale i tak v této disciplíně bojujících za naši školu.

Čtvrteční závěr olympiády patřil hned třem sportům - fotbalu, volejbalu a ringu.
Do fotbalového turnaje jsme postavili dva týmy (A - 9. a 8. třída, B - 6. třída). I když momentálně nemáme ve škole žádného fotbalistu, všichni celý den bojovali a předváděli ty nejlepší výkony. Na závěr z toho bylo 8. a 7. místo.
Novinkou olympiády po házené bylo i ringo. Tento netradiční sport byl do olympiády zařazen hlavně pro svoji netradičnost a byla tak dána šance všem, tedy i těm, kteří nenavštěvují žádný sportovní kroužek, ale umí chytit a hodit - i když kroužek je něco jiného než míč : ) I v této disciplíně jsme měli dva týmy děvčat složené ze starších a mladších ( 6. a 7. třída). V této nové disciplíně se naše děvčata umístila na 8. a 7. místě.
Dalším a posledním sportem byl volejbal 4x4 - hraný na zmenšené hřiště. I zde jsme měli dva týmy děvčat, opět mladší a starší (A - 8. třída, B - 6. a 7.třída). Zde se děvčatům dařilo o poznání lépe a nakonec z toho bylo 2. místo (A) a 7. místo (B).

Na závěr proběhlo celkové vyhlášení, do kterého byl započítán ještě šplh (v březnu) a florbal (v březnu), kde se naše dívky umístily na 5. místě a stejně tak i chlapci

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.